מה עושים כשחשבון הבנק מוגבל? פתרונות וטיפים

השנים האחרונות של רצף המשברים השפיעו על מצבם הפיננסי של אנשים פרטיים ובעלי עסקים רבים. רבים נקלעו לקשיים ונאלצו להתמודדות על הגבלות שונות שמטיל הבנק, אחד מהם הוא הגבלת החשבון. ישנן סיבות רבות לכך שהבנק יכול להגביל את חשבונכם. הדבר עלול לקרות עקב פעילויות חשודות, חובות שלא שולמו או סתם טעות שנעשתה על ידי הבנק. יהיו הסיבות אשר יהיו, כיום אי אפשר לנהל חיים תקינים ללא חשבון בנק פעיל, שלא לדבר על ניהול העסק. במידה ונקלעתם למצב מורכב של הגבלת חשבון בנק, חשוב שתנקטו בפעולה מהירה כדי לפתור את הבעיה ולבטל את הגבלת החשבון.

 

מהו חשבון בנק מוגבל?

כאשר בנק מחליט להגביל את חשבונכם הוא מכניס אתכם ל"רשימה שחורה" ומדווח על כך לבנק ישראל ומשם המידע זורם לבנקים נוספים ולגורמים חוץ בנקאיים שונים. בנק יכול לאסור עליכם להשתמש בכרטיס אשראי, לרשום צ'קים ואף עלול לצמצם או לבטל את מסגרת האשראי בחשבון.

 

סיבות בגללן הבנק עלול להגביל את חשבונכם

הסיבה המרכזית להגבלת חשבון בנק היא צ'קים שחזרו. במידה ובמהלך השנה הוחזרו 10 צ'קים של לקוח, הבנק מקבל החלטה להגביל את החשבון. כבר לאחר שחזרו 5 צ'קים, הבנק אמור לשלוח ללקוח התראה על כך. חשוב להבין שלהגבלת חשבון יש השכלות ארוכות טווח לגבי המוניטין הפיננסי שלכם ולגבי ביסוס היחסים שלכם עם הבנק. מכאן שחשוב מאוד לטפל בבעיה באופן מיידי.

באמצעות כרטיס אשראי

כיצד לפעול כאשר חשבון הבנק הוגבל?

  • קודם כל חשוב להבין במה מדובר ולקבל מידע מקיף בנושא. מומלץ להיעזר במידע מקצועי שניתן לקבל באתר narkis-law.com.
  • כמובן שחשוב ליצור קשר עם הבנק. כפי שכבר נאמר סביר להניח שתקבלו התראה מהבנק כבר לאחר חזרתו של הצ'ק החמישי, אך אם לא, הדבר הראשון שמומלץ לעשות הוא לפנות לבנק על מנת לבדוק שלא מדובר בטעות ולהבין את הסיבה.
  • פנו לייעוץ משפטי. מומלץ לעבוד עם עורך דין המתמחה בהסדר חובות שכן יש לו ניסיון וידע רב יותר בתחום המשפט הספציפי הזה ובעבודה מול הבנקים. חפשו עורך דין בעל מוניטין שלא מבטיח הבטחות שהוא לא יכול לקיים ויהיה שקוף לגבי התהליך.

 

סיכום

לרוע המזל יותר ויותר אנשים בישראל נקלעים לבעיות פיננסיות ונאלצים להתמודד עם הגבלת חשבונות בנק. לרובם אין את הידע או הניסיון למצוא לבד את הפתרון ולהשיג בחזרה איתנות וחופש כלכלי. במידה ונקלעתם לנסיבות קשות עם הבנק, הכרחי שתפנו לליווי מקצועי. יש מגוון רחב של אפשרויות על מנת לנהל משא ומתן או להסדיר את מעמד החשבון שלכם בבנק. תפנו לעורך דין מנוסה שיעבוד אתכם יד ביד וידאג לעתידכם הכלכלי. חשוב למצוא עורך דין שתוכלו לסמוך שיוציא אתכם מהמצב הלא פשוט, אך הזמני הזה.

ייעוץ עורך דין פיננסי

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
בנקאות מקוונת

מידע נוסף סביב הנושא

4 שלבים לערעור על דו"ח תנועה

לקבל דו"ח תנועה זו יכולה להיות חוויה לא נעימה ומלחיצה, אבל למזלכם לא מדובר בדבר בלתי הפיך. ניתן להגיש ערעור על דו"ח וכך להימנע מהסנקציות