איך חלוקת הרכוש מתבצעת בזמן גירושים?

בני זוג שעתידים להתגרש, יודעים שעליהם להתמודד עם חלוקת הרכוש שצברו יחד לאורך השנים. מדובר בנושא מורכב ורגיש שיש לו השלכות משמעותיות על עתידם הכלכלי. מדריך זה עולה לאתר, כדי לרכז את המידע הרלוונטי בנושא שיאפשר לכם להכין את עצמכם לקראת התהליך. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתגיעו לשלב חלוקת הרכוש עם כל הפרטים הדרושים.

 

הקדמה – תכירו את שיטות החלוקה

חלוקת הרכוש שמתבצעת כחלק מהליך הגירושין בישראל מתבצעת לפי מועד הנישואים של בני הזוג. כאשר השיטה הראשונה (הלכת השיתוף) נוגעת לבני זוג שנישאו לפני ה – 1.1.74, בעוד השיטה השנייה (הסדר איזון משאבים) נוגעת לבני זוג שנישאו לאחר תאריך זה. חשוב להכיר במונחים הללו מקרוב, כדי שתוכלו להבין את המשך התהליך שצפוי לכם.

 

חלוקת הרכוש שמתבצעת לפי הלכת השיתוף

הגיע הזמן להכיר במונח הראשון שמאפשר לבן הזוג לדרוש את החלק שלו בכל עת. נסביר שהלכת השיתוף חלה על כל זכות בעלת שווי כלכלי, כולל נכסים עסקיים. כך שהחזקת עסק עצמאי על ידי אחד מבני הזוג, צפויה להתגלות כרכוש משותף שכולל לא רק את הזכויות, אלא גם את החובות (במידה וקיימים). הלכת השיתוף קובעת בעצם שצריך לבצע חלוקת רכוש בגירושין של כל הרכוש שנצבר לאורך שנות הזוגיות באופן שווה. כאשר רכוש ששייך לאחד מבני הזוג טרם הנישואין, יישאר אצלו, אלא אם סוכם אחרת מראש. חשוב לציין בהזדמנות זו שההגדרה של המושג "רכוש" כוללת בין היתר חסכונות, מוניטין עסקי, מניות, קופות גמל ועוד.

חלוקת רכוש במהלך גירושין

נעים להכיר – הסדר איזון משאבים

חוק זה שנקרא גם "חוק יחסי ממון", חל על בני זוג שהתחתנו לאחר ה -1 לינואר 1974. אלה צפויים לגלות שהם יכולים לחלק את מחצית הרכוש המשותף שלהם, כאשר נכסים מסוימים שהתקבלו טרם הנישואין, צפויים להישאר אצל בן או בת הזוג שקיבלו אותם. כלומר, אלה לא יחולקו עם הצד השני.

 

עתידים להתגרש? כדאי שתפנו לקבלת ייעוץ

חלוקת רכוש שמתבצעת כחלק מהליך גירושין זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתהליך מורכב שמצריך הסתייעות מצד גורם מקצועי שבקיא בתחום המשפט. בהזדמנות זו נמליץ לכם לפנות לעורך דין שבקיא בדיני משפחה או לטוען רבני מוסמך. שכן, אלה יוכלו להציג בפניכם בהרחבה את האופן שבו מתבצעת חלוקת הרכוש ולסייע בקבלת הזכויות שמגיעות לכם בהתאם לקבוע בחוק.

 

השורה התחתונה – מבצעים חלוקת רכוש בליווי מומחים

חלוקת הרכוש שמתבצעת כחלק מהליך גירושין עשויה לבוא לידי ביטוי באמצעות הלכת השיתוף או הסדר איזון משאבים (חוק יחסי ממון). הדרך שתיבחר בסופו של דבר, נקבעת בהתאם לתאריך שבו בני הזוג נישאו. בשלב זה אתם מכירים במידע הבסיסי, כך שנותר לכם רק לקבל ליווי מקצועי מצד גורם מוסמך. שכן, זה ילווה אתכם לאורך הדרך.

מושג גירושין

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
חלוקת הרכוש

מידע נוסף סביב הנושא

מהי ההגדרה של תאונת עבודה?

תאונת עבודה היא תאונה שמתרחשת בזמן העבודה, וניתן לקבל עבורה פיצוי על ידי המעסיק או חברת הביטוח של המעסיק. אבל מה נחשב לתאונת עבודה? מה

5 דרכים לקבלת הקלות במיסים!

לכולנו יש חלום לשלם פחות מיסים, אך רק מעטים מצליחים למצוא דרכים חוקיות להגשמתו. חוקי המס מורכבים ומסובכים, והתמצאות בהם דורשת מומחיות ייחודית. עם זאת,