באילו מקרים כדאי לפנות לעורך דין נזיקין

הרבה פעמים במהלך עבודה או בבית אנשים נפצעים. פציעות שונות עלולות לגרום לסיבוכים או לתחושות לא נעימות שבאו כתוצאה מהפגיעה החזקה בכם. אך, יש פעמים בהן אותן פגיעות ונזקים יכולים להחשב כאחריות של אדם או גוף אחר. במידה והאחריות הי על אדם או גוף אחר לעיתים קרובות אתם רשאים לקבל פיצויים עקב הפציעה.
אך מי אחראי על התשלום לפציעה ? כיצד מצליחים לקבל פיצועים על הנזקים? ומתי בעצם כדאי לכם להשתמש בעורך דין נזיקין?

אילו דינים נחשבים לדיני נזיקין

דיני נזיקין הם דינים שעוסקים בפגיעה כלשהי או בנזק מסוים אשר נגרמו על ידי גורם כלשהו המכונה המזיק. הגורם המזיק בעצם צריך לפצות את הניזוקים. דיני נזיקין מתמקדים לרוב בחיוב האדם הפוגע שלא ברצון ובהסכמה בהכרח. כלומר, לעיתים גם במידה והאדם או הגוף שפגעו לא מסכימים לפצות את הניזוק הם יהיו מחויבים בכך.
כאשר מדובר בדיני נזיקין יש לעסוק בשני פרמטרים מרכזיים המעידים על חומרת המצב ויכולת ההתמודדות של הניזוק עימו. הפרמטר הראשון הוא האם חל שיתוף פעולה מהצד המזיק, כלומר האם הצד המזיק הודה באשמה ומוכן לקחת את האחריות על הפציעה של הניזוק. הפרמטר השני הוא בדיקת חומרת הנזק מצד הניזוק ובעצם הערכת מצב הסעד של הניזוק.

 

המשמעות של פנייה לעורך דין נזיקין

קיימת משמעות רבה לעורך דין נזיקין במיוחד. פעמים רבות כאשר אנשים נפצעים או נפגעים במקום שבו האחריות של הפגיעה היא לא בהכרח שלהם ישנם רגשות רבים שמעורבים במצב. הרבה פעמים אנשים יכולים לקחת מצב שלא בהכרח מוגדר כחלק של דיני נזיקין ולנסות להגדיר אותו לכותרת הנוחה הזו.
חשוב להבין שבמצב שבו מעורבת פגיעה מעורבים רגשות שונים שיש למתן במידה ורוצים להצליח להוציא את המיטב מהסיטואציה. עורך דין נזיקין הרבה פעמים באמצעות ייעוץ והדרכה נכונים, יכול לתת את הפתרון המקסימלי למצב ולעזור לכם להצליח בתביעה עם הרבה התאמה לסיטואציה.
עורך דין נזיקין יכול לתת לכם הערכת מצב נכונה ומדויקת של הפגיעה שלכם ולהביא לכם את אפיקי הפעילות הרלוונטיים עבורכם.

באילו מקרים כדאי לפנות לעורך דין נזיקין
באילו מקרים כדאי לפנות לעורך דין נזיקין

פנייה לעורך דין נזיקין יכולה להתבצע משני הצדדים

חשוב להבין שעורך דין נזיקין שתשכרו יהיה שם עבורכם וישרת את האינטרסים שלכם. לכן, גם במידה ואתם הגוף או האדם הפוגע במצב מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין נזיקין. עורך דין נזיקין יוכל לעזור לכם להבין באיזה מקום אתם עומדים מבחינת צורכי פיצויים, והרבה פעמים להפוך את הכף.

 

זכרו כי תמיד יש דרך לפתור

יש לציין כי במקרים של דיני נזיקין אומנם נוצר נזק אך תמיד יש דרך לתקן ולפתור את המצב בצורה שתביא מנוחה ושלווה לשני הצדדים. באמצעות ייעוץ נכון עם עורך דין נזיקין תוכלו להבין מהי הפשרה הנכונה עבורכם ועבור הצד השני במקרה. גם בירושלים העיר הבירה תוכלו למצוא עורך דין נזיקין בירושלים.

נזיקין

עורכי דין אנה אונגר ואדיר שויגמן
עורכי דין אנה אונגר ואדיר שויגמן

אונגר שויגמן, משרד עורכי דין, הוא משרד המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ונזקי הגוף ועוסק בדיני נזיקין, טיפול בתביעות תאונות דרכים ותאונות עבודה, ניהול תביעות כנגד חברות הביטוח, המוסד לביטוח לאומי ומשרד הביטחון.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
משפט

מידע נוסף סביב הנושא

איפה ניתן למצוא מתווכים?

לפני שתרכשו רכב חדש, סביר להניח שלפני שתסגרו את העסקה מול סוכן הרכב – תעשו סקר שוק מסוים. אין סיבה שלא תנהגו כך גם כשזה

מתי הבנק יגביל את חשבון הבנק?

לאחרונה שמענו על כמה הגבלות על חשבונות בנק של מכרים שלנו. העלייה במספר המקרים גרמה לנו להתעניין בנושא. לכן, פנינו אל מומחים בתחום ובדקנו מתי

הכירו את המשפט האמריקאי

ישראלים רבים מעורבים בתביעות משפטיות בארצות הברית. ריבוי הישראלים המתגוררים ועובדים בארצות הברית, מערב אותם ממילא במערכת המשפטית האמריקאית. אשר על כן, יותר ויותר ישראלים