האם ניתן לבטל נקודות תעבורה?

אם קיבלתם נקודות תעבורה ברישיון הנהיגה שלכם, אתם עשויים לתהות כיצד ניתן לבטל או להפחית אותן. לנקודות תעבורה יכולות להיות השפעה משמעותית על דמי הביטוח אותם אתם משלמים במסגרת ביטוח הרכב שלכם וכן על היכולת שלכם לנהוג, לאור כך חשוב להבין את האפשרויות לביטול או הפחתה שלהם במהירות ככל הניתן. במאמר זה נבדוק כיצד ניתן לבטל נקודות תנועה בישראל ומה ניתן לעשות כדי להימנע מלכתחילה מלקבל אותן.

 

שיטת נקודות התעבורה בישראל

בישראל מוקצות לנהגים נקודות תעבורה בגין עבירות תנועה מסוימות אשר הם מבצעים במסגרת הנהיגה בכביש. נקודות אלו מצטברות ברישיון הנהיגה שלכם ויכולות להשפיע על דמי הביטוח אותם אתם משלמים ועל האפשרות שלכם לנצל את רישיון הנהיגה שלכם ולנהוג בארץ ובעולם.

מספר הנקודות המוקצות לכל עבירה משתנה, כאשר עבירות חמורות יותר נושאות יותר נקודות. אם אתם צוברים מספר מסוים של נקודות בתוך פרק זמן מסוים, ייתכן שתידרשו להשתתף בקורס שיפור נהיגה, לבצע תיאוריה או טסט חוזר ואפילו לגרום לכך שרישיון הנהיגה שלכם עלול להישלל.

 

ביטול נקודות תעבורה

ישנן מספר דרכים לבטל נקודות תנועה בישראל. אפשרות אחת היא להשתתף בקורס שיפור נהיגה, שיכול להפחית את מספר הנקודות ברישיון שלכם עד ארבע נקודות. אפשרות נוספת היא לערער על עבירת התעבורה אותה ביצעתם בבית המשפט. אם תצליחו בבית המשפט, ייתכן שהנקודות יבוטלו או שיפחיתו אותם. ייתכן שתוכלו גם לבטל נקודות תעבורה על ידי הוכחה שהעבירה הייתה תוצאה של שגיאה טכנית או נסיבות אחרות שאינן בשליטתכם.

 

צמצום נקודות התעבורה

אם אינכם יכולים לבטל את נקודות התעבורה שלכם, ייתכן שתוכלו לצמצם אותן. אחת הדרכים לעשות זאת היא להמתין פרק זמן מסוים מבלי לקבל נקודות נוספות. לאחר מספר מסוים של שנים ללא נקודות, הנקודות ברישיון שלכם עשויות להיות מופחתות בחצי או להתבטל לחלוטין. ייתכן שתוכלו גם להפחית את הנקודות שלכם על ידי השתתפות בקורס שיפור נהיגה או על ידי הפגנת התנהגות נהיגה טובה.

פסיקה משפטית

הימנעות מקבלת נקודות תעבורה

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם נקודות תעבורה, היא באופן ברור – הימנעות מלקבל אותן מלכתחילה. אתם יכולים לעשות זאת על ידי שמירה על חוקי התעבורה והתקנות, נהיגה מתגוננת והימנעות מהסחות דעת בזמן נהיגה. כמו כן, עליכם להיות מודעים להשלכות של עבירות תעבורה מסוימות, כגון מהירות מופרזת או נסיעה ברמזור אדום, ולהימנע מנקיטה בהתנהגויות אלו לאור הסיכון שלהם וכן לאור הנקודות שעלולות להצטבר ולהוביל לשלילה עתידית.

 

פניה לסיוע משפטי

אם אינכם בטוחים כיצד לבטל או לצמצם את נקודות התעבורה שלכם, מומלץ לפנות לייעוץ של עורך דין מוסמך. עורך דין יכול לעזור לכם להבין את האפשרויות שלכם ולייעץ לכם על דרך הפעולה הטובה ביותר לנקוט. הם יכולים גם לייצג אתכם בבית המשפט אם תחליטו לערער על עבירת תנועה.

 

לסיכום

ניתן לבטל או לצמצם נקודות תעבורה בישראל על ידי נקיטה באחת מהפעולות אשר ציינו בכתבה. אנא מכם, סעו בזהירות!

ספרים ופטיש

 

עורכי דין אנה אונגר ואדיר שויגמן
עורכי דין אנה אונגר ואדיר שויגמן

אונגר שויגמן, משרד עורכי דין, הוא משרד המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ונזקי הגוף ועוסק בדיני נזיקין, טיפול בתביעות תאונות דרכים ותאונות עבודה, ניהול תביעות כנגד חברות הביטוח, המוסד לביטוח לאומי ומשרד הביטחון.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מאזניים מעוצבות

מידע נוסף סביב הנושא

מה הם התנאים להשכרת רכב אספנות?

מעוניינים להשכיר רכב אספנות ואין לכם מושג מה זה דורש מכם? אין שום בעיה. התשובה היא לא הרבה. כל שעליכם לעשות הוא להחזיק ברישיון רכב

איפה ניתן למצוא מתווכים?

לפני שתרכשו רכב חדש, סביר להניח שלפני שתסגרו את העסקה מול סוכן הרכב – תעשו סקר שוק מסוים. אין סיבה שלא תנהגו כך גם כשזה