האם ניתן לקבל פטור ממס הכנסה בעקבות רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית עלולה להותיר אחוזי נכות גבוהים לא עלינו. מקרים כאלו עשויים לזכות את בעל אחוזי הנכות לקבלת פטור מתשלום מס הכנסה. כל אחד המתמודד עם אחוזי נכות גבוהים יכול להיות זכאי לקבלת פטור ממס הכנסה ולא דווקא אם הסיבה לבעיה הרפואית היא רשלנות  רפואית.

 

מה נחשב לרשלנות רפואית?

רשלנות רפואית היא התרשלות של מטפלים, רופאים או מוסדות רפואיים הטיפול בחולה שהובילה לנזק בריאותי משמעותי. מקרים רבים כאלו מותירים את המטופל בעל אחוזי נכות גבוהים העשויים לזכות אותו בקבלת פטור ממס הכנסה.

 

מהו פטור ממס הכנסה?

על פי פקודת מס הכנסה, כל אזרח ישראלי בעל אחוזי נכות של מעל 89.1% נכות רפואית, לא צריך לשלם מס הכנסה עד לגובה הכנסה שנתי מסוים כנקבע בתקרת החוק. החישוב לקבלת פטור ממס משתנה בהתאם לסוג הנכות ומספר האחוזים שלה.

הפטור ניתן מסיבות רפואיות וכדי לממש אותו יש צורך בהגשת בקשה לרשות המיסים. אם עברתם רשלנות רפואית שהותירה בכם נזק, ההמלצה היא להיעזר באיש מקצוע המסייע במימוש זכויות רפואיות כדי שתקבלו את כל מה שמגיע לכם כחוק.

 

איך מקבלים פטור ממס הכנסה?

כדי לקבל פטור ממס הכנסה חשוב להגיש בקשה באמצעות טופס 1516. חשוב לדעת שמדובר בכסף שלכם ואף אחד מלבדכם לא ידרוש עבורכם את הכסף שמגיע לכם.

הדבר הראשון שיש לעשות כדי לקבל פטור ממס הכנסה הוא לפנות לוועדה הרפואית של רשות המיסים להכרת המצב הרפואי שלכם במצב מזכה פטור ממס. אם כבר קיבלתם אחוזי נכות גבוהים מהמוסד לביטוח לאומי, תוכלו לדלג על שלב זה ולעבור לשלב הבא של הגשת הבקשה.

לאחר שהוכרתם כבעלי אחוזי נכות גבוהים, עליכם למלא טופס בקשה לקבלת פטור ממס. לבקשה יש לצרף נספחים נדרשים כמו נתונים אישיים, סיכומי וועדות רפואיות ועוד.

כעת, עליכם להגיש את הבקשה לרשות המיסים. תוכלו להגיש את הבקשה באופן פיזי על ידי הגעה לרשות המיסים הסמוכה לביתכם והגשה לפקיד השומה האזורי, אך במידה ואין לכם הכנסות שהן לא מיגיעה אישית, תוכלו להגיש את הבקשה גם באמצעות האתר של רשות המיסים על ידי כניסה לאזור האישי.

 

איך מומלץ להגיש את הבקשה לקבלת פטור ממס הכנסה?

למרות שניתן להגיש את הבקשה באופן עצמאי, ההמלצה היא להיעזר באיש מקצוע המטפל בעניינים אלו כדי שאכן תקבלו את כל מה שמגיע לכם. בפנייה לרשות המיסים על ידי איש מקצוע, תצטרכו לחתום על ייפוי כוח בו אתם מייפים את בא כוחכם לטפל בענייני המס שלכם. בצורה כזו אתם רגועים, יש מי שמטפל בעניינים, מגיש את הטפסים, מכוון אתכם מה לומר בוועדה הרפואית ומה ניתן לעשות כדי להגדיל את הסיכויים לקבלת הפטור.

מיסים

עורכי דין אנה אונגר ואדיר שויגמן
עורכי דין אנה אונגר ואדיר שויגמן

אונגר שויגמן, משרד עורכי דין, הוא משרד המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ונזקי הגוף ועוסק בדיני נזיקין, טיפול בתביעות תאונות דרכים ותאונות עבודה, ניהול תביעות כנגד חברות הביטוח, המוסד לביטוח לאומי ומשרד הביטחון.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מיסים ראשי

מידע נוסף סביב הנושא

איפה ניתן למצוא מתווכים?

לפני שתרכשו רכב חדש, סביר להניח שלפני שתסגרו את העסקה מול סוכן הרכב – תעשו סקר שוק מסוים. אין סיבה שלא תנהגו כך גם כשזה

מתי הבנק יגביל את חשבון הבנק?

לאחרונה שמענו על כמה הגבלות על חשבונות בנק של מכרים שלנו. העלייה במספר המקרים גרמה לנו להתעניין בנושא. לכן, פנינו אל מומחים בתחום ובדקנו מתי

הכירו את המשפט האמריקאי

ישראלים רבים מעורבים בתביעות משפטיות בארצות הברית. ריבוי הישראלים המתגוררים ועובדים בארצות הברית, מערב אותם ממילא במערכת המשפטית האמריקאית. אשר על כן, יותר ויותר ישראלים