מה הם הסוגים הנפוצים של רשלנות רפואית בישראל?

רשלנות רפואית הינה תרחיש במהלכו ניתנים שירותים רפואיים למטופלים שמתבצעים תוך אי זהירות מתבקשת. המצב מוביל בסופו של דבר לנזק (נפשי ו\או פיזי) למטופלים. ראוי לציין כי הרשלנות עשויה לבוא לידי ביטוי מצד רופאים, אחיות וצוותים רפואיים אחרים והיא באה לידי ביטוי במגוון רחב של מצבים. המדריך הנוכחי יצא לסקור את סוגי הרשלנות הנפוצים ביותר שאירעו בישראל. אנו מזמינים אתכם להישאר אתנו ולגלות את כל המידע אודותיהם.

 

רשלנות רפואית בניתוח

רשלנות רפואית מסוג זה נחשבת לצערנו לנפוצה מאוד והיא מתקיימת לא רק בעת הניתוח עצמו, אלא גם בשלב ההכנה לניתוח ובמעקב שצריך להתבצע לאחר מכן. נציין בקצרה דוגמא של רשלנות רפואית שעשויה לבוא לידי ביטוי לאחר הניתוח. מדובר בעצם באיחור באבחון של דימום פנימי שאירע לאחר סיום הניתוח או אי אבחנה וטיפול בתפרים שהתפרקו. אלה עשויים להוביל לנזק ממשי אצל המטופל ולגרום להחמרה במצבו.

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בלידה

אנו שומעים על מקרים רבים של רשלנות רפואית שאירעה במהלך לידה במדיות השונות (עיתונים, רשתות חברתיות, אתרי חדשות ועוד). מי שמכיר את התחום יודע שנשים רבות פונות לקבלת ייעוץ משפטי לאחר שהן חוו רשלנות במהלך הלידה. ראוי לציין כי גם כאן יש כל מיני מקרים שעשויים להיחשב על פי החוק כרשלנות, למשל:

  • התנהלות שגויה בעת ביצוע פרוצדורה רפואית
  • בחירה שגויה של שיטת היילוד שהובילה לפגיעה בעובר או ביולדת
  • קיום לידה ללא נוכחות של רופא
  • אי מתן טיפול מתאים לרך הנולד מיד לאחר הלידה

ראוי לציין כי במקרים של רשלנות מסוג זה ואחרים, ניתן לפנות אל משרד עורכי דין שמואל קשיוב כדי לקבל ליווי מקצועי הולם.

מי שסוברות כי הן ע

 

רשלנות רפואית בעקבות טעות באבחון

רשלנות רפואית מסוג זה נחשבת לצערנו לרשלנות נפוצה מאוד בישראל. זו נחשבת למצב שעשוי להוביל לסכנת חיים בקרב מטופלים וראוי להימנע ממנה. יש לציין כי בחלק מהמקרים, רשלנות זו מתבצעת על ידי צוותים רפואיים שנקראים בעגה המקצועית כ"ראשוניים". כלומר, אלה מי שנותנים מענה ראשוני למטופל. מדובר בדרך כלל בצוותים שנמצאים בחדר המיון, רופאי משפחה ולעיתים צוותים שנוכחים במוקדי רפואה דחופה. טעות באבחנה עשויה להשפיע באופן משמעותי על המשך הטיפול. במקרים מסוימים, טעות באבחנה עשויה להיות להרת אסון עבור המטופל.

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בעקבות טיפול תרופתי שגוי

רשלנות מסוג זה נחשבת גם כן לנפוצה והיא עשויה לבוא לידי ביטוי בכל מיני אופנים. למשל:

  • מתן תרופות במינון שגוי למטופל
  • מתן תרופה שגויה
  • מתן תרופות שפג תוקפן ועוד

 

לסיום

מדריך זה הציג את סוגי הרשלנות הרפואית הנפוצים בישראל. בשלב זה אתם מכירים בהם מקרוב, כך שנותר לכם רק לבדוק אם חוויתם אותם ולפנות אל עורך דין מקצועי שיסייע לכם בהגשת התביעה.

רשלנות רפואית

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
רשלנות רפואית

מידע נוסף סביב הנושא

מה היא בעילה אסורה בהסכמה?

הסכמה היא היבט חיוני של מערכות יחסים אישיות שמקימה גבולות, מטפחת הבנה ומקדמת אינטראקציות מכבדות. בעוד שההסכמה מאפשרת חקירה וניסוי, היא גם מגדירה מה אסור.

5 טיפים לבחירת עורך דין פלילי

מציאת עורך דין פלילי מתאים לייצג אותך בעניין משפטי יכולה להיות משימה מאתגרת. בין אם אתה עומד בפני כתב אישום פלילי או שהואשם בפשע, עורך

רשלנות רפואית עקב ביקור אצל רופא מומחה

רשלנות רפואית היא נושא חמור שעלול להיות בעל השלכות הרסניות עבור המטופלים ובני משפחותיהם. כאשר מדובר ברופאים מומחים, הסיכונים לרשלנות רפואית יכולים להיות גבוהים אף

כך נזהה רשלנות רפואית בלידה!

למקרים של רשלנות רפואית במהלך הלידה עלולות להיות השלכות הרסניות הן לאם והן לילד. הכרה וטיפול במקרים אלה חיוניים כדי להבטיח צדק לצדדים המושפעים. מאמר