החלטתם להתגרש? חשוב שתעשו זאת בצורה בריאה

ההחלטה להתגרש היא אחת ההחלטות הקשות ביותר שיכולות להתקבל בחיים, וחשוב לעשות זאת בצורה שתמזער את הנזק הנפשי, הרגשי והפיזי לכל הצדדים המעורבים, במיוחד אם יש ילדים בתמונה. פעמים רבות אנשים ירגישו כי הם עשו כל מה שהם יכולים על מנת לנסות לתקן את השבר, אך הניסיונות העלו חרס. חשוב לדעת שאם תתגרשו בצורה בריאה אתם תטיבו עם עצמכם ועם כל הנוגעים בדבר, ואפילו תוכלו להתחיל חיים חדשים וטובים יותר, אחרי תקופה לא פשוטה. בכתבה זו ריכזנו עבורכם את העצות הטובות ביותר שתוכלו לקבל לגירושין בריאים.

 

תקשורת פתוחה וכנה

שיחה פתוחה: נסו לדבר עם בן או בת הזוג לשעבר בצורה פתוחה וכנה. נכון, זה לא קל, אך אם תצליחו לשמור על קווי תקשורת פתוחים ונעימים ככל הניתן, הרווח שלכם יהיו אדיר. זה חשוב לכל גירושין אך קל וחומר אם יש ילדים ואז התקשורת תמשיך גם לאחר הגירושין. במקרה זה תקשורת פתוחה, כנה ורגישה תעזור לכם גם בחיים באחרי הגירושין. חפשו אחר משרד עורכי דין לענייני משפחה שיש בו עורכי דין מנוסים, מקצועיים אך גם רגישים. הם יוכלו לוודא שתקבלו את כל מה שמגיע לכם, תוך כדי ניסיון כנה ופעמים קרובות מוצלח לשמור על תקשורת טובה.

זוג עם עורך דין הגירושין שלהם

תמיכה נפשית ורגשית

תהליך הגירושים הוא תקופה מאד מטלטלת ולכן חשוב מאד שיהיו לכם משאבים נפשיים. אלה יעזור לכם גם בתקשורת מול הילדים וגם בתקשורת אחד מול השני בצורה משמעותית, ולא פחות חשוב יחזקו אתכם ויעזרו לצלוח את המשבר. לכן חשוב לשתף את המשפחה והחברים הקרובים בתהליך ולקבל מהם תמיכה. אנשים רבים ירצו להיות שם כדי לעזור לכם, תנו להם את המקום. במצבים מסוימים שווה לשקול לפנות לפסיכולוג או אפילו יועץ זוגי שיעזור לכם להתמודד עם התהליך מבחינה רגשית.

 

עורכי דין טובים חשובים מאד לתהליך הגירושים

פנו לעורך דין שמתמחה בדיני משפחה כדי לקבל ייעוץ משפטי ולנסח הסכמים בצורה חוקית. חפשו אחר עורך דין המומחה לתחום ובעל ניסיון עתיר. הסכם גירושים כולל דברים רבים כגון חלוקת רכוש, מזונות, והסדרי ראייה והחזקת ילדים ועוד. למעשה מדובר בפעולה של פירוק והרכבת החיים מחדש. אנשי מקצוע מנוסים יעזרו לכם בצורה משמעותית במהלך הלא פשוט הזה. שימו לב שעורך הדין שבחרתם הוא גם בעל רגישות ואינטליגנציה רגשית שכן גם אלה מאד חשובים למהלך גירושין בריא.

 

עשו ספורט והתחילו משהו חדש

למרות שגירושין יכולים להיות מאד מעייפים, הקדישו זמן לעצמכם, זה יהיה מאד משתלם ויתרום לבריאות הנפשית שלכם. פנו אפילו רק שעה או שעתיים בשבוע, ובהן וודאו שאתם עושים ספורט המתאים לכם, או אפילו התחילו תחביב חדש שיהווה הסחת דעת מוצלחת מהימים הקשים שאתם עוברים. לסיכום, תהליך הגירושים יכול להיות קשה, אך עם גישה נכונה, תמיכה מתאימה ועורכי דין מקצועיים ורגישים, ניתן לעבור אותו בצורה בריאה וליצור התחלה חדשה עבור כל המעורבים.

צו חוזה גירושין

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
טבעת נישואין עם מסמכי גירושין

מידע נוסף סביב הנושא

6 דברים שעו"ד משפחה יכול לפתור לכם

כשחושבים על עורכי דין, רובנו מדמיינים אנשים רציניים בחליפות ועניבות שמייצגים אותנו בבית המשפט. אבל האמת היא שעורכי דין, במיוחד כאלו שמתמחים בדיני משפחה, יכולים