חוויתם רשלנות רפואית? כך תבחרו את עורך הדין המייצג

ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד מוסד רפואי או רופא בגין אבחון שגוי של מחלה. מדובר במקרים בהם הרופא אבחן את המטופל במחלה לא נכונה או לא הצליח לאבחן את המחלה במועד. על מנת שהדבר ייחשב לאבחון שגוי יש צורך שהתסמינים שהובאו בפניו היו אמורים להספיק לו על מנת לאבחן כראוי. עוד על פניה לעורך דין רשלנות רפואית ראו כאן.

 

הסמכה רלוונטית

בכל חיפוש אחר מידע לגבי הגשת תביעה בתחום חשוב לוודא שהגורם המייעץ הוא עורך דין מוסמך, אשר מתמחה בדיני נזיקין בכלל ובתחום הרפואי בפרט . ישנם גופים המעניקים ייעוץ משפטי למרות שאינם ברי הסמכה מתאימה ומומלץ להימנע מכך מכיוון שהדבר עלול לגרור הוצאות כלכליות מיותרות.

עוד על החשיבות של ליווי משפטי בתחום ראו באתר של עו"ד מוטי ארד, המתמחה בתביעות רשלנות רפואית לנזקי גוף.

 

סקר שוק מעמיק

בתהליך בחירת עורך הדין, כדאי להגיע לייעוץ משפטי מוקדם ולקבל חוות דעת מקצועית לגבי ההיתכנות של התביעה. בדקו את הניסיון הממשי של העורך דין בתביעות מעין אלה ובקשו להיחשף לתקדימים ידועים הקשורים אליה. מומלץ גם לקרוא מאמרים ופסקי דין העוסקים בנושא על מנת להרחיב את הידיעה בנושא הספציפי של התביעה ולהגיע מוכנים לפגישה.

 

התמחות רלוונטית

לאחר קבלת ייעוץ משפטי ראשוני ממספר עורכי דין, מומלץ לבחור עורך דין אשר מתמחה ספציפית בתחום של רשלנות רפואית והוא בעל שם וניסיון בתחום המסוים בו עוסקת התביעה. בחירת עורך דין כללי או כזה המתמחה בנושאים אחרים, מנוסה ומכובד ככל שיהיה, מורידה את סיכויי ההצלחה של התביעה.

חשוב להבין כי עורכי הדין המתמחים ברשלנות רפואית  לרוב מכירים את המומחים הרפואיים הטובים ביותר בתחום, דבר אשר יש לו חשיבות גדולה בהצלחת התביעה.

 

בדיקת הניסיון

ניתן לברר את מידת ניסיונו של עורך הדין. ניתן לחפש בגוגל את שמו של העורך דין ולקבל  תמונה רחבה של מאמרים ופסקי הדין בהם מופיע שמו. בנוסף, מרבית עורכי בדין מחזיקים אתר אינטרנט בו הם מפרסמים מידע מקצועי בתחום הרשלנות הרפואית ופרטים אודות תיקים ולקוחות בהם הם טיפלו.

 

כימיה טובה עם עורך הדין

לשם הגשת תביעה חשוב שבין הלקוח לעורך דינו תהיה כימיה ותקשורת טובה. מדובר במערכת יחסים המבוססת על אינטרס משותף  והיא מצריכה אמון ואמונה של העורך דין בצדקת הדרך. בבחירת ניהול התביעה על ידי משרד עורכי דין גדול, בדרך כלל יטופל רוב רובו של התיק בידי עורכי דין זוטרים ומומלץ למצוא משרד בוטיק בו העורך דין המוביל ילווה אתכם בעצמו.

 

סיכום בחירת עורך דין

לסיכום הנושא, במאמר זה עסקנו בבחירת עורך דין מלווה לייצוג בתביעות של רשלנות רפואית. כפי שציינו, חשוב שתהיה כימיה טובה ושעורך הדין המייצג יאמין בסיכויי התביעה בהתאם לניסיונו בתחום. חשוב לעשות סקר שוק ולהשוות הן את הידע והניסיון והן את אופן התמחור. לרוב מדובר באחוזים מהסכום שיתקבל בתביעה ויש לוודא את הנושא טרם החתימה על ההתקשרות.

משקל

 

עורכי דין אנה אונגר ואדיר שויגמן
עורכי דין אנה אונגר ואדיר שויגמן

אונגר שויגמן, משרד עורכי דין, הוא משרד המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ונזקי הגוף ועוסק בדיני נזיקין, טיפול בתביעות תאונות דרכים ותאונות עבודה, ניהול תביעות כנגד חברות הביטוח, המוסד לביטוח לאומי ומשרד הביטחון.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
ספר ופטיש

מידע נוסף סביב הנושא

מה הם התנאים להשכרת רכב אספנות?

מעוניינים להשכיר רכב אספנות ואין לכם מושג מה זה דורש מכם? אין שום בעיה. התשובה היא לא הרבה. כל שעליכם לעשות הוא להחזיק ברישיון רכב

האם ניתן לבטל נקודות תעבורה?

אם קיבלתם נקודות תעבורה ברישיון הנהיגה שלכם, אתם עשויים לתהות כיצד ניתן לבטל או להפחית אותן. לנקודות תעבורה יכולות להיות השפעה משמעותית על דמי הביטוח