חוות דעת רשלנות רפואית סוכרת

ישנו מספר לא מבוטל של תרחישים שבהם מחלת הסוכרת עלולה להפוך למחלה מסכנת חיים וביניהם אבחון מאוחר של המחלה, הימנעות מהענקת טיפול רפואי מתאים לחולים וכדומה. כאשר אלו הם הגורמים להחמרה במחלה, יש מקום לבחון אפשרות להגשת תביעת רשלנות רפואית באמצעות עורך דין המתמחה בהשגת פיצויים לנפגעי רשלנות רפואית סוכרת. מן הראוי לציין כי רשלנות רפואית באבחון מחלת הסוכרת או בטיפול בסוכרת, עשויה להוות עילה להגשת תביעת נזיקין כנגד הגורמים הרפואיים האחראים למחדל, ובגיבוי של חוות דעת מרופא מומחה, הסיכויים לכך שתתקבל הם גם גבוהים למדי.

 

באילו מקרים נדרשת חוות דעת רשלנות רפואית סוכרת

סוכרת היא אחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המודרני והיא אינה פוסחת על אף קבוצת אוכלוסייה. ילדים קטנים ואנשים מבוגרים כאחד חולים במחלת הסוכרת, ובהעדר טיפול מתאים, עלולים לסבול משלל השלכות מרחיקות לכת ופגיעה חמורה בבריאותם. בהתחשב בעובדה שמחלת הסוכרת היא בעיה בריאותית כה שכיחה בימינו, ישנו מספר לא קטן של טיפולים שמאפשרים לחולי הסוכרת לנהל שגרה תקינה ומאוזנת.

אולם למרבה הצער, למרות מגוון הפתרונות הזמינים כיום, מפעם לפעם אנו נחשפים גם לדיווחים על מקרים שבהם הסוכרת הצליחה להותיר את חותמה האכזרי על בריאותם של הלוקים בה, עקב רשלנות רפואית מצד גורמי הרפואה שהיו אמונים על השמירה על בריאותם.

 

איך ניתן להוכיח כי מקור הסיבוכים הרפואיים הוא רשלנות רפואית סוכרת?

קיימות לא מעט צמתים אשר בהן עלולה להתרחש רשלנות רפואית סוכרת. ראשית, חשוב לציין שחולי סוכרת נדרשים לשים את מבטחם בחוות דעתם של הרופאים שבהם הם נועצים. בהתאם לכך, מבחינת המטופל, ברגע שגורם רפואי טוען כי מצבו הבריאותי הוא תקין, אין כל סיבה להניח שנחוצים שינוי כלשהו באורח החיים, בדיקות רפואיות או קבלת טיפול רפואי.

בהמשך לכך, רשלנות רפואית סוכרת עלולה להתרחש בשלבים מגוונים בדרכו של המטופל – בשלב האבחון, בשלב פענוח תוצאות בדיקות שונות, בשלב מתן הטיפול הרפואי הדרוש, וכן בהכוונה לא נכונה של המטופל לגבי אורח החיים שהוא צריך לנהל מעתה והלאה, בצל המחלה. ברגע הזה, עורך דין רשלנות רפואית הופך לרלוונטי. בכוחו של עורך דין כאמור לעיל לבחון את המקרה של מיוצגיו בכלים מקצועיים על ידי פנייה לאנשי מקצוע מומחים שיספקו חוות דעת רפואית בנוגע להשתלשלות האירועים במקרה המדובר.

חוות דעת רשלנות רפואית סוכרת
חוות דעת רשלנות רפואית סוכרת

חוות דעת רשלנות רפואית סוכרת  – הבסיס להגשת תביעת פיצויים

כאשר החמרה במצבו הבריאותי של חולה סוכרת לא נבלמה חרף פנייתו של החולה לקבלת טיפול רפואי, ישנו מקום לשאול מה היה חלקם של הרופאים המטפלים בנזק שנגרם לאותו מטופל. פניה לקבלת חוות דעת רשלנות רפואית סוכרת מרופא מומחה, היא מקום טוב להתחיל ממנו.

 

חוות דעת רשלנות רפואית סוכרת להוכחת הקשר הסיבתי בין הפגיעה בחולה להתנהלות רופאיו

מחלת הסוכרת היא מחלה שיכולה לצאת משליטה על נקלה. כאשר היא לא מטופלת כראוי ובמועד, היא עלולה לגרום למגוון סיבוכים בריאותיים קשים. חולי סוכרת עלולים להתמודד לאורך חייהם עם מגוון מצבים ובכללם הצורך בכריתת איברים, כף רגל סוכרתית ואפילו מוות.

היות ומדובר על מחלה חמקמקה כל כך, המחייבת התייחסות ומתן תשומת לב גבוהים כל כך – רשלנות רפואית סוכרת היא חמורה כל כך. כאשר מגישים תביעה בגין רשלנות רפואית סוכרת, ישנו צורך להוכיח את קיומו של קשר סיבתי מובהק בין אופי הטיפול הרפואי שניתן לחולה או נמנע ממנו, לבין נזקי המחלה שנגרמו לו.

השאלה שצריכה להישאל בהקשר זה הינה האם תחת השגחתו של רופא אחר, היה המטופל מקבל טיפול שיכול היה לחסוך ממנו לפחות חלק מפגיעות המחלה? הדרך לענות על השאלה המורכבת הזו, היא באמצעות פנייה לרופא מומחה שיספק חוות דעת רשלנות רפואית סוכרת.

 

כיצד מסייעת חוות דעת רשלנות רפואית סוכרת בהשגת פיצוי כספי לנפגעים?

לא מן הנמנע כי תביעת נזיקין תוגש כנגד הגורמים הרפואיים הרשלניים במקרים שבהם ישנו חשד לרשלנות רפואית סוכרת. עו"ד רשלנות רפואית הוא איש המקצוע אשר נוהג ללוות את המטופלים לאורך ההליכים המשפטיים, ואת תיק הראיות שעליו התביעה נשענת, הוא בונה תוך התבססות על חוות דעתם של רופאים מומחים שעדותם תוצג בהמשך בבית המשפט.

ככל שחוות דעת רשלנות רפואית סוכרת, מבהירה באופן שאינו משתמע לשתי פנים, כי הרופא שאמור היה לטפל בחולה הסוכרת או לאבחן את דבר קיומה של המחלה, פעל באופן שאינו תואם את אמות המידה המקובלות בתחומו, כך גדלים הסיכויים לכך שבית המשפט יפסוק בתביעה לטובת הנפגע/ת, ויחייב את הגורם האחראי לשלם לו פיצוי כספי מכובד.

הפיצויים הללו נועדו להקל על הנפגעים בכיסוי ההוצאות הרפואיות שהפכו למנת חלקם וכמובן, לנסות ולהפחית במידת מה מעוגמת הנפש שחוו.

 

היכן משיגים חוות דעת רשלנות רפואית סוכרת?

עורך דין רשלנות רפואית המספק שירותי ליווי וייצוג משפטי לנפגעי רשלנות רפואית סוכרת, עומד בקשר עם רופאים מומחים המתמחים בענפי רפואה שונים, ומנוסים במתן עדויות בתביעות רשלנות רפואית.

במידה ותבחרו להגיש תביעת רשלנות רפואית סוכרת באמצעות עורך דין המתמחה בתיקי רשלנות רפואית, עורך דינכם יוכל לקשר אתכם עם רופאים מומחים שיבחנו את פרטי המקרה שלכם ויספקו חוות דעת מקצועית באשר לאופן התנהלותם של הגורמים הרפואיים שעימם באתם במגע.

 

בשורה התחתונה

אם אתם סבורים שנפגעתם מרשלנות רפואית סוכרת, זה הזמן לפנות להתייעצות מול עורך דין רשלנות רפואית כדי לבדוק את ההיתכנות של הגשת תביעת פיצויים. גם אם ההליכים יצריכו התמודדות רגשית לא פשוטה מצידכם, דעו כי עורך דין רשלנות רפואית יוכל להעמיד לרשותכם חוות דעת מקצועית של רופאים מומחים שתסייע לכם למצות את זכויותיכם בהליכים.

רשלנות רפואית יכולה להתרחש כאשר הרופא לא מאבחן את המטופל כחולה סוכרת, ולכן לא מפנה אותו לטיפולים ובדיקות שונות למרות שמצבו מחייב זאת, או שמאבחן את המחלה רק באיחור לאחר שכבר נגרם נזק. מצבים נוספים יכולים להיות למשל טיפול לא נכון או פענוח שגוי של תוצאות הבדיקות.
כן. הגשת תביעה בנושא רשלנות רפואית היא אפשרית כל עוד ניתן להוכיח שלושה מרכיבים בתביעה – נזק שנגרם למטופל, התרשלות של הרופא וקשר סיבתי בין הנזק לבין ההתרשלות. כל עוד מוכיחים מרכיבים אלו, התביעה תהיה מבוססת וחזקה ובעלת סיכויים גבוהים להתקבל.
כן, מומלץ מאוד לקבל חוות דעת ממומחה בתחום שבו נערכת התביעה. חוות דעת מומחה תוכל לעזור לבית המשפט להבין את השתלשלות האירועים ומהי מידת הסטייה של הרופא מנורמות ההתנהלות המקובלות, וכך לבסס את הקשר הסיבתי בין הנזק לבין התרשלות הרופא.
מומלץ מאוד להסתייע בעורך דין רשלנות רפואית בהליך הגשת התביעה, שכן עורך הדין הוא בעל הניסיון הרב ביותר מתביעות מסוג זה ויידע בצורה היעילה והאפקטיבית ביותר כיצד לבסס את התביעה ולהוכיח את שלושת מרכיבי התביעה, כדי לזכות עבורכם בפיצויים הולמים לנזק שנגרם.
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
כף מלאה סוכר ותות

מידע נוסף סביב הנושא

4 שלבים לערעור על דו"ח תנועה

לקבל דו"ח תנועה זו יכולה להיות חוויה לא נעימה ומלחיצה, אבל למזלכם לא מדובר בדבר בלתי הפיך. ניתן להגיש ערעור על דו"ח וכך להימנע מהסנקציות