חוות דעת רשלנות רפואית סרטן המעי הדק

תביעות רשלנות רפואית הנוגעות לכשל באבחון, בטיפול או במעקב אחר מקרים של סרטן המעי הדק, הן לא עניין יוצא דופן בבתי הדין בישראל. למרבה הצער, זהו מחדל רפואי שמטופלים רבים נפגעים ממנו, עקב רשלנות מצד רופאים, אחיות או עובדי מעבדה. במסגרת תביעות רשלנות רפואית, מוצגות בדרך כלל חוות דעת של רופאים מומחים המעידים בבתי המשפט לטובת התובעים.

תכליתה של חוות דעת רשלנות רפואית סרטן המעי הדק, הינה להוכיח שעילת התביעה היא שרירה ומוצדקת ושהמחדל הרפואי שלו טוען התובע, הוא באמת תוצר של רשלנות רפואית שמצדיקה תשלום של דמי פיצויים מטעם הנתבע. אם נפגעתם מרשלנות רפואית סרטן המעי הדק, ייתכן כי יש מקום להגשתה של תביעת פיצויים המלווה בחוות דעת רשלנות רפואית סרטן המעי הדק, כפי שנסביר במאמר שלפניכם.

 

המקרים שבהם עולה הצורך בחוות דעת רשלנות רפואית סרטן המעי הדק

כאשר מדובר על מקרי רשלנות רפואית הנוגעת לאבחון של סרטן המעי הדק, לטיפול בו, או למעקב אחריו, אין חולקין על כך שמדובר על השלכות חמורות מאוד עבור הנפגעים. המקרים בהם מתרחשים המחדלים הרפואיים באבחון או בטיפול בסרטן המעי הדק, מתאפיינים לרוב בהידרדרות מהירה במצב הרפואי של המטופל ובשיעורי תמותה גבוהים ביותר.

מסיבות אלו, במקרים בהם עולה חשד לכך שהמטופל לא קיבל טיפול רפואי שתואם את הסטנדרטים המקצועיים המצופים מגורמי רפואה כיום, נוהגים הוא ו / או בני המשפחה שלו לפנות לקבלת חוות דעת רפואית מרופא אונקולוג או מרופא גסטרואנטרולוג מומחה, כדי לזהות האם קיים צידוק להגשת תביעת הרשלנות הרפואית.

 

חוות דעת רשלנות רפואית סרטן המעי הדק ומבחן "הרופא הסביר"

בין המטרות העיקריות שלשמן מקובל להציג חוות דעת מרופאים מומחים במסגרת תביעות רשלנות רפואית, ישנו הצורך להוכיח בבית המשפט שהרופא הנתבע לא פעל על פי אמות המידה המקצועיות שכל רופא אחר בתחומו מצופה להתנהל לפיהן. אומדן זה נקרא "מבחן הרופא הסביר".

חוות דעת רשלנות רפואית סרטן המעי הדק
חוות דעת רשלנות רפואית סרטן המעי הדק

רופא מומחה המספק חוות דעת במסגרת תביעות נזיקין המוגשות במקרים של רשלנות רפואית, יכול להעיד אם אכן  ניתן היה לצפות מהנתבע שיתנהל אחרת תחת נסיבות המקרה המדווחות, כדי לשפר את סיכויי ההחלמה של המטופל, ולמנוע את הנזק שנגרם לו (או לפחות להפחית מהיקפו ומחומרתו).

למשל, על ידי הפניית המטופל לבדיקות אבחון נחוצות שיכולות היו לסייע לאבחן את המחלה במועד מוקדם יותר, הפניית המטופל לטיפולים המתאימים, או ביצוע מעקב נאות למניעת הישנות המחלה.

 

כיצד חוות דעת רשלנות רפואית סרטן המעי הדק מסייעת לקבלת פיצויים לתובע?

ככל שחוות הדעת שמספק רופא מומחה המעיד מטעם התביעה, מעידה על כך שהנתבע חרג מנהלי האבחון, הטיפול או המעקב המקובלים בתחומו, ועל קיומו של קשר מובהק בין ההתנהלות של הנ"ל ובין הנזקים שנגרמו לתובע – כך גדל הסיכוי לכך שבית המשפט המטפל בתיק, יכריע לטובת התובע ויחייב את הנתבע בתשלום דמי פיצויים למטופל.

 

מי יכול לספק חוות דעת רשלנות רפואית סרטן המעי הדק?

חוות דעת רשלנות רפואית סרטן המעי הדק, מסופקת לרוב על ידי רופאים מומחים העוסקים בתחום הגסטרואנטרולוגיה (מחלות מערכת העיכול), ו / או על ידי מומחים למחלות אונקולוגיות (סרטניות) של מערכת העיכול.

 

מה העלות של חוות דעת רשלנות רפואית  סרטן המעי הדק?

חוות דעת רשלנות רפואית סרטן המעי הדק, אף שאינה ניתנת חינם אין כסף, ומחירה יכול גם להגיע לסכומים גבוהים יחסית, נוטה לשפר באופן ניכר את הסיכויים להצלחת התביעה. הצגת חוות דעת מטעמם של רופאים מובילים בתחומם במסגרת התביעה, מעלה במרבית המקרים את הסבירות להרשעתו של הגורם האחראי למחדל הרפואי ברשלנות רפואית, ולנצחונו של התובע בתביעה לרבות קבלת פיצוי כספי בסכום גבוה מהנתבע.

 

היכן מוצאים רופאים מומחים שמספקים חוות דעת רשלנות רפואית סרטן המעי הדק?

מתוקף תפקידו של עו"ד שמספק ייצוג משפטי למגישי תביעות רשלנות רפואית, עורך הדין אחראי להציג את הצד של נפגע הרשלנות בבית המשפט ואת גרסתו לאירועים שפגעו במצבו הבריאותי.

כדי שמטופל שנגרם לו נזק כבד בעקבות מחדל רפואי באבחון, בטיפול או במעקב אחר סרטן המעי הדק, יוכל לקבל פיצויים ראויים על הוצאותיו ועל עגמת הנפש שנגרמה לו, עורך דינו יידרש להוכיח בבית המשפט כי ישנו קשר סיבתי ברור בין החלטותיו של הרופא שטיפל בו ובין הנזקים להם התובע טוען.

לשם כך, עורכי דין המתמחים במקרי רשלנות רפואית עומדים בקשר עם רופאים מומחים מובילים שמספקים לנפגעי רשלנות רפואית חוות דעת מקצועיות המחזקות את טענות התביעה בבית המשפט.

 

תחומי האחריות הנוספים של עורך הדין בתביעת רשלנות רפואית סרטן המעי הדק

ככלל, עורך דין אשר מייצג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות פיצויים, אחראי בנוסף להשגת חוות דעת מרופאים מומחים, גם על בניית תיק ההוכחות בתביעה, שכולל שלל ראיות שנאספו במהלך הטיפול הרפואי שהוענק ללקוח, כולל רשומות רפואיות רלוונטיות, ופסיקה מתיקים דומים שעשויה להעיד על מגמה פסיקתית רלוונטית.

בעזרת החומרים האלו, עורך הדין שואף לשכנע את הישות המשפטית שעוסקת בתיק של מיוצגיו, כי אכן נגרם להם עוול חמור שאותו אפשר היה למנוע בעזרת הקפדה נאותה על התנהלות מקצועית דיה מצד המערכת הרפואית.

 

לסיכום

סרטן המעי הדק הינו מחלה קשה וחמקמקה מטבעה, ולכן היא מחייבת אבחון יעיל, טיפול מדויק וניהול מעקב שוטף אחר מהלך המחלה. במקרים בהם חולים בסרטן המעי הדק מטופלים בידי רופאים שאינם פועלים כנדרש מהם ועקב כך סיכויי ההחלמה שלהם נפגעים, יש לשקול את האפשרות לגשת תביעת פיצויים המגובה בחוות דעת רשלנות רפואית סרטן המעי הדק.

זקוקים לפרטים נוספים בנושא חוות דעת רשלנות רפואית סרטן המעי הדק? באתר "הנבחרת המשפטית" תמצאו מידע מקיף על כל מה שנוגע לדיני רשלנות רפואית, ונבחרת של עורכי דין מעולים שישמחו לסייע לכם.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מעי

מידע נוסף סביב הנושא

4 שלבים לערעור על דו"ח תנועה

לקבל דו"ח תנועה זו יכולה להיות חוויה לא נעימה ומלחיצה, אבל למזלכם לא מדובר בדבר בלתי הפיך. ניתן להגיש ערעור על דו"ח וכך להימנע מהסנקציות