חלית? נפצעת? אולי מגיע לך פטור ממס הכנסה

הרבה אנשים לא יודעים שגם הם זכאים לקבל פטור ממס הכנסה בגין פציעה או מחלה איתה הם מתמודדים. פטור ממס הכנסה עשוי להפחית באופן משמעותי את גובה הניכויים מהשכר וכך בעל ההכנסה עשוי ליהנות מהכנסה גבוהה יותר. לא כדאי לוותר על זכויות המגיעות לכם. אם קיבלתם אחוזי נכות בשל הרשלנות הרפואית שחוויתם, זה המקום לברר את זכאותכם לקבלת פטור ממס הכנסה.

 

מה זה פטור ממס הכנסה?

אם נקבעה לכם נכות רפואית בשיעור משוקלל של 90% לפחות, כשעל איבר אחד גובה הנכות הוא לא פחות מ-40%, אתם עשויים להיות זכאים לקבל פטור ממס הכנסה. לא כל בעל תעודת נכות יודע גובה אחוזי הנכות שלו על כל איבר והאם הוא זכאי לקבל פטור מתשלום מס, במקרה כזה ההמלצה היא לפנות לחברות המסייעות לבעלי זכויות רפואיות לקבל פטור ממס הכנסה.

הבדיקה היא קצרה וקולעת, מייד בסיומה הנציג עימו תשוחחו ידע להגיד לכם אם אתם עשויים להיות זכאים לקבלת פטור, או לא.

 

מה משמעות קבלת פטור ממס הכנסה?

אדם שקיבל פטור ממס הכנסה מסיבה רפואית, יכול ליהנות מהכנסה עד תקרה מסוימת, מבלי שיצטרך לשלם עליה מס הכנסה. על הפטור הניתן קיימת תקרה שנקבעה בחוק והיא משתנה בהתאם לאופי ההכנסה וגובה בנכות שנקבעה. פטור ממס הכנסה לא פוטר את בעל ההכנסה מדיווח לרשות המיסים. חשוב לזכור זאת למניעת עוגמת נפש.

 

גם פציעה או מחלה מזכים בפטור ממס הכנסה

גם פציעה או מחלה עשויים לזכות את הסובל מהן בפטור ממס הכנסה. הפטור ניתן לבעלי אחוזי נכות גבוהים העונים לקריטריונים שנקבעו בחוק. למרות זאת, חשוב לדעת כי קבלת פטור ממס הכנסה לא מעידה על האדם הזכאי לה מאום והיא לא ניתנת בעקבות מגבלות המונעות כושר עבודה.

הרבה אנשים ממשיכים לעבוד ולהשתכר והם עדיין זכאים לקבלת פטור ממס. כדי לבדוק אם גם אתם זכאים, תוכלו לבדוק זאת בכוחות עצמכם, בהתאם לגובה אחוזי הנכות שיש לכם. אך גם תוכלו לפנות לחברה מקצועית העוסקת בסיוע לבעלי זכויות רפואיות.

 

איך מקבלים פטור מתשלום מס הכנסה?

כדי לקבל פטור, יהיה עליכם להגיש את כל המסכמים הנדרשים לצורך קבלת הפטור, תצטרכו לצרף למסמכים דו"חות וועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש את כל הטפסים לפקיד השומה האזורי, לאחר בחינת הבקשה תזומנו לוועדה רפואית מטעם רשות המיסים ובה תיבחן הזכאות שלכם.

גם במקרים בהם אחוזי הנכות עדיין לא נקבעו יש מקום להתחיל לפעול באופן מידי כדי לקבל את הזכויות המגיעות על פי חוק. העניינים הבירוקרטים בישראל אורכים זמן רב ולכן לא כדאי להתמהמה איתם. ההמלצה היא להיעזר בחברה מקצועית למימוש זכויות רפואיות ובכך לייעל את התהליך ולהוביל לסיום מוצלח שלו.

מס הכנסה

עורכי דין אנה אונגר ואדיר שויגמן
עורכי דין אנה אונגר ואדיר שויגמן

אונגר שויגמן, משרד עורכי דין, הוא משרד המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ונזקי הגוף ועוסק בדיני נזיקין, טיפול בתביעות תאונות דרכים ותאונות עבודה, ניהול תביעות כנגד חברות הביטוח, המוסד לביטוח לאומי ומשרד הביטחון.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מס הכנסה

מידע נוסף סביב הנושא

איפה ניתן למצוא מתווכים?

לפני שתרכשו רכב חדש, סביר להניח שלפני שתסגרו את העסקה מול סוכן הרכב – תעשו סקר שוק מסוים. אין סיבה שלא תנהגו כך גם כשזה

מתי הבנק יגביל את חשבון הבנק?

לאחרונה שמענו על כמה הגבלות על חשבונות בנק של מכרים שלנו. העלייה במספר המקרים גרמה לנו להתעניין בנושא. לכן, פנינו אל מומחים בתחום ובדקנו מתי

הכירו את המשפט האמריקאי

ישראלים רבים מעורבים בתביעות משפטיות בארצות הברית. ריבוי הישראלים המתגוררים ועובדים בארצות הברית, מערב אותם ממילא במערכת המשפטית האמריקאית. אשר על כן, יותר ויותר ישראלים