החשיבות שבעורך דין מקרקעין לפני רכישת דירה

בציבור הרחב קיימים גורמים רבים הסבורים כי עורך דין מקרקעין הוא בעל מקצוע שמיועד רק לעסקני נדל"ן גדולים. למעשה, המציאות היא שונה למדי, כך שכמעט כל אדם במהלך חייו יזדקק לשירותיו של עורך דין נדל"ן באופן כזה או אחר. אחד התחומים הנפוצים והחשובים שעורך דין מקרקעין רלוונטי אליהם הוא עולם רכישת הדירות. אז מה החשיבות של עורך דין נדל"ן לפני רכישת דירה? בואו לגלות. 

 

כל עורכי הדין יכולים לעזור ברכישת דירה?

לפני שניגע בחשיבותו של עורך דין מקרקעין ברכישת דירה, חשוב לעשות הבחנה חשובה בין עורכי הדין השונים. עולם המשפטים הוא עולם גדול מאוד בעל ענפים רבים העוסקים בכל תחומי החיים. ענייני משפחה, נזיקין, פלילים, מיסוי, עבודה, כל אלו הם רק חלק מעולמות התוכן בהם עוסקים עורכי דין.

בשל האפשרויות המרובות, עורכי דין מתמחים בתחום ספציפי בתחילת דרכם, וממשיכים עמו לאורך כל הקריירה שלהם, כך שהם יוכלו ללמוד אותו לעומק ולתת מענה איכותי ומקצועי.

 

עורך דין מקרקעין לרכישת דירה

כאמור, בתחילת הדרך עורכי הדין בוחרים תחום התמתחות ורצים אתו קדימה לאורך השנים. עורך דין מקרקעין הוא למעשה עורך דין אשר התמקצע באופן ייעודי לעסוק בענייני מקרקעין, לרבות רכישת דירות, ומכיר את הנושא בצורה רחבה ביותר. כמו כן, הידע הייחודי של עורך דין בתחום מקרקעין נוגע לעולם המשפטי על כל החוקים שלו, התקנות והפסיקות הרלוונטיות.

 

מה הקשר בין עולם המשפטים לבין רכישת דירה?

אזרחים רבים תוהים ושואלים את עצמם, מה הקשר בכלל בין חוקים ועולם המשפט לבין רכישת דירה? או במילים אחרות, בשביל מה צריך עורך דין ברכישת דירה? חשוב להבהיר, עולם המקרקעין, ובפרט רכישות דירה, הם הליכים מלאי בירוקרטיה משפטית כך שאדם שלא בקיא בתקנות הרלוונטיות יכול לגלות כי הוא ביצע עסקה לא תקינה במקרה הטוב והרסנית במקרה הרע.

עורך דין מקרקעין שמלווה תהליך של רכישת דירה יהיה אחד שיודע לנסח חוזה חוקי ואולי חשוב מכך, כזה שעומד לצד הלקוח שלו ומשרת את האינטרס שלו באופן הטוב ביותר.

 

לא חבל על הכסף?

עסקה של רכישת דירה היא עסקה גדלה ומשמעותית, במקרים רבים זו העסקה הגדולה ביותר שאדם יעשה בחייו. באופן טבעי, במקרים כאלו הרוכשים מנסים לצמצם בעלויות עד כמה שניתן ולפעמים בוחרים לחסוך בעלויות דרך עורך הדין. חשוב להבהיר, עורך דין מקרקעין מיומן יהיה כזה שיקצץ את עלויות העסקה באופן ניכר, כך שהמחיר שתשלמו לו יתגמד מול החיסכון שהוא יצליח להביא, וזאת דרך הכרה עמוקה בעולם המקרקעין.

 

לסיכום – אל תתפשרו על עסקת חייכם

רכישת דירה היא אירוע גדול, משמח וכזה שמבשר טובות. יחד עם זאת, קיימות המון נקודות בהן ניתן למעוד וכך לבצע עסקה לא טובה, לא תקינה ולא משתלמת. דאגו לעורך דין מקרקעין מקצועי שילווה אתכם לאורך התהליך וישמור על האינטרסים שלכם, בהצלחה!

עורך דין מקרקעין

עורכי דין אנה אונגר ואדיר שויגמן
עורכי דין אנה אונגר ואדיר שויגמן

אונגר שויגמן, משרד עורכי דין, הוא משרד המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ונזקי הגוף ועוסק בדיני נזיקין, טיפול בתביעות תאונות דרכים ותאונות עבודה, ניהול תביעות כנגד חברות הביטוח, המוסד לביטוח לאומי ומשרד הביטחון.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין מקרקעין

מידע נוסף סביב הנושא

מה הם התנאים להשכרת רכב אספנות?

מעוניינים להשכיר רכב אספנות ואין לכם מושג מה זה דורש מכם? אין שום בעיה. התשובה היא לא הרבה. כל שעליכם לעשות הוא להחזיק ברישיון רכב

האם ניתן לבטל נקודות תעבורה?

אם קיבלתם נקודות תעבורה ברישיון הנהיגה שלכם, אתם עשויים לתהות כיצד ניתן לבטל או להפחית אותן. לנקודות תעבורה יכולות להיות השפעה משמעותית על דמי הביטוח

איפה ניתן למצוא מתווכים?

לפני שתרכשו רכב חדש, סביר להניח שלפני שתסגרו את העסקה מול סוכן הרכב – תעשו סקר שוק מסוים. אין סיבה שלא תנהגו כך גם כשזה