מה עושה עו"ד נדל"ן מקרקעין ומתי כדאי לפנות אליו?

עולם הנדל"ן הוא אחד מאפיקי ההשקעה המשתלמים ביותר בכלכלה הנוכחית אבל אין ספק שמדובר בשוק מאד גדול ובעיקר מאד מבלבל. אנשים המבקשים למכור ולרכוש נכנסים לתחום שהם לא בהכרח מכירים ובכך הופכים לא פעם לטרף קל עבור נוכלים. בדיוק בגלל זה חשוב לקבל ייעוץ וסיוע משפטי מיועץ נדל"ן.

חשוב להבין שכל אחד יכול ללמוד על עולם הנדל"ן ולהבין את החוקים הבסיסיים, אבל לא כל אחד יכול לתת לכם ייעוץ מעוגן בחוק. משמע, עלינו לוודא שהאדם שממנו נקבל ייעוץ הוא מורשה לכך ואף מומלץ שיהיה מדובר בעו"ד המתמחה בתחום המקרקעין ויודע את החוק המלא בכל הקשור לנדל"ן בארץ. אז בואו נלמד מתי נכנס עו"ד מקרקעין לחיינו ואיך הוא יכול לעזור לנו בשטח.

 

 מיהו עו"ד מקרקעין

כל אדם כמעט יכול לגשת ללמוד משפטים ולקבל הכשרה כעורך דין, אבל תחום המשפטים הוא רחב ועצום ולכן רוב העוסקים במקצוע בוחרים תחום התמחות אחד. אחד מהתחומים המבוקשים ביותר הוא תחום המקרקעין, הקשור בכל עולם הנדל"ן. עו"ד מקרקעין יכול גם לקבל אישור לעבוד בתור יועץ נדלן ובכך הוא מסייע לנו במקרה ובו אנחנו מבקשים לרכוש, לשכור, להשכיר או למכור נכס מכל סוג.

יתרה מכך, עולם הנדל"ן כיום לא קשור רק במטרתו האישית של כל אדם לחיות בנכס ששייך לו, אלא דווקא מדובר בשוק חלופי לייצור והכפלת הון עצמי, שנקרא בפי רבים דירות להשקעה.

 

מתי לפנות אל עו"ד נדל"ן

רבים מאמינים שיש לפנות אל עו"ד אם יש צרות שמתקרבות, עקב התעוררות בעיה כלשהי בחוזה שאנו עומדים לחתום עליו למשל. אבל ההפך הוא הנכון – אם אנחנו רוצים לחסוך מעצמנו כאבי ראש ותהפוכות כלכליות ומשפטיות, חשוב לפנות אל עו"ד המתמחה בנדל"ן כבר בתחילת ההליך שלנו לרכישה או קניה. עו"ד יידע לסייע לנו במציאת וכתיבת חוזה שמתאים לנו וגם יידע לשקף לנו מה הוא הצעד הכי נכון עבורנו מבחינה משפטית.

למשל, חוזה קניה של דירה להשקעה עלול להכיל הרבה מונחים, ובעיקר תנאים, שלא יהיה לנו פשוט להבין. ללא סיוע עו"ד יכול להיות מצב בו חתמנו על חוזה שלא נוכל לעמוד, או במקרה גרוע אף יותר, על חוזה שכלל אינו חוקי כלפינו ועלול לסבך אותנו. עו"ד מקצועי ידע למנוע זאת כבר בתחילת הדרך ואף יוכל לנהל עבורנו משא ומתן מול הגורמים הרלוונטיים בשוק הנדל"ן.

 

השורה התחתונה

עולם הנדל"ן בארץ הוא אחד מאפיקי ההשקעה הטובים ביותר, אבל מדובר בתחום מאד מבלבל שמהר מאד עלול להפוך ממקור הכנסה יציב לכאב ראש נוראי. כדיי לחסוך את זה מעצמנו מומלץ כבר בתחילת הדרך להצטייד בשירותיו של עו"ד נדל"ן מקצועי שיוכל לשקף את החוזים שלנו ולסייע בתהליך.

עורך דין מקרקעין

עורכי דין אנה אונגר ואדיר שויגמן
עורכי דין אנה אונגר ואדיר שויגמן

אונגר שויגמן, משרד עורכי דין, הוא משרד המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ונזקי הגוף ועוסק בדיני נזיקין, טיפול בתביעות תאונות דרכים ותאונות עבודה, ניהול תביעות כנגד חברות הביטוח, המוסד לביטוח לאומי ומשרד הביטחון.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין מקרקעין

מידע נוסף סביב הנושא

מה הם התנאים להשכרת רכב אספנות?

מעוניינים להשכיר רכב אספנות ואין לכם מושג מה זה דורש מכם? אין שום בעיה. התשובה היא לא הרבה. כל שעליכם לעשות הוא להחזיק ברישיון רכב

האם ניתן לבטל נקודות תעבורה?

אם קיבלתם נקודות תעבורה ברישיון הנהיגה שלכם, אתם עשויים לתהות כיצד ניתן לבטל או להפחית אותן. לנקודות תעבורה יכולות להיות השפעה משמעותית על דמי הביטוח