עורך דין תעבורה – מהו הרגע הנכון להשתמש בשירותיו

בישראל התרחשו כמעט 2,000 תאונות דרכים חמורות לפי נתוני המשטרה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. מרבית התאונות הללו גררו כתבי אישום כנגד נהגים או מעורבים אחרים בתאונה. תאונת דרכים יכולה להיות "שוק" רציני. מדובר באירוע מטלטל מבחינה נפשית ומבחינה פיזית לכל מי שמעורב בתאונה, ולעיתים אף למעגל האנשים הקרובים אליהם.

בתוך כל סערת הנפש הזו, לא תמיד זוכרים או חושבים על שכירת שירותי עורך דין. מטרתו של הטקסט הזה היא להבהיר החל ממתי צריך לשכור את שירותיו של עורך דין תעבורה, למה חשוב לשכור אותם ולהביא עוד מידע רב.

 

מתי צריך לקחת עורך דין תעבורה

כדי לענות על השאלה שבכותרת, פנינו לצוות הכותבים של אתר בדרכים – מאגר המידע המקיף ביותר בתחום התעבורה ותאונות הדרכים בישראל. כדאי לפנות לייעוץ אצל עורך דין תעבורה במועד סמוך ככל הניתן למועד התאונה עצמה.

גם אם לא שכרתם את שירותיו של עורך דין מיד לאחד התאונה, אתם יכולים לעשות זאת בכל זמן לאחר מכן. אם תאונת הדרכים הייתה חמורה או קטלנית, מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין תעבורה או עורך דין תאונות דרכים עוד לפני הגשת כתב האישום.

 

מה עושה עורך דין תעבורה

עורך דין תעבורה הוא אדם שקיבל רישיון לעסוק בעריכת דין במדינת ישראל מטעם לשכת עורכי הדין. מלבד ההכשרה הבסיסית הכוללת תואר אקדמי והתמחות, עורך דין תעבורה עובר קורסים מקצועיים לתת התמחות בדיני תעבורה.

דיני התעבורה במדינת ישראל הם רבים ומסובכים, וחלקם נחקקו עוד בתקופת המנדט הבריטי. עורך דין תעבורה משתמש בידע ובהתמחות שלו בתחום דיני התעבורה על מנת לייצג את הלקוחות שלו בבית המשפט לתעבורה. לידע ולניסיון של עורך הדין שלכם יכולה להיות השפעה קריטית על תוצאות המשפט.

 

איך לבחור עורך דין תעבורה

כדי לבחור עורך דין תעבורה טוב, חשוב לשים את הדגש על מספר היבטים. הדבר הראשון שצריך לשים לב אליו הוא מידת הזמינות של עורך הדין. ככל שיוצרים קשר מוקדם יותר עם עורך הדין, וככל שהוא מגיב מהר יותר לכל שינוי במצבכם – כך ניתן להטות את המצב יותר לטובתכם. הדבר השני שצריך לשים לב אליו כשבוחרים עורך דין תעבורה הוא המלצות.

לא מעט אנשים מוצאים את עצמם בבית הדין לתעבורה, ולא מעט מהם שוכרים עורכי דין. אל תתביישו לבקש המלצות מחברים, משפחה או אפילו ברשתות החברתיות. הדבר השלישי, אך לא האחרון, שיש לשים אליו לב הוא מידת החיבור הטבעי בינכם. חיבור טבעי חזק יגרום לעורך הדין להילחם חזק יותר עבורכם בבית המשפט.

 

סיכום

לסיכום, כדי לשכור את שירותיו, או לפחות לפנות ליעוץ אצל עורך דין תעבורה במועד סמוך ככל הניתן למועד התאונה. בחרו עורך דין אמין, אכפתי שיילחם עבורכם מול הרשויות.

עורך דין תעבורה

עורכי דין אנה אונגר ואדיר שויגמן
עורכי דין אנה אונגר ואדיר שויגמן

אונגר שויגמן, משרד עורכי דין, הוא משרד המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ונזקי הגוף ועוסק בדיני נזיקין, טיפול בתביעות תאונות דרכים ותאונות עבודה, ניהול תביעות כנגד חברות הביטוח, המוסד לביטוח לאומי ומשרד הביטחון.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין תעבורה

מידע נוסף סביב הנושא

מה הם התנאים להשכרת רכב אספנות?

מעוניינים להשכיר רכב אספנות ואין לכם מושג מה זה דורש מכם? אין שום בעיה. התשובה היא לא הרבה. כל שעליכם לעשות הוא להחזיק ברישיון רכב

האם ניתן לבטל נקודות תעבורה?

אם קיבלתם נקודות תעבורה ברישיון הנהיגה שלכם, אתם עשויים לתהות כיצד ניתן לבטל או להפחית אותן. לנקודות תעבורה יכולות להיות השפעה משמעותית על דמי הביטוח