רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד

קיימים לא מעט שלבי עבודה שעל פיהם צריכים לעבוד אנשי מקצוע וגורמים רפואיים שונים. ככל שרופאים מוסמכים, אשר אמורים להעניק לנו בתור אנשים פרטיים מידע מסור וטיפול מקצועי, אכן עושים זאת – אנחנו יכולים להיות בטוחים יותר שאנחנו מוגנים ונמצאים עם האצבע על הדופק.

לעומת זאת, לפעמים גם בעת היצמדות לשלבי העבודה ובוודאי שגם בהימנעות מהיצמדות אליהם, עלולים הגורמים הרפואיים הללו להתרשל בעת מילוי תפקידם. התרשלות מסוג כזה עלולה להוביל לכדי חוסר אבחון של מחלות שקיימות בגופה של המטופלת, במתן טיפול בלתי הולם למחלה, וכן בדילוג ופסיחה על שלבים חשובים לאורך הדרך.

אחד מהמצבים הידועים ביותר בתחום הזה הוא מצב של רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד, ומדובר כאן על מצב שמביא איתו מגוון שלם של מורכבויות וקשיים. במקרים בהם המצב מסתבך, עורך דין רשלנות רפואית יכול לסייע בעניין, ולהוביל את הנפגעת בתביעת פיצויים כנגד האחראיים למחדל.

רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד – מה זה בכלל?

כשמדברים על סרטן שד גרורתי בכבד, מדברים על מצב מתקדם מאוד של מחלת סרטן השד, שהתקדמותה והתפתחותה לא נעצרה בזמן. במצבים כאלו, גידולים ממאירים שהחלו את דרכם באזור השדיים, בלא מתן טיפול הולם, המשיכו להתפתח ולגדול, והגיעו לאזורים נוספים בגוף, כמו הכבד. רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד היא, בחלק מהמקרים, הסיבה שבגינה הגידולים יכלו להתפתח באין מפריע, ועל כן מדובר כאן על מצב מסובך, חמור ומסוכן מאוד.

 

מהן ההשלכות של רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד על המטופלות?

אוכלוסייה נרחבת ביותר נאלצת להתמודד עם מחלת הסרטן על כלל סוגיה, ועם מחלת סרטן השד בפרט. היות ומדובר על אוכלוסייה גדולה מאוד, ובעקבות העובדה שלא קיימים אמצעים רפואיים שיכולים למנוע את התפתחותה של מחלת הסרטן אצל אף אחד מאיתנו, יש להעניק טיפול כמה שיותר מסור ומיידי למחלה בעת הגילוי שלה.

רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד
רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד

ברגע שהגילוי מתבצע בשלב מאוחר מדי, ההשלכות לכך עלולות להיות הרסניות, ואף להוביל לכדי מוות. לא מן הנמנע שרשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד תוביל לכדי כריתת השד, כריתת כבד, מתן טיפולי כימותרפיה אינטנסיביים, הקרנות ועוד.

בחלק מהמקרים מתן הטיפול, על אף הטיימינג המאוחר שלו, יוכל לסייע למטופלת להחלים או לפחות להצליח לחיות עם המחלה באיכות חיים סבירה, אך בחלק מהמקרים מתן הטיפול המאוחר נכנס בשלב מתקדם מדי של המחלה, ועלול להסתיים במצב של מוות.

 

כיצד מתרחשת רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד מלכתחילה?

טעויות אנוש הן אמנם חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, אך כאשר מדובר על תחום הרפואה – כל טעות כזו עלולה להביא איתה מחיר קשה מנשוא. השלבים בדרך לרשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד הם שלבים רבים, שעלולים לפגוש את המטופלת הן לפני הגילוי, הן בזמן הגילוי, והן במתן הטיפול שלאחר הגילוי.

בשלב של לפני הגילוי, הרשלנות יכולה להתרחש בשל שליחת המטופלת לרופאים לא רלוונטים, לבדיקות שתוצאותיהן יפוענחו בצורה רשלנית ועוד.

בשלב של הגילוי, הרשלנות יכולה להתרחש בשל גילוי חלקי בלבד של כלל הגידולים. בשלב של מתן הטיפול שלאחר הגילוי, יכולה להתקיים רשלנות רפואית בכך שיינתן למטופלת טיפול שאינו שייך למחלה, או שמתן טיפול כזה יהיה כבר בלתי אפשרי, בעקבות השלב המאוחר של הגילוי.

 

איך עורך דין רשלנות רפואית יכול לסייע לנפגעות?

עורך דין רשלנות רפואית הוא איש המקצוע שאליו יש לפנות ברגע שמתרחשת רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד. היות ועורכי הדין במדינת ישראל מתמחים כל אחד בתחומו, ובהתאם הם יכולים להעניק שירותים שונים במצבים שונים, כך גם עורך דין רשלנות רפואית מביא איתו התמחות ספציפית בתחום.

עורך דין רשלנות רפואית יכול לסייע למטופלות לפתוח בהליך משפטי, הכולל תביעה כנגד הגורמים הרפואיים הרשלנים, ולהוביל אותם לתוצאות שיקלו קצת על בשורת המחלה ועל אופי הטיפול הנוקשה.

 

מה קורה במסגרת הליך משפטי שמעורב בו עורך דין רשלנות רפואית?

לאחר שהתבצעה רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד, המעט שאפשר לעשות הוא לפתוח בהליך משפטי שיוביל לכדי תשלומי פיצויים.

בהנחה ואכן תוכחנה כלל הטענות של צד התביעה, יוכל בית המשפט לגזור על הגורמים הרפואיים הרשלנים תשלום פיצויים בגבהים שונים, החל מעשרות אלפי שקלים ועד מאות אלפי שקלים, בהתאם לחומרת המקרה.

עורך דין רשלנות רפואית הוא מי שיוכל להוביל את המטופלות לכדי איסוף הראיות, ההוכחות והמסמכים הרלוונטים, שיוכלו אכן לאמת את כלל הטענות הללו.

 

ההוכחות שיכולות להיות רלוונטיות לתביעת נזיקין בגין רשלנות רפואית

על מנת להוכיח רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד, יש להצטייד במגוון מסמכים, וביניהם: מסמכי סיכום פגישות עם הרופאים המטפלים, מסמכי בדיקות, פענוח תוצאות הבדיקות, התכתבויות דרך אפליקציית קופת החולים בין המטופלות לבין הרופאים הרשלנים, תאריכי ביקור, בדיקות, ביקורות ומעקבים, הקלטות של שיחות טלפוניות שהתקיימו בין המטופלות לבין הרופאים ועוד. מי שיכווין את המטופלות בפועל לאיסוף הראיות הללו יהיה עורך דין רשלנות רפואית, במטרה לאסוף את כלל המעטפת שיכולה לסייע באימות טענותיה של התביעה.

 

בשורה התחתונה

לאחר שהתקיימה רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד, המינימום שניתן לעשות על מנת לפצות על עוגמת הנפש ועל הסיכון הממשי לחייהם של המטופלות הוא לגשת להליך משפטי. הליך משפטי שכזה אמנם מביא איתו רגשות מעורבים ולא פעם גם תשישות, עצב וכעסים, אולם עורך דין רשלנות רפואית הוא מי שיכול לשמור על שיקול הדעת וקור הרוח בדרך לתוצאות בדמות הפיצויים. בהצלחה ובריאות!

מחלת הסרטן מתאפיינת לדאבוננו ביכולת שלה להתפתח ולשלוח גרורות לאזורים ולאבירם נוספים בגוף, מלבד אלו אשר נפגעו ראשונים. במקרה של סרטן שד גרורתי בכבד, מדובר על מחלת סרטן שד, אשר לא קיבלה טיפול מוקדם ולכן התפשטה ושלחה גרורות לאיברים נוספים ביניהם הכבד.
רשלנות רפואית היא מצב חמור מאוד אשר פוגע קשות באמון בין החולים לרופאים. מלבד פגיעה באמון, רשלנות שכזו פוגעת בסיכויי ההחלמה של המטופל מסרטן זה, ובכך הופכת את המחלה לקטלנית יותר עבורו. כמו כן, במקרים חריגים רשלנות שכזו אף עלולה לגרום למוות.
הכתובת הבטוחה ביותר אליה ניתן לפנות במקרה של רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד היא עורך דין אשר מתמחה בתחום. מדוע? מאחר שהוא יוכל לתבוע בצורה יעילה ונכונה את הגורמים הרשלניים, ובכך לזכות את המטופל בפיצויים המגיעים לו.
על מנת לזכות את המטופל בפיצויים אשר מגיעים לו בשל הרשלנות הרפואית שחווה, על עורך הדין להוכיח מול בית המשפט כי אכן נגרמה רשלנות רפואית. זאת על ידי ראיות שונות כגון חוות דעת, הסברים לפעולות שלא היו צריכות להיעשות ועוד.
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד

מידע נוסף סביב הנושא