רשלנות בהריון – 5 דברים שאתם חייבים לדעת

מי שמכיר ולו מעט את תחום הנזיקין, יודע כי רשלנות בהיריון נחשב לתת קטגוריה מסובכת מאוד שכוללת כל מיני קריטריונים שונים. יצאנו לבדוק מהם הדברים שהכי חשוב לדעת על הנושא, כדי לאפשר למי שמתכננים לתבוע בנושא, להבין את התחום על קצה המזלג. הישארו אתנו ותגלו את כל הפרטים שרציתם לדעת אבל לא ידעתם את מי לשאול.

 

הדבר ה – 1 שאתם פשוט חייבים לדעת על רשלנות בהיריון: זה יכול לקרות לכל אחת

תראו, אנחנו לא רוצים להלחיץ, אבל חייבים לשים את העובדה הזו על השולחן. במיוחד במדריך מקיף כמו זה. רשלנות בהיריון עשויה לקרות לך, לשכנה שלך, לקרובת משפחה, למישהי מוכרת מהטלוויזיה וכו'. מדובר בהליך שאינו קשור אלינו, הנשים. הרשלנות באה לידי ביטוי מצד גורמים חיצוניים כמו למשל אלה:

  • רופאים
  • אחיות
  • אחראית על הרנטגן
  • אחות גנטית ועוד

כך שחשוב מאוד להיות ערניים ולצאת מנקודת הנחה שיש הרבה גורמים מסביב.

רשלנות בהריון

הדבר ה – 2 שאתם פשוט חייבים לדעת על רשלנות בהיריון: אפשר לתבוע על מצב שכזה

אם אתם חושבים שעברתם רשלנות בהריון כדאי שתדעו שאתם לא צריכים לשבת בשקט ולהתמודד עם הטראומה שנלוות למצב. עליכם לצאת ולבדוק אם מדובר במצב שמאפשר תביעה. שכן, אתם עשויים לקבל פיצויים שיאפשרו לכם להתמודד עם הקושי.

 

הדבר ה – 3 שאתם פשוט חייבים לדעת על רשלנות בהיריון: צריך להסתייע בעורך דין

חשוב מאוד שתדעו שאין זה משנה מה גרם לרשלנות. בין אם מדובר בלידה של עובר עם מום ללא ידיעתכם או בין אם מדובר בהליך של לידה שקטה – אתם צריכים להסתייע בעורך דין. שכן, אין מדובר כאן בהליך משפטי שיכול להתנהל אך ורק על ידי אנשים פרטיים.

רשלנות בהריון

הדבר ה – 4 שאתם פשוט חייבים לדעת על רשלנות בהיריון: מדובר בתביעה נפוצה

לצערנו, נשים רבות חוות רשלנות במהלך ההיריון. לשמחתנו, המודעות היא גבוהה מאוד בנושא. כך שנשים רבות מוצאות את עצמן פונות אל עורכי דין שיאפשרו להן לתבוע את הגורם המתרשל כדי לקבל את המגיע להן לפי החוק.

 

הדבר ה – 5 שאתם פשוט חייבים לדעת על רשלנות בהיריון: צריך להסתייע עם אנשי מקצוע

אם עברתם רשלנות רפואית במהלך ההיריון, כדאי שתדעו שאין מדובר במצב פשוט. עליכם לפנות אל אנשי מקצוע מוסמכים בתחום הפסיכולוגיה כדי לקבל טיפול הולם. יש מי שלוקים בחרדה בעקבות הרשלנות ויש מי שחווים דיכאון. כל אחד לוקח את זה למקום אחר וחשוב מאוד להיות במעקב, כדי לחזור לשגרה כמה שיותר מהר.

 

לסיום

עד כאן המדריך שהציג בפניכם את 5 הדברים שאתם חייבים לדעת על רשלנות בהיריון. כעת, יש בידיכם את כל המידע הנחוץ, כך שנותר לכם רק לבדוק פרטים אל מול עורך דין ולהתחיל בהליך.

רשלנות בהריון

עורכי דין אנה אונגר ואדיר שויגמן
עורכי דין אנה אונגר ואדיר שויגמן

אונגר שויגמן, משרד עורכי דין, הוא משרד המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ונזקי הגוף ועוסק בדיני נזיקין, טיפול בתביעות תאונות דרכים ותאונות עבודה, ניהול תביעות כנגד חברות הביטוח, המוסד לביטוח לאומי ומשרד הביטחון.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
רשלנות בהריון

מידע נוסף סביב הנושא

איפה ניתן למצוא מתווכים?

לפני שתרכשו רכב חדש, סביר להניח שלפני שתסגרו את העסקה מול סוכן הרכב – תעשו סקר שוק מסוים. אין סיבה שלא תנהגו כך גם כשזה

מתי הבנק יגביל את חשבון הבנק?

לאחרונה שמענו על כמה הגבלות על חשבונות בנק של מכרים שלנו. העלייה במספר המקרים גרמה לנו להתעניין בנושא. לכן, פנינו אל מומחים בתחום ובדקנו מתי

הכירו את המשפט האמריקאי

ישראלים רבים מעורבים בתביעות משפטיות בארצות הברית. ריבוי הישראלים המתגוררים ועובדים בארצות הברית, מערב אותם ממילא במערכת המשפטית האמריקאית. אשר על כן, יותר ויותר ישראלים