רשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית

מחלת הסרטן נותנת את אותותיה אצל אחוז גבוה מהאוכלוסיה. לצערנו, מחלת הסרטן מביאה איתה אין ספור מוקדים גופניים שאותם היא תוקפת, והיא אף עלולה להתפתח מאותו המוקד למוקדים אחרים, באין מתן טיפול הולם וראוי. אחד מהסוגים הבולטים והמוכרים ביותר של מחלת הסרטן הוא סרטן הערמונית, שתוקף אחוז לא מבוטל בכלל של גברים, במיוחד בגילאי ה -50  ומעלה.

היות והמחלה היא גם כך מורכבת לטיפול וסיכויי ההחלמה ממנה הם לא תמיד גבוהים, מקרים של רשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית עלולים להפוך את הטיפול להרבה יותר מורכב, ואת סיכויי ההחלמה להרבה יותר נמוכים.

למרבה הצער, רשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית היא כלל לא עניין נדיר, ולמעשה, רופאים רבים מתרשלים בתפקידם, הן בשלבי האבחון, הן בשלבי הטיפול והן בשלבים נוספים לאורך הדרך.

מקרים של רשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית ובכלל צריכים לקבל התייחסות מתאימה מטעם גורמים משפטיים, ואם גם אתם מחפשים אחר הדרך הטובה ביותר להתחיל בהליך המשפטי אל מול גורמים רפואיים שמרשלנותם נפגעתם – עורך דין רשלנות רפואית הוא בדיוק האיש שאותו אתם מחפשים.

 

סרטן הערמונית – מזערי, קיים, אבל בעל יכולת התפתחות מהירה

סרטן הערמונית ידוע בתור סוג סרטן נפוץ, אך גם במידה והוא לא מתפרץ ומאיים על התנהלותו התקינה או על חייו של הגבר, הוא ימצא באחוז מסוים בגופו. במקרים אחרים, שבהם סרטן הערמונית אכן יתפרץ ויתפתח, הוא עלול לאיים גם על אזורים נוספים בגוף, כמו העצמות לדוגמא, ולהפוך לאוסף של גידולים שבלתי אפשרי לשלוט על עליהם.

ככל שמתגלה בשלב מוקדם יותר סרטן הערמונית, כך הסיכוי להתמודד איתו הולך וגדל. מהסיבה הזו בדיוק, רשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית היא מסוכנת כל כך.

 

רשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית – כך זה עלול לקרות

רשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית היא תוצאה של חוסר מקצועיות, הקטנת ראש, קלות דעת והימנעות מירידה לפרטי פרטים. כמובן שחלק מהמקרים שבהם מתקיימת רשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית הם מקרים שנולדים מתוך טעויות אנוש, אולם הטעויות הללו אינן ברות מחילה, משום שההשלכות שלהן עלולות להיות נוראיות. מצבים של רשלנות רפואיות באבחון סרטן הערמונית יכולים להתרחש במגוון שלבים לאורך הדרך, וכך זה קורה.

רשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית
רשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית

אבחון, טיפול וסיכום המחלה לפני סיומה – רשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית

אם כן, רשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית מתחילה בשלבים הראשוניים ביותר של פנייתו של המטופל. בין אם המטופל מתלונן על תחושות מסוימות ובין אם כחלק משגרת בדיקות תקינה, הוא אמור לקבל אבחון מדויק של המחלה שמתפתחת אצלו, במידה ואכן קיימת אחת כזו.

כלומר, כבר בשלבים הראשוניים ביותר עלולה להתרחש הרשלנות הזו, שלא תצביע על קיומה של מחלה או על התפתחותו של גידול ממאיר באזור. נוסף על שלב האבחון שעלול להסתיים ללא תוצאות, יכולה להתרחש רשלנות רפואית בשלבים של מתן טיפול לקוי או לא מבוקר, וכן הכרזה על ניצחון המטופל על המחלה בטרם אכן התרחש ניצחון כזה.

 

ההשלכות של רשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית – חמורות מכפי שחשבתם

ההתמודדות האולטימטיבית עם סרטן הערמונית היא הקרנות שיכולות להרוס ולהרוג את הגידולים. כמובן שההקרנות הללו יכולות להתרחש אך ורק בשלבים מסוימים, שבהם אכן קיים סיכוי שההקרנות יהיו ברות השפעה.

לעומת זאת, ברגע שהגידול כבר הופך לגדול מדי, ובוודאי במקרים שבהם הוא מתפשט לאזורים נוספים בגוף – ההקרנות כבר לא יספיקו או יוכלו לעמוד בפני עצמן. מכאן המטופל כבר יצטרך להיכנס לשגרת חיים של כימותרפיה, שלעיתים תתקיים בשלב מאוחר מדי בשביל להוות פתרון יעיל. במקרים מסויימים, הרשלנות הזו עלולה להוביל אפילו לכדי מותו של המטופל.

 

עורך דין רשלנות רפואית והקשר שלו לרשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית

היות וההשלכות של מקרי רשלנות רפואית הן השלכות גורליות, במידה והם מתרחשים הם צריכים לקבל את מלוא תשומת הלב ממערכת המשפט. משום שהמטופל גם כך יוצא נפסד מן ההליך הרפואי, ההליך המשפטי בא במטרה להעניק לו קצת הקלה בנושא ההוצאות הרפואיות, ולכפר לפחות במידה מועטה על עוגמת הנפש והעוול הנורא שנגרמו לו לאור הרשלנות הרפואית.

עורך דין רשלנות רפואית הוא הגורם המקצועי שילווה את המטופלים לאורך ההליך, ויכוון אותם אל עבר השגת התוצאות הרצויות – פיצויים בדמות עשרות אלפי או מאות אלפי שקלים, בהתאם למקרה ובהתאם למהלך המשפטי שנעשה.

 

עורך דין רשלנות רפואית יכול להשיג את כלל ההוכחות והמסמכים החשובים

הדבר החשוב ביותר מבחינת המטופל ברגע שהוא מתמודד עם רשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית, הוא להשתמש בכלל המסמכים, הראיות, ההוכחות, ההקלטות והסרטונים שנאספו לאורך כל התקופה. כל חומר שיכול להיות רלוונטי לתביעה יכול לשמש עורך דין רשלנות רפואית לשם בניית תיק מבוסס ואיתן, שיכול להוביל את שופטי בית המשפט אל עבר הכרעת הדין הרצויה.

בחלק מהמקרים, המטופלים חושבים שמסמכי בדיקות, סיכומי פגישות או צילומים וביקורות שנערכו לאורך הדרך אינם יכולים לשמש אותם בהליך המשפטי, אך עורך דין רשלנות רפואית יכול לעשות שימוש בכל פיסת מידע העומדת לרשותו. לכן, יש לאסוף את כל החומרים הרלוונטים לאורך הדרך, ולהגישם בפני מערכת המשפט.

 

עורך דין רשלנות רפואית – לצעוד יד ביד עם איש המקצוע שייצג אתכם בכבוד

המהלך הרגשי שמתקיים במסגרת ההליך המשפטי הוא מאוד לא פשוט. היות ורגשות רבים עלולים לצוף לאורך הדרך, כמו גם קיום ההליך המשפטי לצד קיום שגרת טיפולים קבועה, ההליך המשפטי מצד המטופל עלול לעבור לא מעט מהמורות ומכשולים. עורך דין רשלנות רפואית הוא מי שיוכל לשמור על הסבלנות, על קור הרוח והסבלנות הדרושים, ולהשיג עבור המטופלים את התוצאות שאליהן הם תכננו להגיע.

רשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית יכולה לקרות בכל אחד משלבי האבחון של מחלה זו. בין אם במהלך הפנייה לרופא המשפחה בשל תחושת כאב, ובין אם במהלך פענוח בדיקות האולטרסאונד מהמעבדה. בכל מקרה, רשלנות שכזו היא עדות לחוסר מקצועיות במיוחד במקרים של חיפזון.
מחלת הסרטן היא מחלה אשר מתפתחת במהירות, מתפשטת לאיברים נוספים, ולצערנו לא קיימת לה תרופה עדיין. עם זאת, ככל שמאבחנים את המחלה מוקדם יותר, כך גם ניתן לטפל בה בקלות יתרה. על כן, רשלנות כזו עלולה להוביל לאבחון לקוי ומאוחר, וכך אף לסכנת חיים.
בדומה לכל עורך דין שהוא, גם תפקידו של עורך דין לענייני רשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית הוא להוכיח במשפט כי המטופל אכן נפגע מהטיפול הרשלני. זאת כמובן, מתבצע בעזרת הוכחות שונות, אשר מביאות לידי עובדתיות כי המטופל נפגע מהטיפול הלקוי.
על מנת להוכיח כי אכן מדובר ברשלנות רפואית, על עורך הדין לאסוף מסמכים שונים אשר מציגים את אופן הטיפולים שקיבל המטופל. טיפולים אלו מוקבלים לטיפולים אשר היו אמורים להינתן, וכן מקבלים חוות דעת מגורמים מקצועיים ומומחים בתחום.
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
רשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית

מידע נוסף סביב הנושא

4 שלבים לערעור על דו"ח תנועה

לקבל דו"ח תנועה זו יכולה להיות חוויה לא נעימה ומלחיצה, אבל למזלכם לא מדובר בדבר בלתי הפיך. ניתן להגיש ערעור על דו"ח וכך להימנע מהסנקציות