רשלנות רפואית בניתוח לסרטן השחלות 

סרטן השחלות היא מחלת הסרטן הקטלנית ביותר בקרב נשים. זאת, אף שמבחינת השכיחות שלה, היא רק החמישית. הסיבה לכך פשוטי – אחוז גבוה מאד מקרב הנשים הלוקות בסרטן השחלות, אינן מצליחות להתגבר על המחלה. כיוון שכך, רשלנות רפואית בניתוח לסרטן השחלות, כמו גם בזיהוי המחלה, עלול להניב תוצאות הרות אסון למטופלת. בשורות הבאות נרחיב את היריעה בנושא.

מהו בדיוק סרטן השחלות? מהם גורמי הסיכון למחלה הזאת? מה הטיפולים האפשריים למחלה? מהי רשלנות רפואית בניתוח לסרטן השחלות? מתי ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית מהסוג האמור? מה התפקיד של עורך דין רשלנות רפואית בדרך להגשת תביעה? מהם השלבים בדרך להגשת תביעת רשלנות רפואית? להלן התשובות.

 

סרטן השחלות – מה זה בעצם

סרטן השחלות בקרב נשים כשמו כן הוא – סרטן המתפתח בשלבים הראשונים שלו, בתוך אחת השחלות של האישה. משם, אם הסרטן איננו מאובחן כהלכה ואיננו מטופל כיאות, הסרטן עלול להתפשט לחלקים נוספים בגוף. כאמור, מדובר בסוג אלים של סרטן שאם וכאשר הוא מתגלה בגופה של אישה, הסיכויים שלה להבריא ממנו הם נמוכים מאד באופן יחסי.

השחלות הן זוג איברים קטנים בצורת אליפסה, אשר ממוקמת באגן, הוא האזור שבין הירכיים, בחלק התחתון של הבטן. השחלות הן חלק ממערכת הרבייה הנשית. הן אחראיות לייצור הביציות וכן לייצור של הורמונים מסוימים אצל האישה – אסטרוגן ופרוגסטרון. עם סוגי סרטן השחלות השונים ניתן למנות סרטן אפיתליאלי, גידולי תאי נבט וסרקומות ברקמות הרכות.

 

גורמי הסיכון לסרטן השחלות שהרופאים מצופים להכיר

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן השחלות
רשלנות רפואית בניתוח לסרטן השחלות

ישנם כמה גורמי סיכון לסרטן השחלות. בין השאר, ניתן למנות:

נשים אל ילדו מעולם נשים שלא ילדו, חשופות יותר מאחרות ללקות בסרטן השחלות.
גיל הסיכון ללקות בסרטן השחלות עולה עם הגיל. 80% מחולות הסרטן המאובחנות הן מעל גיל 50.
גורמים הורמונליים הגורם ההורמונלי הוא רק בגדר השערה. עם זאת, הוכח שנשים שלא ילדו מעולם ונוטלות כדורים למניעת הריון, מפחיתות במידה ניכרת את הסיכויים שלהן ללקות בסרטן השחלות.
בעיות רפואיות היסטוריה של סרטן השד, כמו גם מחלת הסוכרת מעלות את הסיכון של מי שלקו בהן לחלות בסרטן כאמור.
תזונה השמנת יתר מהווה גורם סיכון משמעותי.
עישון רבות נכתב על העישון ועל הסכנות הכרוכות בו. בין השאר, נשים מעשנות חשופות יותר לסרטן באופן כללי, וסרטן השחלות בפרט.
היסטוריה משפחתית וגנטיקה מי שיש במשפחתה נשים שלקו בעבר בסרטן השחלות עלולה להיות חשופה יותר מהממוצע ללקות בסוג הסרטן הזה.

אישה שחשופה לחלק מהגורמים, צריכה להיות במעקב ולערוך בדיקות באופן קבוע, לגילוי של סרטן השחלות ובכלל. ככל שהיא נחשפת למספר גדול יותר של גורמים, כך החשיבות של מעקב ובדיקות סדירות עולה.

 

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן השחלות – מתי ואיך זה קורה

הסיכויים של נשים להירפא מסרטן השחלות, עולה ככל שהגילוי של הסרטן מתרחש מוקדם יותר. ואולם יש מקרים שבהם התגלו תסמינים, ועדיין לא אובחן הסרטן כנדרש.

להלן מספר סוגים של רשלנות רפואית בהקשר של סרטן השחלות:

  1. רשלנות באבחון: אבחון מאוחר, או אבחון שגוי של סרטן השחלות, עשוי ליפול בקטגוריה של רשלנות רפואית. זאת, אם ניתן להוכיח שכל רופא סביר אחר היה מסיק את המסקנות המתבקשות באותן נסיבות.
  2. אבחון שגוי וניתוח מיותר: גם אבחון שגוי של סרטן וביצוע ניתוח מיותר בעקבותיו, עלולים להיחשב סוג של רשלנות רפואית. זאת, משום שבניתוח כזה מסירים את השחלות של האישה ופוגעים בסיכויים של המטופלת להרות.
  3. טיפול לקוי: ביצוע רשלני של בדיקות, ביופסיה או אבחון שגוי של תוצאות הבדיקות, עשויים להיחשב רשלנות רפואית.
  4. רשלנות בניתוח: גם ביצוע רשלני של ניתוח עשוי להיות עילה לתביעה. בדרך כלל, ביצוע נכון ומקצועי של הניתוח הוא ההבדל בין בריאות תקינה לבין מוות או פגיעה קשה כתוצאה מהמחלה.

 

הגשת תביעת רשלנות רפואית בניתוח לסרטן השחלות

בגלל העובדה שסרטן השחלות הוא סרטן מסוכן במיוחד, החשיבות של גילוי מוקדם וטיפול נכון היא רבה מאוד. לכן יש חשיבות עצומה לאבחון מקצועי ומתן טיפול בהתאם.

 

העילות להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח לסרטן השחלות

רשלנות רפואית היא, במקרים רבים, הגורם שבגללו הופכת פגיעה רפואית כלשהי למשמעותית הרבה יותר. גם במקרה של סרטן השחלות, ההגדרה הזאת נכונה. אם האבחון של סרטן השחלות מצד אחד, והטיפול במחלה באמצעו ניתוח או כל טיפול אחר מצד שני, מבוצעים בצורה מקצועית ואחראית, כי אז אין עילה לתביעת רשלנות רפואית.

זאת, גם במקרים שבהם המחלה הוחמרה ויש פגיעה משמעותית במטופל. תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח לסרטן השחלות יכולה להיות מוגשת רק במקרים שבהם הרופא המטפל פעל שלא באופן שבו היה נוהג כל רופא סביר אחר: ביצוע ניתוח מיותר, נמנע מביצוע ניתוח שהיה הכרחי או ביצוע את הניתוח בצורה מרושלת שהזיקה למטופל.

 

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן השחלות ותפקידו של עורך הדין בהגשת התביעה

הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח לסרטן השחלות איננה עניין של מה בכך. על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר, חשוב לפעול בצורה מקצועית. עורך דין רשלנות רפואית המכיר את הנושא, יפעל להשגת היעד הנדרש באמצעים כדלקמן:

  • איסוף מסמכים רפואיים: בשלב הראשון, עורך הדין יאסוף את המסמכים הנדרשים. .זה אמר מסמכים רפואיים כלליי,, וכן מסמכים רפואיים ספציפיים הקשורים במחלה. בין השאר, הוא יבקש, ויקבל, את התיק הרפואי של המטופל במוסד שבו בוצע הניתוח.
  • חוות דעת רפואית: קבלת חוות דעת רפואית של רופא מומחה, נדרשת במרבית המקרים. זאת, על מנת לאשש או להפכיך את התביעה ואת ההגדרה של פעולות שבוצעו במטופל כרשלנות רפואית.
  • הגשת תביעה וליווי המטופל: בשלב הבא, עודך דין רשלנות רפואית יגיש את התביעה. בהמשך, הוא ילווה את המטופל עד להשגת התוצאות הטובות ביותר.

 

מעוניינים ללמוד עוד על רשלנות רפואית בניתוח לסרטן השחלות? כאן בנבחרת המשפטית, ניתן לאתר מידע נוסף הנוגע לדיני רשלנות רפואית, וגם עורכי דין מצוינים שיוכלו לייעץ לכם.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
שחלות

מידע נוסף סביב הנושא

4 שלבים לערעור על דו"ח תנועה

לקבל דו"ח תנועה זו יכולה להיות חוויה לא נעימה ומלחיצה, אבל למזלכם לא מדובר בדבר בלתי הפיך. ניתן להגיש ערעור על דו"ח וכך להימנע מהסנקציות