רשלנות רפואית בניתוח לסרטן שד מתקדם

הסיכוי לכך שאשה תחלה בסרטן השד גדל עם הגיל, ובפרט במקרים שבהם קיים רקע משפחתי של סרטן השד. הסיכון גדל אף יותר כאשר מדובר על אישה בגיל מתקדם שמעולם לא הרתה. אף שלסרטן השד יש מספר סימפטומים אופייניים, לרבות תחושה של נוקשות בשד, כאבים מתמשכים, כאב בבית השחי, הפרשות מהפטמה, שינויים בגודל השד, וכדומה, במקרים מסוימים מתגלה המחלה רק בשלביה המתקדמים.

מאחר וסרטן שד היא מחלה מסכנת חיים שעלולה לשלוח גרורות ברקמות של איברים נוספים בגוף החולה, ישנה חשיבות אדירה לטיפול במוקדים הסרטניים בהקדם האפשרי, עם גילויים. ככל שניתוח לסרטן שד מתקדם מתבצע בשלב מאוחר יותר, כך גדלה המורכבות בהליך הכירורגי והסיכונים הכרוכים בו.

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן שד מתקדם, נוגעת גם לטעויות מצד המנתח או צוותי חדר הניתוח המתבצעות במהלך הניתוח עצמו, אך גם בהפעלת שיקול דעת מוטעה באשר לנחיצות הניתוח ומועד ביצועו, ובמעקב אחר החלמת המנותחת.

 

על חשיבות האבחון המוקדם בהקשר של ניתוח לסרטן שד מתקדם

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן שד מתקדם מתחילה לעיתים בכלל באבחון. אבחון שגוי הוא זה שלעיתים שולח נשים רבות לניתוח מבלי צורך אמיתי לכך. יש שני סוגים של ניתוחים של סרטן השד, כאשר אחד הוא ניתוח כריתה והשני הוא ניתוח משמרי שד (כלומר הסרה של הגידול בלבד).

בכל מקרה, במרבית המקרים, הרשלנות הרפואית מתבטאת באבחון שגוי או מאוחר, שגרר את הניתוח, ומצריך את האישה בסבל רב, מכיוון שהרופא לא ראה או זיהה את המחלה בשלבים מוקדמים יותר.

 

הדוגמאות הנפוצות למקרי רשלנות רפואית בניתוח לסרטן שד מתקדם

יש לא מעט דברים שיכולים להשתבש במהלך ניתוח לכריתת שדיים או להסרת גוש סרטני. מעבר לכאב הרב ואובדן של מה שנשים רבות מחשיבות כאיבר הנשי ביותר בגוף שלהן, ישנן "תקלות" שקורות בתהליך, ובכללן פגיעה ברקמות שונות או בצורה השלמה של השד.

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן שד מתקדם
רשלנות רפואית בניתוח לסרטן שד מתקדם

 

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן שד מתקדם יכולה להתרחש כאשר יש נזק היקפי לשד, לצורתו, או כאשר הרופא נאלץ לכרות יותר ממה שהיה צריך. זה נפוץ בעיקר בניתוחים משמרי שד, שכן ניתוחים לכריתת שד מסתיימים בעיקר בהסרה של השד כולו, ולרוב – גם בשחזור שדיים.

 

כיצד מגישים תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח לסרטן שד מתקדם

תביעת רשלנות רפואית בגין רשלנות רפואית בניתוח לסרטן שד מתקדם, מוטב שתוגש באמצעות עורך דין רשלנות רפואית, המתמחה באופן ספציפי במקרי רשלנות רפואית מסוג זה. כל תיק של רשלנות רפואית הוא מורכב מאוד, שכן בראש ובראשונה, מתחילים עם בקרת הנזקים.

המטופלת צריכה להבהיר מהם האופנים שבהם היא נפגעה מהניתוח הכושל, ומדוע היא סבורה כי הסבל שלה והנזק שנגרם לה היו יכולים להימנע. בחלק גדול מהמקרים, הניתוחים גורמים נזק היקפי שלא מתבטא רק באזור השדיים, אלא בחזה כולו. כאשר הנזקים נראים לעין, מטבע הדברים, הוכחת הפגיעה היא פשוטה יותר.

 

העבודה המורכבת של עורך דין רשלנות רפואית בתיקי רשלנות רפואית בניתוח לסרטן שד מתקדם

השלב המורכב יותר בכל תביעת רשלנות רפואית היא השגה של חוות דעת מומחים. רופאים רבים בישראל לא ששים לספק חוות דעת מומחים לתיקי רשלנות רפואית לאור היבטים אישיים, בין אישיים ומקצועיים. עורך דין רשלנות רפואית עם קשרים יכול לקדם את הנושא בצורה משמעותית, להגיע אל הרופאים האיכותיים שלא מפחדים לספק חוות דעת, ולהטות את הכף לטובת התובע בתביעה מול הרופא או הגוף הרפואי אותו הוא תובע.

 

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן שד מתקדם במסגרת ההחלטה על סוג הניתוח

ההחלטה על סוג הניתוח היא חשובה מאוד. כאשר הסיכון הוא גדול, מחליטים לרוב על ניתוח כריתה מלא, ובמקביל, קובעים כבר תור לניתוח שחזור. עם זאת, נשים רבות מעדיפות לשמור על השדיים שלהן עד כמה שניתן, ודוחפות לכיוון של ניתוח שימור שד, כל עוד מדובר באקט בטוח באופן יחסי.

גם המלצה לא נכונה על ניתוח היא למעשה רשלנות רפואית בניתוח לסרטן שד מתקדם שכן מדובר באבחון שגוי. היתרון הגדול מבחינת התביעה הוא שלרוב, ישנו ארכיון של צילומים וסיכומים שמראים על מצב החולה באותו זמן נתון.

 

על החשיבות של תיק ההוכחות בתביעת רשלנות רפואית בניתוח לסרטן שד מתקדם

תביעת רשלנות רפואית בנושא סרטן השד חייבת להגיע עם כל הניירת הרלוונטית. יש המון טיפולים ואבחונים לאורך הדרך, כולל תוצאות של בדיקות ממוגרפיה ישנות. ככל שיותר חומר יסופק עבור עורך דין רשלנות רפואית כך יהיה לו קל יותר להגיע למסקנות ולחזק את התיק.

כמובן שרשלנות רפואית היא ברובה המוחלט לא מכוונת, אך כאשר רואים שיש רופאים שלא עובדים לפי הפרוטוקולים והנהלים לאורך זמן, זה בהחלט משהו שמחזק את התיק ויוצר ערעור באמינות של הרופא.

 

הקשיים הנלווים לתביעת רשלנות רפואית בניתוח לסרטן שד מתקדם

ההגשה של תביעת רשלנות רפואית מגיעה לרוב עם המון תסכול. אנשים נכנסו מתחת לסכין כדי להגיע להשיג תוצאות, וסיימו עם נזקים. רשלנות רפואית בניתוח לסרטן שד מתקדם היא יוצאת דופן, מפני שהיא נוגעת באלמנט מאוד נשי, שרלוונטי רק לכחצי מהאוכלוסייה.

חשוב לזכור שאבחון שגוי או חוסר אבחון מגדיל את הסיכוי לסיבוך המחלה ואפילו מוות, כך שהתסכול הוא גדול מאוד, ויוצר אי אמון במערכת הרפואה, עליה אנחנו סומכים בעיניים עצומות.

 

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן שד מתקדם – כך תקבלי פיצוי הולם

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן שד מתקדם היא למעשה טרגדיה גדולה. הרופאים מודעים לסיכונים ולסיכויי ההחלמה הגבוהים באבחון מוקדם, ועדיין מפספסים את המטרה, ושולחים נשים לניתוח שמערער את הנשיות והאסתטיקה שלהם, ולמעשה חוצב בגופן.

גם עבודה לא נכונה במהלך הניתוח היא מאוד מתסכלת, שכן הפן האסתטי הוא קריטי עבור כל מי שנכנסת מתחת לסכין. לכן, יש לנסות להגדיל את סיכויי הצלחת התביעה עם עבודה נכונה מול עורך דין טוב.

ניתוח לסרטן שד מתקדם, הוא ניתוח מורכב אשר דורש ריכוז ומקצועיות רבה. בהתאם, רמת הסיכון שיקרו טעויות עולה, והדבר מהווה פתח לרשלנות רפואית כגון פגיעה ברקמות שונות, פגיעה בצורת השד, כריתה מרובה יותר של השד ממה שהיה צריך ועוד.
הדרך הטובה, היעילה והבטוחה ביותר להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח לסרטן שד מתקדם היא בעזרתו של עורך דין מומחה בתחום זה בפרט. תהליכי הגשת התביעה, ובמיוחד בתיקים מורכבים כאלו, דורשים ידע מקצועי רב, ועל כן זוהי הדרך הטובה ביותר.
בראש ובראשונה, מטרתו של עורך דין במהלך תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח לסרטן שד מתקדם היא להוכיח כי אכן בוצעה רשלנות רפואית במהלך הניתוח. זאת, עליו לבצע בעזרת ראיות שונות לרבות חוות דעת של רופאים מומחים בתחום סרטן השד.
תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח לסרטן שד מתקדם, עוסקת בגורמים אינטימיים מלבד הפן הרגשי והפיזי שמאפיין את מחלת הסרטן. בין הגורמים האלו, נמצא הגורם המרכזי והוא כריתת שד. גורם אסתטי אשר משנה את המראה הנשי.
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
סרט של סרטן השד

מידע נוסף סביב הנושא

4 שלבים לערעור על דו"ח תנועה

לקבל דו"ח תנועה זו יכולה להיות חוויה לא נעימה ומלחיצה, אבל למזלכם לא מדובר בדבר בלתי הפיך. ניתן להגיש ערעור על דו"ח וכך להימנע מהסנקציות