רשלנות רפואית דלקת אנדוקרדיטיס

האיבר החשוב ביותר בגוף הוא הלב, והוא האחראי על תפעול המערכות שלנו באופן שוטף. יש הרבה סוגים של כשלים לבביים אשר יכולים להביא לנזקים קשים ואפילו למוות, כאשר אחד המקרים המורכבים ביותר הוא זה של דלקת אנדוקרדיטיס, או דלקת פנים הלב, כפי שהיא נקראת בעברית. דלקת אנדוקרדיטיס היא דלקת הפוגעת בקרום המצפה את החלק הפנימי של הלב, שנקרא אנדוקרד.

הדלקת נוצרת בעיקר סביב מסתמי הלב, אך יכולה לפגוע גם במחיצה הבין חדרית, בחללים בתוך החדרים ואפילו בקוצבים מלאכותיים. מדובר במצב רפואי שאותו צריך לאבחן ולטפל במהירות, ולכן, מקרים של רשלנות רפואית דלקת אנדוקרדיטיס הם לרוב מאוד מסוכנים.

 

רשלנות רפואית דלקת אנדוקרדיטיס – מחדל שצריך לקחת ללב

מקרים של רשלנות רפואית דלקת אנדוקרדיטיס למעשה מעכבים את הטיפול בדלקת ומאפשרים לה להתפתח ולהתפשט, ולהפוך למסוכנת יותר, וקשה יותר לטיפול עם הזמן. רופאים אשר לא מצליחים לאבחן את הדלקת, למרות סימנים מקדימים אצל אוכלוסיות סיכון  ו / או תסמינים, הם רופאים שלא עושים את עבודתם בצורה טובה.

לא כל טיפול לקוי נכנס לקטגוריה של רשלנות רפואית, אך כאשר הרופאים לא עומדים במבחן הרופא הסביר, וכושלים באבחון או בטיפול מכיוון שלא עמדו בפרוטוקולים המקובלים, הם חשופים להגשת תביעת רשלנות רפואית בבית המשפט.

 

רשלנות רפואית דלקת אנדוקרדיטיס – התסמינים שהרופאים מצופים לגלות

האבחון של דלקת אנדוקרדיטיס הוא מורכב מפני שהמחלה יכולה להתפשט במקומות שונים בלב. כדי להימנע ממצב של רשלנות רפואית דלקת אנדוקרדיטיס צריך להבין את גורמי הסיכון, הן כמטופל והן כרופא, ולא להגיע עד למצב של סכנת חיים.

להלן התסמינים האופייניים לדלקת שאותם מצופים הרופאים להכיר ולזהות:

  1. טחול מוגדל
  2. שבץ מוחי
  3. חום גבוה
  4. דם בשתן
  5. אוושה בלב
  6. דימומים מתחת לציפורניים
  7. סימנים של דימום תת עורים בגפיים
  8. בליטות קטנות בכריות האצבעות בידיים וברגליים
רשלנות רפואית דלקת אנדוקרדיטיס
רשלנות רפואית דלקת אנדוקרדיטיס

רשלנות רפואית דלקת אנדוקרדיטיס – גורמי הסיכון שאסור להתעלם מהם

יש מגוון רחב של גורמי סיכון שיכולים לגרום למצב של רשלנות רפואית דלקת אנדוקרדיטיס אם הם עוברים מתחת לרדאר. הנוכחות של מסתמים מושתלים או של קוצבים יכולים להגדיל בצורה משמעותית את הסיכוי לדלקת לבבית. מומים בלב הם מסוכנים, כמו גם היסטוריה של המחלה בעבר.

אנשים אשר מזריקים סמים או בעלי מערכת חיסון לא טובה, נמצאים גם הם בסיכון מוגבר. רופאים אשר מחברים את גורמי הסיכון ורואים תסמינים, חייבים לשלוח את המטופלים לטיפול המתאים, ובמהרה, כדי למנוע את הדלקת ולהציל את חיי המטופל שלהם.

 

הסיבוכים שעלולים להיווצר במקרי רשלנות רפואית דלקת אנדוקרדיטיס

דלקת אנדוקרדיטיס יכולה לגרום לסיבוכים לבביים קשים כמו אי ספיקת לב, דימום פנימי, זיהומים חריפים, שבץ ואפילו לדלקת בקרום המוח. האבחון המוקדם והטיפול הזריז יעזרו לדופן להחלים ובכך למנוע את מצבי הקיצון הללו, שיכולים להתפרץ ברגע.

מקרים של רשלנות רפואית דלקת אנדוקרדיטיס מתרחשים כאשר ישנם רופאים שלא עומדים בפרוטוקולי הטיפול המקובלים בתחומם ולא עומדים במבחן הרופא הסביר בגלל כל מיני סיבות, החל מחוסר מקצועיות ועד יוהרה, ועל כך, יש לתת את הדין.

 

נפגעתם מרשלנות רפואית דלקת אנדוקרדיטיס? בדקו אפשרות להגשת תביעת פיצויים

הגשת תביעת רשלנות רפואית מגיעה לרוב לאחר כשל רפואי גדול ומערכתי. לא כל טיפול לא נכון או לא הוגן מהווה רשלנות רפואית, אך כאשר הרופא לא עומד במבחן הרופא הסביר, בגלל אלמנטים כמו עייפות (שעות העבודה של הרופאים בארץ מוגזמות), חוסר ידע, חוסר מקצועיות או יוהרה, הרי שהוא גרם לאנשים נזק בצורה שהיא אינה סבירה.

במקרה של דלקת אנדוקרדיטיס, מקרה הקיצון הוא כאמור מוות. במקרה כזה, מי שיגיש תביעת רשלנות רפואית תהיה המשפחה, שתוכל לקבל סכום גבוה מאוד של פיצויים.

 

מי יכול לסייע בהגשת תביעה בגין רשלנות רפואית דלקת אנדוקרדיטיס

תביעת רשלנות רפואית צריכה להיות מוגשת על ידי עורך דין רשלנות רפואית בצורה מסודרת. עורכי דין אשר מתמחים בתחום, מגיעים עם יתרון גדול מאוד, שכן הם יודעים כיצד להתנהל בבית המשפט וכיצד להתמודד מול גופי הרפואה הגדולים. היתרון הגדול ביותר של עורך דין רשלנות רפואית היא היכולת להשיג חוות דעת רפואית מקצועית.

חוות הדעת הללו, של רופאים מהמעלה הראשונה, מהווים יתרון ענק במשפט, אם כי הן קשות להשגה, שכן הרופאים לא ממהרים לפגוע בקולגות. עם זאת, עורך דין איכותי ומקושר יוכל להשיג את המסמכים הרלוונטים, ובמחיר נוח ללקוח.

 

רשלנות רפואית דלקת אנדוקרדיטיס – הפיצויים שניתן לקבל

סכום הפיצויים שניתן לקבל בזכות תביעת רשלנות רפואית משתנה בהתאם למקרה הספציפי בו דנים. הפרמטרים של מצב הלקוח, אם הוא שרד את המקרה, והתנהגות הרופאים הם רלוונטיים ביותר. המטרה של עורך דין רשלנות רפואית היא להוכיח את הקשר הישיר בין הנזק שנגרם ללקוחות שלו לבין עבודת הרופאים.

אם הרופאים אכן לא עמדו בפרוטוקולים וביצעו פעולות שהן אינן סבירות, אזי שסביר להניח שהם יפסידו במשפט. המשפטים נוטים לפעמים להיות ארוכים במיוחד, ומורכבים נפשית ורגשית עבור כל המעורבים, ולכן יש צורך בעורך דין איכותי וקר רוח שיודע לנווט את העניינים בצורה נכונה.

 

רשלנות רפואית דלקת אנדוקרדיטיס – להימנע מסיכון חיים מיותר

דלקת אנדוקרדיטיס היא דלקת מסוכנת ומסכנת חיים. הטיפול בה חייב להיות ללא רבב על מנת שלא תתפתח למשהו שיהיה קשה מאוד לעצור או למנוע בזמן אמת. הטיפול הנכון חייב לכלול ניטור ומעקב אחר אנשים שנמצאים באוכלוסיית הסיכון, שינוי אורח החיים שלהם, אבחון מוקדם, טיפול מהיר, והמשך מעקב וניטור מאותה נקודה וקדימה.

רופאים שלא מצליחים לזהות את הסיכון למחלה או את המקרה בזמן אמת, יוצרים נזק גדול מאוד שיכול להסתיים במוות. לכן, הגשת תביעת רשלנות רפואית במקרים כאלה היא מתבקשת, ויכולה לסייע לאנשים שעברו את המקרה או למשפחות שלהם, לקבל את הפיצויים המגיעים להם, כדי להתמודד עם עוגמת הנפש והקשיים הפיזיים.

 

רוצים ללמוד עוד על רשלנות רפואית דלקת אנדוקרדיטיס? בנבחרת המשפטית, תוכלו למצוא מידע נוסף בנוגע לדיני רשלנות רפואית, לצד עורכי דין מן השורה הראשונה שיוכלו לסייע לכם בהגשת תביעת פיצויים ומיצוי של זכויותיכם.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
גוף האישה

מידע נוסף סביב הנושא

4 שלבים לערעור על דו"ח תנועה

לקבל דו"ח תנועה זו יכולה להיות חוויה לא נעימה ומלחיצה, אבל למזלכם לא מדובר בדבר בלתי הפיך. ניתן להגיש ערעור על דו"ח וכך להימנע מהסנקציות