רשלנות רפואית ולוקמיה

מחלת הסרטן היא מחלה שמגיעה בכמה צורות ודרכים, ואין ספק שאחד הוריאנטים המדאיגים והקשים ביותר שלה היא הלוקמיה. לוקמיה היא למעשה סרטן הדם, כך שבניגוד לסוגים אחרים, אי אפשר להוציא גידול או לבצע טיפול נקודתי. המחלה למעשה פוגעת בתהליך הייצור של תאי דם לבנים במוח העצם.

צריך לזכור שכדוריות הדם הלבנות מהוות חלק חשוב במערכת החיסונית של הגוף, וכאשר מאבדים את היכולת לייצר אותן, נוצרת בעיה. בלוקמיה, כל ברוב סוגי הסרטן, גילוי מוקדם הוא חשוב, וכאשר רשלנות רפואית ולוקמיה מתחברות, יכול להיווצר נזק גדול מאוד לחולה.

נקודת החיבור בין רשלנות רפואית ולוקמיה

מקרים של רשלנות רפואית ולוקמיה יכולים להתרחש בכמה נקודות זמן. ראשית, שלב האבחון הראשוני על ידי רופא המשפחה, שלב האבחון המתקדם אצל רופא מומחה, וכמובן בזמן הטיפול. אי זיהוי של הסימפטומים או של הבדיקות יכול להסתיים במוות, או בסבל רב שנגרם בגלל חוסר טיפול.

גם טיפול אגרסיבי מדי יכול לפגוע באנשים ולכן הדיאגנוזה חייבת להיות מדויקת ונכונה. כאשר האבחון והטיפול אינו עומד במבחן הרופא הסביר, אזי שיש עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית בצורה רשמית.

 

רשלנות רפואית ולוקמיה – הדרך לגיהינום רצופה כוונות טובות (וחוסר תשומת לב לפרטים)

הנושא רשלנות רפואית ולוקמיה אינו קורה כמובן במזיד, וזאת ניתן להגיד ברוב המוחלט של המקרים. רופאים הם לרוב מקצועיים ואינטיליגנטים, אך יש כמה אלמנטים אשר לעיתים משפיעים על שיקול הדעת שלהם. רופאים בארץ עובדים שעות ארוכות, הם עייפים ועמוסים, ולעיתים, גם אין להם את הניסיון הנדרש כדי לקחת את ההחלטה הנכונה.

השאלה המרכזית היא האם הם עומדים במבחן הרופא הסביר, והאם ההחלטה שקיבלו תאמה את הסיטואציה בה נמצא המטופל. אם יש ספק, זה משהו שצריך לבדוק בבית המשפט, שכן התסמינים של לוקמיה הם די ברורים.

רשלנות רפואית ולוקמיה
רשלנות רפואית ולוקמיה

כיצד רשלנות רפואית יכולה להתרחש בהקשר של לוקמיה?

רשלנות רפואית ולוקמיה עלולות להיפגש בכמה נקודות, החל מאי התייחסות של הרופאים לסממנים הרלוונטיים, דרך פענוח שגוי של ממצאי הבדיקות ועד לטיפול לקוי שכולל מתן תרופות לא מתאימות, טיפול אגרסיבי או רפה מדי וכמובן מעקב לא רציף ולא צמוד מדי לגבי מצבו של המטופל. הרופא הסביר הוא הגדרה רחבה, אך יש נורמות ונהלים אחריהם צריכים לעקוב הרופאים כדי לא להגיע למצב בו הם פוגעים בלקוחות שלהם.

 

רשלנות רפואית ולוקמיה – התסמינים שהרופאים מצופים להבחין בהם

התסמינים של לוקמיה הם משהו שכל רופא צריך להכיר, וכאשר מופיעים כל התסמינים הללו או חלקם, יש לגשת לטיפול מיידי. רופאים יכולים להימנע ממקרים של רשלנות רפואית ולוקמיה אם רק יעמדו במבחן הרופא הסביר, יבדקו את הסיטואציה ויקחו החלטה מושכלת, גם אם יש להם ספק קטן. התסמינים הם:

  1. תסמינים דמויי שפעת
  2. הזעות לילה
  3. נפיחות ודימומים בחניכיים
  4. כאבי ראש
  5. בלוטת לימפה נפוחה
  6. כאבים בעצמות
  7. חיוורון
  8. כתמים אדומים בנקודות שונות בגוף
  9. איבוד של משקל

 

רשלנות רפואית ולוקמיה יכולות להפגש בשלבי האבחון או הטיפול במחלה

תהליך האבחון של מחלת הלוקמיה הוא מורכב, ויש בו סיכוי לא קטן, באופן יחסי לסוגים אחרים של סרטן, למקרים של רשלנות רפואית. ראשית, בודקים את ההיסטוריה של החולה, ולאחר מכן מבצעים בדיקה פיזיקלית כדי לבדוק כושר ומוביליות.

בדיקות הדם ממשיכות לביופסיה של מח העצם, שהוא תהליך די מורכב, אך מדויק מאוד, ובסופו של דבר, מסיימים עם בדיקות CT כדי לאשרר או לפסול את הימצאות הלוקמיה בגוף. כאמור, התהליך הזה מביא איתו מקרים של רשלנות רפואית ולוקמיה כאשר הוא לא נעשה בצורה מדוקדקת, או אם הרופא לא עושה את עבודתו עד הסוף.

 

רשלנות רפואית ולוקמיה – הגשת תביעת פיצויים

יש הרבה מאוד אנשים שמרגישים שהם עברו הליך טיפולי לא טוב, גם בטיפול בלוקמיה. הם מרגישים כי נעשה להם עוול, והם לא קיבלו את תשומת הלב הראויה. עם זאת, לא כל מקרה מצדיק הגשת תביעת רשלנות רפואית שגם תזכה בפיצויים, אך כאשר הרופא שגה בצורה קיצונית, שווה להתייעץ עם עורך דין רשלנות רפואית אשר יכוון אתכם למקום הנכון.

בהרבה מקרים, תביעת רשלנות רפואית יכולה להסתיים עם פיצוי גדול מאוד, שיפצה על הנזק שנגרם לאותם אנשים.

 

רשלנות רפואית ולוקמיה – סכומי הפיצויים שניתן להשיג בתביעה

סכומי הפיצויים של תביעת רשלנות רפואית הם שונים מאוד ממקרה למקרה. זה תלוי בפרמטרים שונים כמו מצב המטופל, הנזק שנגרם לו והאם הנזק יכול היה להימנע באמצעות עבודה רפואית טובה יותר.

על עורך דין רשלנות רפואית להוכיח את הקשר שבין הנזק שנגרם ללקוח שלו לבין העבודה הרפואית, וזה קשר שלא קל להוכיח. הדרך הכי טובה לעשות זאת היא באמצעות חוות דעת רפואית, אותה קשה מאוד להשיג באופן יחסי.

 

העבודה של עורך דין רשלנות רפואית בתביעת רשלנות רפואית ולוקמיה

העבודה של עורך דין רשלנות רפואית היא קשה מאוד, אך כאשר הוא מגיע עם ידע, ניסיון וקשרים, הוא בהחלט יכול לעשות שירות גדול ללקוחות שלו. עורך דין איכותי מסוגל להביא חוות דעת רפואית מרופא מומחה, במה שעשוי להטות את הכף לכיוונו בעת המשפט.

רופאים לא ממהרים לספק חוות דעת רפואיות כדי לא לפגוע בעצמם או בקולגות, אך כאשר לעורך הדין יש קשרים ויכולות, הוא מסוגל לספק את אותן חוות דעת במחירים נוחים, ולהגדיל את סיכויי הזכייה של הלקוחות שלו במשפט.

 

רשלנות רפואית ולוקמיה במבחן הרופא הסביר

החיבור בין רשלנות רפואית ולוקמיה יכול להביא לתוצאות הרסניות. לרופאים כיום יש את כל הכלים כדי לאבחן את המחלה ולטפל בה על הצד הטוב ביותר. כאשר הם לא עושים זאת, ייתכן ויש לכך סיבה, אך אם יתגלה שהם אינם עומדים במבחן הרופא הסביר, הם יהיו חשופים להגשת תביעת רשלנות רפואית שתפגע בשמם הטוב ואפילו תפגע בהם גם בצורה כלכלית.

 

מעוניינים לדעת עוד על רשלנות רפואית ולוקמיה? כאן בנבחרת המשפטית, תוכלו למצוא מידע רב על דיני רשלנות רפואית ולאתר עורך דין מנוסה שישמח לייעץ לכם באופן פרטני בנושא.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
סרט של סרטן

מידע נוסף סביב הנושא

6 דברים שעו"ד משפחה יכול לפתור לכם

כשחושבים על עורכי דין, רובנו מדמיינים אנשים רציניים בחליפות ועניבות שמייצגים אותנו בבית המשפט. אבל האמת היא שעורכי דין, במיוחד כאלו שמתמחים בדיני משפחה, יכולים