רשלנות רפואית לאחר תאונת דרכים – איך להשיג את כל הפרטים על הרכב הפוגע

החוק קובע כי מי שנפגע בגופו בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. כלל ייחוד העילה קובע כי כאשר קמה לנפגע עילת תביעה על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונת דרכים, נשללת עילת התביעה בשל נזק גוף, לרבות בעילה של רשלנות רפואית במהלך טיפול רפואי לו נזקק הנפגע בעקבות התאונה. במאמר נעסוק איך משיגים את פרטי הרכב הפוגע.

 

רישום פרטים

דרך המלך להשגת פרטי הרכב הפוגע היא רישום פרטים מסודר מיד עם התרחשות התאונה. במידה ומצבכם הבריאותי והפיזי מאפשר זאת, יש לתעד את פרטי הרכב שהיה מעורב בתאונה.  הדבר כולל את מספר הרכב, פרטים ליצירת קשר, מספר פוליסת הביטוח, מיקום מדויק בו קרתה התאונה, כמו גם שמות עדים לאירוע. מומלץ במקביל לצלם את הרכב הפוגע בזוויות שונות.

גם אם אתם לא מודעים לחשיבות המידית של הדבר, הרישום חיוני לצורך המשך הליכי תביעה ובמידת הצורך טיפול ברשלנות רפואית באירוע ולאחריו. עוד על סוזוקי ויטרה ניתן לקרוא כאן.

 

להזמין ניידת משטרה למקום

מלבד רישום פרטי הרכב הפוגע חשוב לדווח למשטרה על התאונה. אישור מהמשטרה על אירוע התאונה יכול להיות חיוני לטיפול עתידי בתביעה מול חברת הביטוח או הגוף המטפל. בתאונה המצריכה פינוי באמצעות אמבולנס לבית החולים, מומלץ להזמין גם ניידת משטרה למקום התאונה.

 

לגשת לתחנת המשטרה

לחלופין, עליכם לגשת לתחנת המשטרה עם רישיון הנהיגה, רישיון רכב תקף ליום התאונה, פוליסת הביטוח ומסמכים רפואיים המעידים על הטיפול הרפואי שקיבלתם לאחר התאונה ולהוציא אישור משטרתי לדיווח. במידה ולא הוחלפו פרטים חשוב להביא  עדויות של עדי ראיה ישירים המהווים ראייה מהימנה ואיכותית.

 

עדי ראייה

חשוב לקחת את הפרטים המלאים, לרבות מספרי תעודות זהות וכל פרט אחר שיסייע לאתר את העדים בהמשך. גם כאשר אין עדים, חשוב לרשום ולדווח על פרטי האירוע באופן מידיי, תוך איסוף המידע הטרי והעלאתו על הכתב, לגבי סוג ההרכב הפוגע, מגדר וגיל הנהג הפוגע וכל מה שעשויי לסייע בהגעה לנהג. כאשר התאונה בסביבה העירונית ניתן לבדוק מצלמות אבטחה באזור.

 

שקידה סבירה

בתי המשפט בישראל מצפים מהנפגעים בתאונת הדרכים לעשות פעולות בסיסיות לצורך איתור נהג הרכב הפוגע ולעזור במלוא כוחותיהם לחוקרים של 'קרנית' למצוא את  נהג הרכב הפוגע. המשמעות המעשית של עניין זה, היא שבמידה ויש עדי ראייה לתאונה והנפגע לא טרח לבקש פרטיהם, הוא עלול לאבד את זכותו לקבל פיצוי מ'קרנית'.

 

חיוני לאסוף פרטים

לסיכום הנושא, במאמר זה עסקנו כיצד יש להשיג את פרטי הרכב הפוגע לצורך תביעת רשלנות רפואית לאחר תאונה. כפי שציינו במאמר, הדרך הטובה ביותר הוא לבצע רישום ולהחליף פרטים באופן מסודר. במידה והנהג הפוגע הסתלק טרם החלפת פרטים, יש לאסוף מידע מעדי ראייה וצילומים ממצלמות האבטחה במידה וישנם כאלה.

מאזניים

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין לענייני ירושה

מידע נוסף סביב הנושא

4 שלבים לערעור על דו"ח תנועה

לקבל דו"ח תנועה זו יכולה להיות חוויה לא נעימה ומלחיצה, אבל למזלכם לא מדובר בדבר בלתי הפיך. ניתן להגיש ערעור על דו"ח וכך להימנע מהסנקציות