רשלנות רפואית סרטן שלפוחית השתן

סרטן שלפוחית השתן

שלפוחית השתן ממוקמת בתחתית הבטן ותפקידה לאסוף את כל השתן טרם יציאתו מהגוף. כאשר השלפוחית מלאה המוח קולט זאת ומרוקן את כל השתן בה החוצה. סרטן בשלפוחית השתן הוא בעצם גידול סרטני בשלפוחית ומחולק לכל מיני סוגים כך שחלקם נפוצים יותר וחלקם פחות. כתלות במיקום של הגידול ניתן לקבוע האם יש סכנה לסרטן להתפתח למקומות מחוץ לשלפוחית, או להיעצר שם.

טיפול בסרטן שלפוחית השתן

כמובן שבדומה לכל מחלה או מצב רפואי הטיפול בסרטן שלפוחית השתן מאוד משתנה בין מקרה למקרה, אך בגדול המטרה היא להסיר את הגידול על מנת למנוע ממנו להמשיך לגרום נזק ולהתפשט. נוסף על כך, כתלות בהתפתחות המקרה, נדרש גם לקחת תרופות אשר ירפאו את המחלה או יעצרו את התפשטות הגידול. כמו כן, לסרטן צפויות גם תופעות לוואי אשר התרופות אמורות להקל גם עליהן.

 

בחירת הטיפול המתאים

את הטיפול הספציפי שיעשה למטופל בוחר הצוות הרפואי בהתאם למגוון בדיקות רפואיות ואבחנות שנעשות בדרך. לאור העובדה כי כל מקרה הוא לגמרי לגופו ויכול להיות שינוי משמעותי בין מקרה למקרה, ישנם טיפולים שיהיו יעילים בעבור אחד אך הרסניים בעבור אחר, וכאן נדרש הצוות להבדיל ולהבחין כדי להבין מה הוא הטיפול המיטבי ומה אסור לעשות.

 

רשלנות רפואית סרטן שלפוחית השתן

במקרה בו הטיפול שנבחר, או אחת מהבדיקות, אבחנות וכדומה לא היו מספיק מיטביים, מקצועיים ובמידת זהירות סבירה, ניתן לטעון למקרה של רשלנות רפואית. על אחת כמה וכמה באם נגרם נזק למטופל.

הטיפול בסרטן שלפוחית השתן חייב להיות מדויק כדי למנוע התפשטות של הגידול מבחינת גדילה ומעבר למקומות אחרים. רשלנות במקרה זה יכולה להיות במצב בו אם היה ננקט הטיפול המתאים, היה ניתן לעצור את הסרטן מוקדם יותר.

רשלנות רפואית סרטן שלפוחית השתן
רשלנות רפואית סרטן שלפוחית השתן

תביעת רשלנות רפואית

באם אכן התרחשה רשלנות רפואית במהלך הטיפול של צוות רפואי באדם חולה בסרטן שלפוחית השתן, זכותו של המטופל לתבוע בגין רשלנות רפואית. התביעה מוגשת בבית משפט אל מול הצוות המטפל, או מול המוסד הרפואי בו התנהל הטיפול או הבדיקה שהתבצעו בצורה רשלנית. מטרתה של התביעה לזכות את המטופל בפיצוי כספי לאור כך שטיפול אחר היה יכול להציל אותו או פחות להשפיע על מצבו.

 

רשלנות רפואית ללא כוונה

מאוד מעניין להעמיק במושג רשלנות רפואית וברשלנות בפרט. בעוד התובע טוען כי נהגו בו בצורה לא מספיק טובה ועל כן הנתבע אשם, בפועל ישנה מורכבות סביב המילה אשמה והכרחת הרופא לשלם לתובע לאור כך שטעה. זאת לאור העובדה כי אין בכוונתם של רופאים להזיק, אלא רק לסייע ולרפא, ועל כן, התביעה לא סובבת סביב עניין הכוונה, אלא מתוך הנחה כי הרופא היה יכול לפעול טוב יותר.

 

הוכחת רשלנות רפואית

על מנת לקבל פיצויים מהנתבע שעשה את הרשלנות הרפואית על התובע להוכיח כי אכן נגרמה רשלנות רפואית, כלומר שאכן הצוות הרפואי יכול לפעול טוב יותר בהתאם לנסיבות ולמצב הרפואי של התובע. הוכחה זאת יכולה להיות על ידי חוות דעת מקצועית של רופא אחר, ראיות והוכחות שלא משאירות מקום לספק כי הייתה כאן רשלנות רפואית שגרמה נזק למטופל.

 

עורך דין רשלנות רפואית

הוכחה כי אכן הייתה רשלנות רפואית במהלך טיפול שהוענק לחולה בסרטן שלפוחית השתן היא תנאי הכרחי לזכייה של תובע במשפט. בהתאם לכך, נדרשים שירותיו של עורך דין רשלנות רפואית אשר בהסמכתו הוא עורך דין המתמחה גם ברשלנות רפואית במסגרת דיני נזקין. שילוב שירותיו במשפט הכרחי על מנת לזכות בתביעה בצורה מקצועית ומיטבית ולקבל את הפיצוי שמגיע לתובע.

 

אוספים חומר וראיות

מהרגע שפניתם לקבל את שירותיו של עורך דין רשלנות רפואית סרטן שלפוחית השתן, ובעצם גם עבור כל מחלה או מקרה רפואי אחר, יבקש עורך הדין לקבל לידיו לצורך בניית התביעה מסמכים רפואיים אשר מתקשרים לרשלנות שבוצעה, למצב הרפואי של המטופל עוד טרם הטיפול או הבדיקה וכו'. בגלל שאין לדעת האם יהיה בהם צורך, ואם כן יהיה אז יהיה זה צורך ממשי, חשוב וכדאי לאסוף ולשמור כל חומר רלוונטי.

 

מקבלים חוות דעת מרופא אחר

עורך דין רשלנות רפואית אמנם מכיר טוב את העולם, והמטופל אשר חווה את הרשלנות הרפואית בעצמו מכיר את עצמו טוב מאוד, אך שניהם לא מבינים מספיק טוב מדוע הייתה רשלנות רפואית וגם מוסמכים להוכיח זאת. לצורך כך, יפנה עורך הדין לקבל חוות דעת מרופא מקצועי שלא היה חלק מהתהליך אשר ייתן את דעתו בנושא אם הייתה כאן רשלנות רפואית והיה אפשר וצריך לפעול אחרת.

 

מגישים תביעה לבית משפט

לאחר שנבחר עורך דין מתאים לתביעה ונראה כי אכן יש עילה לתביעה וודאות יותר לקבל פיצוי ממנה, עורך הדין יגיש את התביעה לבית המשפט בצירוף כל הראיות וחוות הדעת שהשיג אשר יתמכו בטענה כי נגרמה רשלנות רפואית למטופל במסגרת מחלת סרטן שלפוחית השתן. התביעה תלויה בגובה הפיצויים שמבקש התובע ביחד עם עורך דינו באם תוגש לבית משפט השלום או כבר תועבר לבית המשפט המחוזי.

 

רשלנות רפואית סרטן שלפוחית השתן יכולה להיות בעקבות רשלנות יחסית מינורית שגרמה לנזק קטן, אך בגלל שמדובר בסרטן שהוא מחלה מסוכנת בפני עצמו, גם ברשלנות אשר גרמה לנזק מאוד גדול ולעיתים גם בלתי הפיך. בהתאם לכך, יכול המטופל לתבוע את הצוות הרפואי אשר טיפל בו ברשלנות ולקבל מהם פיצוי מהם גדול לאור המצב שקרה. זאת עושים בבית משפט בליווי עורך דין רשלנות רפואית שהוא בעל ניסיון בתחום והבנה מה הם השלבים ומה הן המטרות.

תביעת רשלנות רפואית היא תביעה של מטופל אשר קיבל טיפול באופן רשלני, כאשר הוא תובע על כך את הצוות הרפואי שטיפל. בהקשר של סרטן שלפוחית השתן, מדובר על תביעה בגין רשלנות רפואית שנעשתה במהלך קבלת טיפול כנגד סרטן שלפוחית השתן.
על מנת להוכיח רשלנות רפואית במהלך טיפול בסרטן שלפוחית השתן, על התובע להוכיח שאכן נגרם לו עוול כלשהו בגין הטיפול שקיבל. ההוכחות יעשו על ידי הקבלת ההחלטות והטיפול הרפואי לאלו אשר הרופא הסטנדרטי היה נותן, וכן בעזרת חווות דעת של מומחים אובייקטיביים בתחום.
רשלנות רפואית אינה חייבת להיות עניין גדול, אשר גורם לנזק רב. עם זאת, בהקשר של מחלת סרטן שלפוחית השתן, העוול שנגרם למטופל בגין טיפול רשלני אינו מלווה רק בכאבים פיזיים, אלא גם בכאב נפשי כזה או אחר אשר לעיתים חמור יותר.
הגשת כל תביעה שהיא כדאי שתיעשה בעזרת עורך דין טוב, וכך גם במקרה של תביעה בגין רשלנות רפואית במהלך טיפול בסרטן שלפוחית השתן. אם כן, הדרך הטובה והבטוחה ביותר לנצח בתביעה זו, היא בעזרת עורך דין מומחה ומומלץ בתחום הרשלנות הרפואית.
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
שלפוחית השתן

מידע נוסף סביב הנושא

4 שלבים לערעור על דו"ח תנועה

לקבל דו"ח תנועה זו יכולה להיות חוויה לא נעימה ומלחיצה, אבל למזלכם לא מדובר בדבר בלתי הפיך. ניתן להגיש ערעור על דו"ח וכך להימנע מהסנקציות