רשלנות רפואית קורפוס קלוסום פגום

עוברים אשר מתפתחים בבטן האישה חשופים כמובן להרבה מאוד פגמים, כאשר חלקם חמורים יותר וחלקם חמורים פחות. אחת התסמונות החמורות ביותר היא של קורפוס קלוסום פגום. קורפוס קלוסום, שנקרא כפיס המוח בעברית, הוא האזור במוח שמחבר בין שני ההמיספרות, ודרכו מועבר המידע המאפשר את התפקוד בין שני החלקים וכתוצאה מכך – התפקוד היום יומי שלנו.

יש לא מעט פגמים שיכולים להתרחש במהלך ההריון אשר פוגעים באזור הזה, וכל הנושא של רשלנות רפואית קורפוס קלוסום הוא די מורכב ומסוכן.

מהי רשלנות רפואית קורפוס קלוסום פגום?

כל דבר הקשור למוח הוא כמובן מסוכן מאוד כי הוא משפיע עלינו באופן ישיר. רשלנות רפואית קורפוס קלוסום פגום היא לרוב כזו שלא מעניקה להורים את המידע הנכון בזמן אמת, ומונעת מהם את האפשרות להפסיק את ההריון כדי להימנע מתינוק עם בעיות שיקשו עליו ועליהם את החיים.

קורפוס קלוסום פגום יוצר מגוון עצום של בעיות, הן התפתחותיות והן מוטוריות, וכדי להימנע מהם, על הרופאים לעבוד לפי זיהוי גורמי סיכון, ביצוע אבחון מתאים, וכמובן לייצר תוכנית טיפול לצד יידוע ההורים, שיכולים להחליט על הפסקת ההריון, כפי שרואות עיניהן ולפי הפרוטוקולים המקובלים. כל סטייה מהנורמה של הרופא הסביר מהווה רשלנות רפואית קורפוס קלוסום פגום שיכולה לפגוע משמעותית במשפחה.

 

רשלנות רפואית קורפוס קלוסום פגום – גורמי סיכון ידועים

הנושא של רשלנות רפואית קורפוס קלוסום פגום הוא כזה שמתעלם מכל נורות האזהרה. רופאים צריכים לזהות נשים עם גורמי סיכון ולנטר את ההריון שלהן כדי לראות אם העוברים נמצאים בסכנה. בין גורמי הסיכון אפשר למצוא:

  1. זיהומים בתקופת ההתעברות, לדוגמה אדמת.
  2. גורמים פיזיים המונעים את יצירת כפיס המוח (ציסטות).
  3. מצבים מטבוליים רעילים (אלכוהול, עישון).
  4. הפרעות גנטיות (טריזמה 18 וכו').
רשלנות רפואית קורפוס קלוסום פגום
רשלנות רפואית קורפוס קלוסום פגום

התוצאות הקשות של רשלנות רפואית קורפוס קלוסום פגום

חשוב גם להבין מה יכולה רשלנות רפואית קורפוס קלוסום לגרום, שכן הקשיים הם קשים מאוד, ולעיתים בלתי ניתנים לעיכול. הקושי הגדול ביותר נוגע לעיכוב ההתפתחותי, כאשר הלוקים בתסמונת מאחרים בהליכה, בדיבור ובקריאה.

ההפרעות המוטוריות כוללות קשיים בפעילויות פשוטות יחסית, כמו שחייה ורכיבה על אופניים או אפילו קשירת שרוכים. יש גם הפרעות תחושתיות כולל רגישות גבוהה לכאב, וקשיים ביצירת קשרים חברתיים.

בנוסף, ללוקים בהפרעה יש פיגור שכלי ברמות שונות, כולל פיגור מתקדם. לכן, רשלנות רפואית קורפוס קלוסום פגום מובילה לשינוי דרסטי ולהרעה באורח החיים של אותם אנשים, וכמובן של הילד, ולכן, המידע חייב לעבור להורים בזמן.

 

התוצאות של רשלנות רפואית קורפוס קלוסום פגום לא ניתנות לריפוי

קורפוס קלוסום פגום הוא למעשה פגם קשה אשר לא נתון לריפוי, והורים רבים בוחרים לסיים את ההריון כדי לא לייצר חיים כמעט בלתי אפשריים לילדים שלהם, וכמובן להם. יש מגוון רחב של בדיקות עבור נשים שנכנסות להריון, וכמעט בכולן אפשר לזהות קורפוס קלוסום פגום.

זה מתחיל בבדיקות הדם הראשונות, ממשיך לסקירות המערכות וכמובן לבדיקות מי השפיר והבדיקות הגנטיות המתקדמות. גם בבדיקת החלבון העוברי אפשר לאתר את הפגם, ולכן, כאשר ישנו מקרה של רשלנות רפואית קורפוס קלוסום פגום הוא כנראה כשל מתמשך של כל מערכת הרפואה, ולא רק של רופא אחד.

 

רשלנות רפואית קורפוס קלוסום פגום – בשלב אבחון הבעיה

רשלנות רפואית קורפוס קלוסום פגום יכולה לקרות בנקודות זמן שונות במהלך ההריון, וזה כולל את בדיקות הפרה הריון של נשים שעוברות תהליך הפריה, אבחון שגוי של בדיקות, פספוס של בדיקות, אי הפניה לבדיקות, וכל סוג של איחור בבדיקות עצמן, שכן להפסקת הריון יש דד ליין מאוד ברור על פי הרפואה המודרנית.

הורים אשר בידם לא ניתנת האפשרות להחליט אם להפסיק את ההריון, לרוב יגישו תביעת רשלנות רפואית בבית המשפט במטרה להצליח ולהשיג סכום פיצויים שיכסה את עוגמת הנפש ואת הקשיים הפיזיים והנפשיים שמגיעים עם הלידה.

 

רשלנות רפואית קורפוס קלוסום פגום והדרך להגשת תביעת רשלנות רפואית

תביעת רשלנות רפואית צריכה להיות מוגשת בצורה מסודרת ודרך עורך דין רשלנות רפואית אשר מתעסק עם הנושא באופן ייעודי. עורכי דין להם יש ניסיון ורקע בתחום הרשלנות הרפואית מגיעים עם יתרון גדול לבית המשפט, שכן הם יודעים כיצד להתנהל מול השופטים וכיצד לנצל את הסיטואציה לטובתם.

העבודה של עורך דין רשלנות רפואית היא להוכיח את הקשר שבין מצבו של התובע או של הוריו, הנזק שנגרם להם, והעבודה הקלוקלת של הצוות הרפואי. יש כמה דרכים לעשות זאת בצורה נכונה.

 

איך מנצחים בתביעת רשלנות רפואית קורפוס קלוסום פגום?

הדרך הטובה ביותר לנצח בהגשת תביעת רשלנות רפואית היא להשיג חוות דעת של רופא מומחה. חוות הדעת אמורה להראות בדיוק כיצד היה צריך לפעול בסיטואציה הנוכחית וכיצד שגה הרופא המטפל. חוות הדעת הללו הן בעלות משקל גדול במשפטי רשלנות רפואית ודי קשה להשיג אותן שכן הרופאים לא ממהרים לכתוב נגד קולגות כדי לא לפגוע בהם ובעצמם.

עם זאת, עורך דין רשלנות רפואית בעל ידע וקשרים יכול להשיג את חוות הדעת הללו, ואפילו במחירים הגיוניים עבור התובעים.

 

בשורה התחתונה

רשלנות רפואית קורפוס קלוסום פגום היא אינה מתקבלת על הדעת, ולבטח כאשר יודעים שהרופאים לא ביצעו את עבודתם לאורך זמן. רשלנות רפואית אינה מתרחשת במזיד, שכן רופאים רוצים לעזור למטופלים שלהם. עם זאת, בגלל עייפות, חוסר ידע, חוסר ניסיון או חוסר מקצועיות, לפעמים הם כושלים.

הכשל הגדול ביותר קשור לחטא היוהרה, של רופאים שלא רוצים להשתמש בכל האמצעים ברשותם כדי לעזור למטופלים שלהם. במקרים כאלו, חייבים להגיש תביעת רשלנות רפואית ולראות כיצד אפשר לקבל פיצויים על כשל מערכתי גדול שגרם לנזק עצום להרבה מאוד אנשים.

 

רוצים ללמוד עוד על רשלנות רפואית קורפוס קלוסום פגום? אצלנו בנבחרת המשפטית, תוכלו לאתר מידע הנוגע לדיני רשלנות רפואית, ועורכי דין מהשורה הראשונה שיוכלו לסייע לכם.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
ציוד רפואי

מידע נוסף סביב הנושא

4 שלבים לערעור על דו"ח תנועה

לקבל דו"ח תנועה זו יכולה להיות חוויה לא נעימה ומלחיצה, אבל למזלכם לא מדובר בדבר בלתי הפיך. ניתן להגיש ערעור על דו"ח וכך להימנע מהסנקציות