מהי תביעת ביטוח סיעודי קבוצתי?

אנשים רבים עלולים להגיע למצב סיעודי בו לא יוכלו להתנהל בצורה עצמאית בכל הקשור להתנהלות יום יומית סדירה. במצבים כאלה יבקשו אותם מטופלים או מי מטעמם לתבוע בגין מצב סיעודי. ישנם מקרים בהם תהיה עילה לתביעת ביטוח סיעודי קבוצתי. אז מהי תביעת ביטוח סיעודי קבוצתי ואיך תוכלו לעשות זאת?

 

באילו מצבים תצטרכו להגיש תביעת ביטוח סיעודי קבוצתי?

תביעת ביטוח סיעודי קבוצתי תהיה כאשר תביעה ייצוגית של מספר אנשים בגין מצב סיעודי כולל. תביעות מסוג אלה יהיו לרוב במקרים בהם הביטוח הסיעודי הוא קבוצתי (קולקטיב) ואז נדרש כמה מבוטחים שיתבעו יחד. מצבים נוספים של תביעה קבוצתית יהיו כאשר קבוצה של אנשים הגיעו למצב סיעודי מאותה סיבה כמו למשל: רשלנות של צוות רפואי מסוים, רשלנות מטעם משרד הביטחון ועוד.

הגשת תביעה קבוצתית יכולה להיות בעלת ערך וסיכויי זכייה גבוהים יותר, היות וישנם יותר מעורבים בתביעה. יחד עם זאת, יהיה צורך להוכיח כי מדובר בסיבה אשר גרמה לכלל התובעים להגיע למצב סיעודי. במקרים כאלה מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מומחה בתביעות ביטוח קבוצתיות כמו עו"ד שי סולטן. עו"ד שי סולטן ייצג אתכם בצורה הטובה ביותר ויבטיח לכם שתקבלו את כל מה שמגיע לכם.

 

איך מגישים תביעה קבוצתית?

על מנת להגיש תביעה קבוצתית יש צורך בהתאגדות של מספר אנשים החברים באותו ביטוח קולקטיב או בעלי מכנה משותף באשר לסיבת המצב הסיעודי. לאחר שהתאגדתם, מומלץ שתשכרו עורך דין המומחה בתחום תביעות ביטוח סיעודי. כמו כן, תצטרכו להביא אבחנות מטעם רופא המוסמך למתן אותה אבחנה וכן המלצות מטעם גורמי סיעוד ורווחה שונים. כאמור, יהיה עליכם להוכיח את הטיעון שלכם בבית המשפט או למול חברת הביטוח, על מנת לקבל את הקצבה המגיע לכם ואת הסיוע הנדרש.

 

איך עורך דין מומחה יוכל לעזור לכם?

עורך דין מומחה יוכל לסייע לכם להגביר את הסיכוי שלכם לזכות בתביעת הביטוח הסיעודי. אומנם לקבוצה של אנשים יש כוח רב יותר מאדם יחיד, אך גם זה לא יספיק ללא עורך דין שייצג אתכם ויבין את השפה המשפטית. עורך הדין שלכם ילווה אתכם לאורך כל התהליך, יסייע לכם בהגשת המסמכים הנדרשים וייצג אתכם בבית המשפט למול חברת הביטוח.

 

כיצד תמצאו את עורך הדין שייצג אתכם?

חשוב שעורך הדין שתמצאו יהיה מוסכם על ידי כלל חברי הקבוצה ושייצג את כולם. כדאי להיעזר בהמלצות על עורכי דין מטעם מכרים או בהמלצות ברשת. עורך דין מומלץ יהיה עורך דין שתוכלו לסמוך עליו. כמו כן, חשוב שתבדקו שלעורך הדין שלכם יש ניסיון בהגשת תביעת ביטוח סיעודי קבוצתי, וכן שתבדקו שמדובר בעורך דין מקצועי. עורך דין מנוסה יוכל לעזור לכם בצורה טובה יותר.

תביעת ביטוח

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין ביטוחים

מידע נוסף סביב הנושא

4 שלבים לערעור על דו"ח תנועה

לקבל דו"ח תנועה זו יכולה להיות חוויה לא נעימה ומלחיצה, אבל למזלכם לא מדובר בדבר בלתי הפיך. ניתן להגיש ערעור על דו"ח וכך להימנע מהסנקציות