3 דברים המשפיעים על גובה הפיצוי בעת תביעת רשלנות רפואית

בישראל של ימינו מוגשות תביעות רשלנות רפואית ללא הרף. לא מעט מן התביעות, מגיעות לסכומי פיצויים נכבדים במיוחד אשר אכן מפצים ביד רחבה על הנזק שנגרם. אחרות, מסתפקות בפיצויים שוליים יחסית. מה הם הדברים המשפיעים על גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית וכיצד תוכלו להבטיח את השתייכות התביעה שלכם לקבוצת הפיצויים הראשונה? קראו וגלו.

 

עורך הדין שלכם

הגורם הראשון אשר משפיע על גובה הפיצויים בתביעת הרשלנות שלכם, הוא עורך הדין המייצג אתכם. עורך דין מנוסה ומיומן אשר מתמחה בעיקר בתביעות רשלנות רפואית, ידע כיצד להתנהל אל מול בית המשפט ואל מול חברות הביטוח באופן אשר יוביל אל המקסימום את הפיצוי שלכם.

מכיוון שזהו המצב ומאחר שאלו הם פני הדברים, כאשר אתם מחפשים רשלנות רפואית עורך דין בגוגל או בכל מקום אחר בו אתם תרים אחר עורך דין אשר ייצג אתכם בתביעת הרשלנות הרפואית שלכם, וודאו כי עורך הדין אכן מנוסה ומיומן דיו ומתמחה בתביעות אלו. רק לאחר ווידוא זה, המשיכו אל בירורים נוספים אשר הם קריטיים עבורכם לשם בחירת עורך דין רשלנות רפואית.

וודאו, בין היתר, האם נטייתו של עורך הדין המייצג אתכם היא לחתור לפשרה אל מול חברת הביטוח ולסגור על סכום פיצוי מופחת או שמא הוא נוטה להמשיך בכל הכוח עד לפסק הדין של בית המשפט. אין תשובה איזו גישה עדיפה אך רצוי להיות מודעים לגישות מבעוד מועד.

 

ראשי נזק בלתי ממוניים

ככלל, בתביעות רשלנות, כדי לקבל פיצוי יש להוכיח את התרחשותו של נזק. לא די להוכיח כי אכן קרתה התרשלות אלא נדרשת גם הוכחה כי ההתרשלות, במקרה שלנו הרפואית, גרמה לנזק לתובע. אולם מזה עשרות שנים שבתי המשפט בישראל מגלים גישה מרחיבה וליברלית יחסית בפסיקתם ומעניקים פיצויים גם בגין ראשי נזק בלתי ממוניים ושאינם פיזיים, דוגמת כאב וסבל או פגיעה באוטונומיה.

עורך דין אשר יידע להוכיח בדרכים האהובות על בית המשפט כי חוויתם כאב וסבל וכי נפגעה האוטונומיה שלכם, יוכל להגדיל את סכום הפיצויים אותו תקבלו. אשר על כן, הגישו תביעה מבוססת דיה גם בשמם של ראשי נזק אלו במסגרת תביעת הרשלנות שלכם.

 

אחוזי נכות

דרך המלך להגדיל פיצויים בעת תביעת רשלנות רפואית, היא הוכחה כי בעקבות הרשלנות לא נגרם רק נזק חד פעמי או נזק שולי לתובע אלא כי נגרם לו נזק צמית הקובע לו אחוזי נכות. לאחוזי הנכות יתרון כפול עבור התובע. ראשית, הם יגדילו את הפיצויים להם הוא יהיה זכאי מבית החולים בתביעה. שנית, הם יקנו לו זכויות לפיצויים נוספים הן מחברת הביטוח של התובע והן מהמוסד לביטוח לאומי.

 

לסיכום

לסיכום, שלל גורמים משפיעים על גובה הפיצויים בתביעות רשלנות רפואית. שלושה גורמים המשפיעים במיוחד על הפיצויים הם עורך הדין המייצג, ראשי הנזק הבלתי – ממוניים וכן שאלת אחוזי הנכות בעקבות ההתרשלות.

רשלנות רפואית

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
רשלנות רפואית

מידע נוסף סביב הנושא

4 שלבים לערעור על דו"ח תנועה

לקבל דו"ח תנועה זו יכולה להיות חוויה לא נעימה ומלחיצה, אבל למזלכם לא מדובר בדבר בלתי הפיך. ניתן להגיש ערעור על דו"ח וכך להימנע מהסנקציות