3 מצבים רפואיים שמקנים פטור ממס

עבור אנשים חולים אחד הקשיים הכי גדולים הוא להמשיך להתמיד בשגרת העבודה עד כמה שאפשר. העבודה נדרשת לא רק כדי לשמור על שגרת חיים סבירה אלא גם כדי לעזור להם לממן את ההוצאות הכבדות שכרוכות באותן טיפולים. כדי לעודד את החולים להמשיך לעבוד, המדינה מאפשרת לכם לקבל פטור מלא ממס הכנסה בתנאים מסוימים. כאן נספר לכם עליהם. 

 

פטור ממס הכנסה

פטור ממס הכנסה מסיבות רפואיות ניתן לחולים במחלות קשות, מתוך רצון לעודד אותם להמשיך לעבוד ולהרוויח סכומי כסף סבירים. הפטור הזה הוא פטור מרחיק לכת, וזו הסיבה שהוא ניתן רק במקרים מיוחדים. לפניכם סקירה על שלושה מקרים המעניקים את הפטור הזה.

פטור ממס הכנסה

אחוזי נכות

אחוזי נכות הם למעשה מדד של המדינה על מנת לקבוע את דרגת הנכות של כל אדם. לא כל מחלה מזכה במאה אחוזי נכות, אך יחד עם זאת חשוב לדעת שכדי לקבל את השיעור הנדרש אין צורך להיות נכה בצורה מלאה. ישנם לא מעט נכים שעובדים וזכאים לפטור הזה. לאור העובדה שאחוזי הנכות הם מדד נצבר, ייתכן שיש לכם כמה מחלות שמגיעות יחד למצב בו הן מזכות אתכם בפטור.

אחוזי נכות

סרטן

מחלה נוספת שמזכה אתכם בפטור מלא ממס הכנסה היא סרטן. לאור העובדה שסרטן הוא שם כולל למספר רב של מחלות, לא כל מי שסובל מסרטן אכן זכאי לפטור הזה. כמו עוד מחלות, גם כאן אחוזי הנכות משחקים תפקיד משמעותי, ובדרך כלל הפטור יינתן בכפוף אליהן.

 

מחלות כרוניות

מחלות כרוניות הן מחלות שאינן ניתנות לריפוי באופן מידי. מדובר על מחלות שהסובלים מהן סוחבים אותן במשך שנים רבות, כאשר מטרת הטיפול באותן מחלות היא לאפשר למי שסובל מהן להמשיך את שגרת חייו עד כמה שאפשר. בין המחלות הללו ניתן למנות מחלות לב שונות, בעיות ריאות, כליות או מחלות שרירים מסוימות. גם כאן המגבלה הפיזית היא זו שתקבע את הפטור.

 

ייעוץ מקצועי

זה לא סוד שעבודה מול רשויות המס וביטוח לאומי בישראל היא לא דבר קל. מדובר על רשויות סבוכות מאוד מבחינה בירוקרטית, ואם אתם לא מתמצאים בעבודה מולן ייתכן שתתייאשו מלקבל את הזכויות שמגיעות לכם. זו בדיוק הסיבה שאנחנו ממליצים לכם לפנות לייעוץ מקצועי עבור מימוש זכויות. במהלך הייעוץ נבין יחד אתכם את המצב הרפואי שלכם, ונעזור לכם למצות את זכויותיכם.

 

לסיכום

מס הכנסה הוא המס הכבד ביותר שהמדינה מטילה על אזרחיה. בישראל, ישנם לא מעט אנשים שמשלמים מס הכנסה בשיעור שקרוב לחצי מהמשכורת החודשית שלהם. גם אם אתם לא מגיעים לשיעור הזה, תמיד כדאי לקבל פטור ממס הכנסה. מי שסובלים מ90 אחוזי נכות ומעלה זכאים לקבל פטור מלא ממס הכנסה. אם אתם אמורים לקבל את הפטור הזה, פנו אלינו כדי שנסדר לכם אותו.

3 מצבים רפואיים שמקנים פטור ממס

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
3 מצבים רפואיים שמקנים פטור ממס

מידע נוסף סביב הנושא

4 שלבים לערעור על דו"ח תנועה

לקבל דו"ח תנועה זו יכולה להיות חוויה לא נעימה ומלחיצה, אבל למזלכם לא מדובר בדבר בלתי הפיך. ניתן להגיש ערעור על דו"ח וכך להימנע מהסנקציות