4 שלבים לערעור על דו"ח תנועה

לקבל דו"ח תנועה זו יכולה להיות חוויה לא נעימה ומלחיצה, אבל למזלכם לא מדובר בדבר בלתי הפיך. ניתן להגיש ערעור על דו"ח וכך להימנע מהסנקציות המוטלות בעקבותיו ומהקנס שצריך לשלם. אז מהם ארבעת השלבים שתהליך ערעור על דו"ח תנועה כולל? במאמר זה נפרט לכם עליהם

 

1. לקבל את הדו"ח ולהבין אותו

דבר ראשון שאתם צריכים לעשות לפני ערעור על דוח תנועה הוא לקבל את הדו"ח הפיזי הביתה ולקרוא אותו ביסודיות. דו"חות תנועה בדרך כלל יגיעו בדואר אחרי כמה ימים מאז התקרית, ולפעמים זה ייקח גם מספר שבועות – בהתאם לעומס ולתקופה בשנה. לאחר שאתם מקבלים את הדו"ח חשוב לעבור על הפרטים שלו, לראות אם התאריך נכון וכל הפרטים שם. אם הדו"ח מתעכב ניתן להיכנס לאזור האישי באתר הממשלתי כדי לראות אותו. ככל שתקבלו אותו מוקדם יותר כך יהיה לכם יותר זמן להכין את הערעור שלכם. שימו לב שלאחר קבלת הדו"ח, עומדות בפניכם שלוש אפשרויות עיקריות:

  1. לשלום את הדו"ח: אם אתם חושבים שהדו"ח ניתן לכם בצדק, אתם יכולים לשלם את הדו"ח וזהו, נגמר הסיפור. אבל שימו לב לנקודה חשובה- אם תשלמו את הקנס אתם למעשה מוותרים על הזכות לערער או להפחית את הקנס והנקודות.
  2. המרה לאזהרה: אם אתם סבורים שהעבירה הייתה קלה יותר ממה שמתואר, אפשר לבקש להמיר את הקנס לאזהרה.
  3. לדרוש משפט: זוהי האפשרות המתאימה ביותר במקרים בהם אתם חושבים שהדו"ח אינו צודק בכלל.

תאונת דרכים

2. התייעצות עם עורך דין

השלב השני הוא להתייעץ עו"ד תעבורה מומחה. את השלב הזה צריך לעשות לפני שאתם ממשיכים לערעור או בקשה לבית משפט. חוקי תעבורה יכולים להיות מורכבים, ועורך דין מומחה בתחומו יוכל לעזור לכם להבין אותם טוב יותר ולראות מהם הזכויות שלכם. הם יוכלו לעזור לכם לפתח אסטרטגיה ולבחור איזה אופציית פעולה הכי נכונה עבורכם ומה סיכויי ההצלחה.

 

3. איסוף תיעוד והגשת ערעור

השלב הבא, בהתאם לאסטרטגיה שנבחרה, היא לאסוף ולהכין את כל המסמכים, הראיות וההוכחות הדרושים לתמיכה בערעור שלכם. לאחר מכן ניתן להגיש את הערעור, ולבחור באופציית להישפט.

 

4. ניהול המשפט

כשאתם מגיעים לבית משפט, אתם בעצם צריכים להוכיח את חפותכם. זה יכול להיות באמצעות הוכחה שהראיות שנאספו נגדכם על ידי שוטרי התנועה אינן אמינות. אפשר לבקש גם נסיבות מקלות, במידה וזאת העבירה הראשונה שלכם או אם קיימות נסיבות חריגות. שימו לב שבמהלך המשפט חשוב להתנהג בצורה מכבדת.

 

לסיכום

ניתן לערער על דו"ח תנועה ולבטלו או להפחית את גובה הקנס. יש כמה שלבים לכך וכל אחד מהם דורש דברים אחרים. מומלץ להיעזר בעורך דין תעבורה מומחה שיוכל ללוות אתכם בתהליך המשפטי בצורה יעילה וטובה.

מושג עורך דין תעבורה

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין תעבורה

מידע נוסף סביב הנושא