6 דברים שעו"ד משפחה יכול לפתור לכם

כשחושבים על עורכי דין, רובנו מדמיינים אנשים רציניים בחליפות ועניבות שמייצגים אותנו בבית המשפט. אבל האמת היא שעורכי דין, במיוחד כאלו שמתמחים בדיני משפחה, יכולים לעזור במגוון רחב של בעיות ומצבים בחיי היומיום. בואו נסתכל על כמה דברים שאולי לא חשבתם שעו"ד למשפחה יכול לפתור עבורכם.

 

הסכמי ממון וצוואות

נישואים זה כיף ורומנטי, אך לא פחות חשוב זה גם לחשוב על העתיד ולהיות מוכנים למקרה הצורך. עורך דין משפחה יכול לעזור לכם לנסח הסכם ממון שיגן על הנכסים של שני בני הזוג ויבהיר איך יחולקו במקרה של גירושין. ואם אתם רוצים להבטיח שהרכוש שלכם יגיע ליקיריכם אחרי מותכם, עו"ד יכול לסייע בכתיבת צוואה ברורה ומסודרת.

הסכמי ממון וצוואות

אימוץ ופונדקאות

להביא ילד לעולם זו שמחה גדולה, אבל לפעמים הדרך לשם מורכבת. זוגות שמעוניינים לאמץ או להיעזר בפונדקאית צריכים ליווי משפטי כדי לעבור את כל ההליכים כחוק ולהבטיח שההורות שלהם מוכרת רשמית. עורך דין ידע איך להתמודד עם הבירוקרטיה ולסייע לכם להגשים את החלום להקים משפחה.

 

סכסוכי משמורת והסדרי ראייה

כשההורים נפרדים, הדבר החשוב ביותר הוא טובת הילדים. במקרים רבים יש מחלוקות לגבי משמורת, זמני שהות והסדרי ראייה. עו"ד מנוסה ידע לנהל מו"מ בין ההורים ולמצוא פתרון שיתאים לכולם תוך שמירה על האינטרסים של הילדים. במידת הצורך הוא גם יילחם למענכם בבית המשפט כדי להשיג הסדר הוגן.

 

אלימות במשפחה

לצערנו, אלימות מתרחשת לפעמים גם בין בני זוג או כלפי ילדים. אם אתם סובלים מאלימות פיזית, מילולית, כלכלית או מינית במשפחה, אל תישארו לבד. פנו לעורך דין שיוכל להוציא צווי הגנה, לדאוג שהאדם האלים יורחק ושתקבלו את העזרה לה אתם זקוקים.

אלימות במשפחה

ייפויי כוח מתמשכים

אף אחד לא אוהב לחשוב על זה, אבל יכול להגיע מצב שלא נהיה כשירים לקבל החלטות בעצמנו עקב מחלה או תאונה חלילה. למקרים כאלה כדאי להיערך מראש עם ייפוי כוח מתמשך. עו"ד יכול לנסח עבורכם מסמך שבו אתם ממנים מישהו שאתם סומכים עליו לנהל את ענייניכם הרפואיים והכלכליים אם לא תוכלו לעשות זאת בעצמכם. לפרטים נוספים לחצו כאן – https://rslawfirm.co.il

 

הטרדות מיניות

למרבה הצער, הטרדות מיניות הן תופעה נפוצה בעבודה, בלימודים ובמקומות נוספים. אם חווית הטרדה מינית או אפילו תקיפה מינית, אל תשתקי. דברי עם עו"ד שמתמחה בתחום והוא יוכל לייעץ לך מה לעשות – אם להגיש תלונה במשטרה, תביעה אזרחית, או אולי קודם כל למצות הליכים במקום העבודה/לימודים.

 

לסיכום

כפי שראינו, עורכי דין למשפחה מטפלים במגוון נושאים מעבר לאולם בית המשפט. החל מהיערכות לעתיד עם הסכמי ממון וייפויי כוח, דרך סיוע בהקמת משפחה בדרכים חלופיות כמו אימוץ, ועד טיפול במצבי משבר כמו אלימות במשפחה או הטרדה מינית. בכל מקרה שבו מעורבים יחסים משפחתיים וזוגיים, עו"ד יכול להושיט יד ולהוביל אתכם אל עבר פתרון. אז אל תהססו לפנות לעזרה משפטית בעת הצורך.

הטרדות מיניות

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
אימוץ ופונדקאות

מידע נוסף סביב הנושא

תרגום מסמכים משפטיים לאנגלית – למה נוטריון חיוני בתרגומים רשמיים?

התרגום של מסמכים משפטיים לאנגלית הוא מורכב ועדין שמצריך דיוק ושמירה על תקינות חוקית. כאשר מדובר בתרגומים רשמיים, למשל תעודות לידה, חוזים, או מסמכים משפטיים אחרים, צרכים במעורבות של נוטריון יצירת קריטי. נוטריון לא רק מאמת את ה אלא גם מעניק לו תוקף חוקי. לכן, זו הסיבה המרכזית שכדאי מאוד להיעזר בשירותיו של נוטריון מומחה.   מהו תפקידו של נוטריון בתרגום מסמכים