רשלנות רפואית בהריון

תקופת ההריון היא אחת התקופות הכי מרגשות שיכולות לעבור על אישה. זו תקופה שבה במשך 9 חודשים אפשר לדמיין את הרך הנולד, לדבר אליו, להתרגש מהרגע שבו הוא יצא אל אוויר העולם, לחשוב על שמות, ולהתכונן ללא הרף לדבר החדש והמרגש בחיים.

כמובן שתקופת ההריון, לצד ההתרגשות הגדולה, מלווה גם בלא מעט בדיקות, טיפולים רפואיים, נטילת ויטמינים במידת הצורך ומעקבים צמודים מטעם הרופאים המטפלים של האישה, על מנת להבטיח במאת האחוזים את מעבר ההריון בצורה תקינה ובריאה. לצערנו, לא מעט נשים נתקלות במקרים של רשלנות רפואית בהריון, שעלולה לבוא לידי ביטוי במגוון דרכים, שסופן לגרום לפגיעה גדולה הן בעובר והן באישה ההריונית.

מצבים של רשלנות רפואית בהריון צריכים להיות מטופלים בצורה מיטבית על ידי עורך דין רשלנות רפואית, שיוכל לפתוח בהליכים משפטיים שיוציאו את הצדק והאמת אל האור, ויוכלו לפצות, ולו במקצת, את מי שנפגע ממנה. אז מה חשוב לדעת על רשלנות רפואית בהריון? סיכמנו לכם כאן את כל מה שרלוונטי.

רשלנות רפואית בהריון – ההתמודדות הנוראית בתקופה שאמורה להיות משמחת

לא מעטות הנשים שיספרו לכם שתקופת ההריון שלהן היתה התקופה המשמחת והמאושרת ביותר בחייהן. הכל הלך חלק: הבדיקות, המעקבים, הכאבים המועטים ועוד. מדובר על נשים ברות מזל, שכן לצידן קיימות נשים רבות שנתקלו בלא מעט קשיים בתקופה שאמורה להיות הכי שמחה בעולם. אחד מהקשיים האלו, שהם מחדל של ממש, הוא רשלנות רפואית בהריון.

מהי רשלנות רפואית בהריון?

כאשר מדברים על רשלנות רפואית בהריון, מדברים על מצב שבו הגורמים הרפואיים המעורבים בטיפול באישה – רופאים ורופאות, אחים ואחיות ועוד, לא מעניקים לה את הטיפול המסור שאותו היא זכאית לקבל, ובכך הם גורמים לפגיעה ישירה בה או בעובר שנמצא בתוך בטנה.

רשלנות רפואית בהריון – הדרכים שבהן היא באה לידי ביטוי

ברגע שגורם רפואי מסוים נוהג ברשלנות רפואית בהריון כלפי אישה מסוימת, הוא למעשה חוטא לטיפול שאותו היא אמורה לקבל. הטיפול הזה כולל אבחונים מדויקים של מצבים רפואיים שונים של האישה ושל עוברה, אבחונים מוקדמים מספיק של מצבים רפואיים שניתן לפתור בשלב מוקדם, פגיעה בתקינות ההריון בעקבות מתן טיפול לא הולם, כמו מרשמי תרופות שאינם מתאימים לתקופת ההריון או פגיעה פיזית באישה בזמן טיפול מסויים ועוד.

רשלנות רפואית בהריון
רשלנות רפואית בהריון

חומרת רשלנות רפואית בהריון אינה חומקת מעיני בית המשפט

קיימות כל מיני עבירות שונות בעולם שלנו שחומרתן משתנה – חומרה קלה יותר לעומת חומרה קשה יותר, איך אין כל ספק שכאשר מדברים על רשלנות רפואית בהריון מדברים על אחת העבירות הקשות ביותר שיש, ומדוע? פשוט מאוד – ההריון של האישה הוא אחד הדברים הפגיעים והרגישים ביותר בעולם, וברגע שהוא לא מקבל את ההתייחסות המתאימה לו – מדובר כאן על פגיעה פיזית וגופנית שעלולה להרוס חיים שלמים, הן לרך הנולד, הן לאישה ההריונית הנושאת אותו ברחמה, וכן למשפחה והמעטפת שנמצאים מסביבם. בית המשפט רואה בחומרה רבה מצבים של רשלנות רפואית בהריון, ומציב עונשי פיצויים כבדים על גורמים רפואיים שחוטאים בה.

האם רשלנות רפואית בהריון יכולה להסתיים גם בעונשי מאסר?

מצבים של רשלנות רפואית בהריון יכולים להסתיים לא רק בעונשי תשלום פיצויים, אלא גם בעונשי מאסר לתקופות שונות. קיימים עונשים של שנת מאסר אחת, של 3 שנות מאסר, ובמקרים חמורים יותר אפילו שנים ארוכות יותר של מאסר.

ההשלכות של רשלנות רפואית בהריון – כך הן עלולות להתבטא בפועל

אם ננסה לתת כמה דוגמאות של השלכות שעלולות להיות לרשלנות רפואית בהריון, נוכל להבחין בקלות במקרים שבהם התרחשו הפלות, במקרים שבהם הרך הנולד הגיע לעולם עם מום כלשהו שלא התגלה קודם לכן, מקרים שבהם האישה ההריונית לא יכולה להיכנס שוב להריון בעקבות רשלנות רפואית בהריון הנוכחי ועוד מקרים רבים. אין ספק שמדובר כאן על מקרים חריפים ונוראיים במיוחד, עם השלכות ששום פיצוי לא יוכל לכסות עליהן או להקל על התרחשותן.

על האופן שבו פיצויים יכולים לסייע, ועל הקשר של זה לעורך דין רשלנות רפואית

הפיצויים שאותם ניתן לקבל בסוף ההליך המשפטי שיפתח כנגד הגורמים הרפואיים שחטאו ברשלנות רפואית בהריון, הם פיצויים שיכולים להגיע לגובה של עשרות אלפי שקלים, מאות אלפי שקלים ולפעמים אפילו מיליוני שקלים.

בסופו של דבר, מדובר כאן על סיטואציה שיכולה להוביל את האישה ההריונית ו/או את ילדה לטיפולים שילוו אותם לאורך כל החיים, דבר שעליו מישהו צריך לשלם. בליווי של עורך דין רשלנות רפואית ניתן להגיע לסכומים המדוברים, על מנת שיוכל להיות פתרון שיהפוך את חיי הנפגעים לקצת יותר קלים.

עורך דין רשלנות רפואית – כל הסיבות ללמה לא לוותר עליו בשום פנים ואופן

ברגע שאתם יוצאים אל הליך משפטי אל מול גורמים רפואיים כאלו ואחרים, אתם מתחילים לצעוד בדרך מאוד לא פשוטה, הן מבחינה נפשית והן מבחינה פרוצדורלית.

במסגרת הדיונים בבתי המשפט אתם עומדים לעמוד בפני לא מעט שאלות חודרניות, שעלולות להציף בכם כל מיני רגשות שונים שלא בהכרח תוכלו להתמודד איתם ברגע האמת. עורך דין רשלנות רפואית הוא מי שיכול לייצג אתכם בכבוד, ולפרוש בפני בית המשפט את כלל הנתונים הקשורים לדיון בעניינכם.

איסוף ראיות והוכחות – עם עורך דין רשלנות רפואית הנושא הזה פשוט יותר

על מנת שהנושא של רשלנות רפואית בהריון יוכל להיות מוכח בצורה הטובה ביותר, יש להיערך להליך המשפטי באמצעות ראיות והוכחות שונות. בין אם מדובר על מסמכים רפואיים מבדיקות, אבחונים לאורך הדרך, תיעוד הפגישות עם הגורמים הרפואיים השונים, תלונות מתועדות על כאבים שמצריכים טיפול ועוד – עורך דין רשלנות רפואית הוא מי שידע להכווין אתכם בצורה הכי טובה אל עבר איסוף מסמכים בצורה מקיפה. ככל שתגיעו בצורה ערוכה יותר אל בית המשפט ואל פתיחת התביעה, ככה תוכלו לצאת מההליך המשפטי עם תוצאות כמה שיותר טובות ופיצויים גבוהים.

רשלנות רפואית בהריון: גם הצד השני בתביעה יסתייע בעורך דין רשלנות רפואית

לאורך ההליך המשפטי אתם לא עומדים להיות מוצבים חשופים ועצמאיים אל מול הגורמים הרפואיים שמולם נפתחה התביעה. למעשה, מתקבל כאן מצד שגם הצד התובע נעזר בעורך דין רשלנות רפואית, אך גם הצד הנתבע יגיע מצויד בעורך דין רשלנות רפואית שכזה. מ"קרב הענקים" הזה אתם רוצים לצאת כשידכם על העליונה, ולכן תצטרכו להבין שהבחירה של עורך דין רשלנות רפואית צריכה להיות בחירה מדויקת, שלוקחת בחשבון את כל הצרכים השונים שלכם.

רשלנות רפואית בהריון: ההליך הוא ארוך, כדאי לדעת את זה מראש

לא מעט אנשים מצפים להיכנס להליך משפטי, ולצאת ממנו עם תוצאות תוך כמה ימים ספורים. חשוב לציין שבתי המשפט במדינת ישראל מתעסקים עם המון תביעות במקביל, בנושאים דומים ובנושאים שונים כאחד.

ההליך המשפטי יכול לקבל תפניות שונות של אילוצים שיגרמו לעיכובים, ולכן חשוב להבין שאתם נכנסים כאן לדרך שיכולה לקחת כמה חודשים, אם לא כמה שנים. בסופו של דבר, ככל שתגיעו מצוידים ביותר סבלנות – ככה תוכלו להבטיח שההליך המשפטי יוכל לעבור על הצד הטוב ביותר, ולהוביל אתכם אל עבר התוצאות הרצויות.

נפגעתם ממקרה של רשלנות רפואית בהריון? דעו את זכויותיכם

במידה ויצא לכם לחוות על בשרכם רשלנות רפואית בהריון, חשוב לא להרים ידיים בשום פנים ואופן, ולא לקבל את הגזירה כמו שהיא. בעזרת עורך דין רשלנות רפואית אתם יכולים להשיג לעצמכם עתיד טוב יותר, על אף הרשלנות שהובילה אתכם להתמודדות עם השלכות אין קץ.

אל תוותרו על ההליך המשפטי שיכול להוביל אתכם אל עבר קבלת הפיצויים המגיעים לכם, וכמובן, אל תוותרו על הטיפולים הרפואיים שיכולים להחזיר את החיים שלכם למסלולם. השילוב של השניים גם יחד, יוכל להוביל אתכם אל עבר פתיחת דף חדש בחיים שלכם, בתקווה שבצורה המהירה ביותר.

עורך דין רשלנות רפואית – זה הזמן לצאת לדרך עם כלים מקצועיים

עורך דין רשלנות רפואית הוא מי שמחזיק בכלל הכלים שיכולים לשרת אתכם לאורך ההליך המשפטי, ובשילוב עם הרצון העז שלכם לקבל את מה שמגיע לכם – אתם בהחלט יכולים להגיע לכדי תוצאות טובות.

על ידי שימוש במגוון הכלים שישמשו אתכם לאורך התביעה וההליך המשפטי, יחד עם המקצועיות שתלווה את ההליך בצורה צמודה לכל אורכו, ההליך המשפטי יוכל לבוא על סיומו כאשר כל הצדדים מודעים להחלטת בית המשפט ומכבדים אותה כראוי. שיהיה בהצלחה ושמרו על הבריאות שלכם!

הריון הוא תקופה רגישה וחשובה ביותר, אשר ללא ליווי רפואי נכון עלולה להפוך לחלום בלהות. רשלנות רפואית באה לידי ביטוי בהתנהגות מרושלת או במתן טיפול בלתי הולם על ידי הרופא, למטופלת. התנהלות מסוג זה היא דבר אשר עלול להשפיע קשות על בריאותה של המטופלת ובריאותו של העובר.
רשלנות רפואית היא ללא ספק עבירה על החוק, שכן מדובר ברשלנות הנוגעת לחיי אדם. התנהלות לא טובה של הרופא עלולה להוביל לחיים שלמים של התינוק עם מחלה או מגבלה קשה, אשר היה ניתן למנוע טרם העובר נולד. כתוצאה מכך, בית המשפט רואה התנהלות זו בחומרה.
משום שרשלנות רפואית בהריון הינה עבירה עם ספקטרום רחב של נזקים, היכולים להיגרם הן לאם והן לעובר, מערכת המשפט מקפידה על עונשים מגוונים בהתאם. העונשים הנפוצים הם עונשי פיצויים בסך אלפי עד מיליוני שקלים, ובמקרים קשים עונש מאסר של 1-3 שנים, ואף יותר במקרים חריגים.
אמנם מדובר בדרך לא פשוטה מבחינות רבות, אך חשוב לא לוותר ולפנות לעורך דין המתמחה ברשלנות רפואית, על מנת להשיג את הצדק המגיע לכם. איסוף ראיות כמו תיעוד ביקורים ומסמכים מבדיקות שבוצעו, יכול להקל משמעותית על התמודדות בבית המשפט ברגע האמת.
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
רשלנות רפואית – פטירת ילוד

פטירת ילוד כתוצאה מרשלנות רפואית הינו נזק משמעותי אשר עלול להסב להורים חיים של סבל וכאב. ההורים אשר ציפו לחזור מבית החולים בידיים מלאות, עלולים

מות יולדת ותינוקה

תהליך ההריון והלידה הינו פרק משמח ומרגש בחיים, אולם כאשר הוא מסתיים במות יולדת ותינוקה הוא מסב סבל ונזק משמעותי לכל הנוגעים בדבר. כאשר מקרה

מות ילודה כתוצאה מרשלנות

נזקים של רשלנות רפואית תמיד יגררו סבל וכאב, אולם מות ילודה כתוצאה מרשלנות הינה כואבת באופן משמעותי אף יותר, ולו רק בגלל העובדה כי פוטנציאל

תביעה בגין מוות תוך רחמי של עובר

מוות עובר, בכל שלבי ההריון, בין אם ההריון היה בשלבים מתקדמים ובין אם היה בשלביו ההתחלתיים, הינו קשה מאוד להורים, אשר ציפו לתוצאה אחרת. תביעה

רשלנות רפואית – צ'יפ גנטי

כיום ישנה מודעות הולכת וגוברת לבדיקות המגוונות אשר צריכות להתבצע בשלבי ההריון, כדי להבטיח ולוודא כי התינוק שיוולד לא יישא תסמונות גנטיות שונות. על ההורים

רשלנות רפואית – הולדה בעוולה

הולדה בעוולה הינו מושג משפטי אשר מגדיר לידת תינוק עם מומים מולדים משמעותיים או תסמונת גנטית. תביעת רשלנות רפואית בגין הולדה בעוולה עוסקת בכך שמומים

רשלנות רפואית – מצוקה עוברית

לידה הינו תהליך טבעי המתרחש משחר האנושות. במקביל להתרגשות לקראת בואו של התינוק החדש למשפחה, עלולה הלידה לעורר תחושות של פחד אצל האם העתידית. למרות

רשלנות רפואית – מות פג

הנזקים הנגרמים בעקבות רשלנות רפואית תמיד מסבים עוגמת נפש וצער עמוק, אולם כאשר מדובר על מות פג, הצער הינו משמעותי אף יותר. לידת פג מוגדרת

תביעת רשלנות רפואית בהריון

תביעת רשלנות רפואית בהריון היא הליך משפטי שנהוג לפתוח בו כאשר אישה נפגעת ממחדל רפואי במהלך הריונה. הכוונה במקרה זה היא לכשל בביצוע אבחון ו

עורך דין רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון, למרבה הצער, היא לא עניין חריג בנוף המקומי. מדובר בשם כולל למגוון סוגים של מחדלים רפואיים העלולים להוביל לפגיעה חמורה בעובר שאישה

רשלנות רפואית בבדיקת מי שפיר

רשלנות רפואית בבדיקת מי שפיר חולשת על מספר סוגי מחדלים אפשריים, החל מביצוע בדיקה רשלני ומסוכן וכלה בהימנעות הרופא מלשלוח את ההרה לבדיקה למרות שמצבה

רשלנות רפואית תסמונת אשרמן

תסמונת אשרמן ("הידבקות תוך רחמית") היא תופעה שבה נותרות רקמות צלקתיות בחלל הרחם בעקבות גרידה שבוצעה. רקמות אלה גורמות להידבקות הדפנות, עד כדי מצב של