רשלנות רפואית באבחון

רשלנות רפואית באבחון מחלות שונות | רשלנות רפואית באבחון סרטן

רשלנות רפואית באבחון היא דבר מאוד מטריד ויש לכך סיבות רבות, אך בראש וראשונה מדובר פה על כשלים שגורמים לנו לאבד אמון באנשי מקצוע בתחום הרפואה בתור מטופלים.

במצבים שונים בחיינו בדרך כלל די ברור לנו מיהו איש המקצוע שאליו כדאי לפנות, ובפרט במצבים אשר בהם מצבנו הבריאותי נתון בסימן שאלה. במצבים כאלו, חשוב שאדם יזכה לאבחון המדויק ביותר על ידי הגורמים הרפואיים המוסמכים לעניין.

זאת על מנת שיוכל לקבל את הטיפול היעיל והטוב ביותר למצבו. אולם כאשר אנשי מקצוע מתחום הרפואה מכזיבים אותנו בנושא האבחון הרפואי – אנו נותרים חשופים ופגיעים, ומאבדים את ההזדמנות שלנו לפתור את הבעיה בכלים הנכונים.

מה היא אם כן רשלנות רפואית באבחון? איך מצב כזה מתאפשר בכלל מלכתחילה? האם יש מה לעשות במצבים הללו? באיזו דרך מטופל שנפגע מרשלנות רפואית באבחון יכול לקבל פיצוי? כל מה שחשוב לדעת בנושא רשלנות רפואית באבחון, זמין במדריך המפורט שלפניכם. שלא תצטרכו!

רשלנות רפואית באבחון – מחדלים שיש להם השלכות מרחיקות לכת

עד כמה שהיינו רוצים להאמין שהחיים שלנו יתנהלו  על מי מנוחות תמיד, לצערנו במציאות קורה לא פעם, שהעניינים מסתבכים. לא מעט אנשים נאלצים להתמודד עם מגוון של מחלות ומצבים רפואיים שמונעים מהם לנהל אורח חיים תקין, להקים משפחה, להמשיך ולפרנס את עצמם ולהנות מאיכות חיים טובה. אף שרבים מהמחלות והמצבים הרפואיים האלו הם ברי פתרון, בחלק מן המקרים מתרחש מקרה של רשלנות רפואית באבחון, כמו גם רשלנות רפואית בטיפול בהן. במקרים שבהם מתקיימת רשלנות רפואית באבחון, קבלת סיוע משפטי של עורך דין רשלנות רפואית עשוי להקל, ולכן כדאי להכיר את האפשרות הזו קצת יותר לעומק.

מה היא רשלנות רפואית באבחון בעצם?

רשלנות רפואית באבחון הינה מצב בו רופאים אינם מאבחנים כלל את מחלתו של המטופל, או שמאבחנים אותה באופן שגוי, או בשלב מאוחר מדי בהליך הטיפול, חרף היכולת לזהות ולאבחן את המחלה במועד מוקדם יותר. בכל אחד מן המצבים האלו של רשלנות רפואית באבחון ייתכנו מגוון גורמים לכשל האבחוני, כפי שנסביר בהרחבה בשורות הבאות.

רשלנות רפואית באבחון
רשלנות רפואית באבחון

רשלנות רפואית באבחון – זה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו

לא אחת בחיינו, מזדמן לנו לשמוע דרך אמצעי התקשורת השונים על מקרים של רשלנות רפואית באבחון של מחלות קשות וליקויים רפואיים מסוגים שונים, אשר גרמו למטופלים נזקים קשים ואף בלתי הפיכים.

רשלנות רפואית באבחון של מחלות קשות מתרחשת בין היתר באבחון של מחלת הסרטן, באבחון של בעיות לב ומניעה מוקדמת של התקפי לב, באבחון של ליקויים נוירולוגיים לרבות מניעת שבץ מוחי, אבחון סוכרת ומחלות מסוגים אחרים.

במרבית המקרים, הקורבנות של רשלנות רפואית באבחון מחלות מדווחים לרופא המשפחה שלהם על תסמינים שונים כדוגמת כאב בטן, כאב ראש, בחילה, בעיות ראיה ועוד, אך הרופא פוטר אותם בלא כלום ובמקרה הטוב, מסיים את הביקור ברישום של משככי כאבים וימי מחלה.

למרבה הצער, במקרים שונים התסמינים שהמטופל מדווח עליהם הם רק "קצה הקרחון" ולמעשה עשויים להיות סממן לקיומה של מחלה חמורה שהגילוי המאוחר שלה עלול להוביל לפגיעה בריאותית בלתי הפיכה ואף לעלות לאדם בחייו.

כיצד ניתן לדעת אם קיימת עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית באבחון?

לפני שמגישים תביעה בגין רשלנות רפואית באבחון, יש להיוועץ בעורך דין המתמחה בתיקי רשלנות רפואית על מנת להעריך האם הרופא אליו המטופל הנדון עשה כמיטב יכולתו כדי לאבחן את הבעיה המדווחת, פעל על פי פרוטוקולי הבדיקה והטיפול המקובלים, ונהג לפי הסטנדרט הרפואי המצופה ממנו, בהתחשב בכלים הרפואיים והידע שהיה ברשותו במועד הפנייה של המטופל.

איך מצב של רשלנות רפואית באבחון מתאפשר בכלל מלכתחילה?

רשלנות רפואית באבחון עשויה להתרחש בהינתן מגוון תרחישים שונים, כדלהלן:

  1. רופאים שאינם מקצועיים דיה – רופאים שאף שעברו את ההסמכה המתאימה על מנת שיותר להם לעסוק בתחום הרפואה ובתחום ההתמחות שלהם, לעתים אינם מקצועיים דיה כדי שיצליחו לאבחן כראוי את המחלה או הליקוי הבריאותי אשר עימם מתמודד המטופל שנועץ בהם.
  2. שימוש באמצעים הלא נכונים בהליך האבחון – כאשר מטופל מגיע לרופא כלשהו לטובת אבחון של מחלה, ישנם מקרים אשר בהם הרופא שלפניו אינו מבצע שימוש נאות באמצעים האבחוניים הנחוצים, וכך אין באפשרותו לאבחן את המחלה כראוי.
  3. אבחון שגוי של מחלה – התבוננות בנתוני הבדיקות של המטופל והסקת מסקנות לא נכונות על בסיסן, עלול להוליך את המטופל בדרך שאיננה מתאימה למחלתו האמיתית כלל ועיקר.
  4. פזיזות בהליך הבדיקה – לא אחת רופאים ואנשי מקצוע בתחום הרפואי, עושים מאמץ לצמצם את פרק הזמן שמוקדש לכל נבדק, וזאת מפאת לוח הזמנים הצפוף לו הם מחויבים ועל מנת שיוכלו להספיק לקבל כמה שיותר מטופלים ביום עבודה בודד. פזיזות כזו עשויה בהחלט להוביל למקרים של רשלנות רפואית באבחון, היה ולא הוקדש מספיק זמן ובחינה מעמיקה לטובת אבחון הבעיה שעליה דיווח המטופל. אין ספק כי מדובר במקרה קלאסי שבו החיפזון הוא מן השטן ואת המחיר הכבד – בעיקר המטופל משלם בסופו של דבר.

רשלנות רפואית באבחון עלולה להסתיים בנכות ואף במוות של המטופל

בשונה מתחומים אחרים, בתחום הבריאותי אנו תלויים במידה רבה באבחון מוקדם של בעיותינו הרפואיות וביכולתם של אנשי המקצוע בתחום הרפואה להעניק לנו טיפול יעיל ומתאים במועד הנכון.

במקרים שבהם 2 האלמנטים הללו אינם מתקיימים מפאת רשלנות רפואית באבחון, עשוי המטופל למצוא עצמו במצב בו אין יותר אפשרות לספק טיפול הולם ואפקטיבי למחלה שלו, וחס וחלילה, המצב עשוי גם להתדרדר עד כדי החמרה במחלה, או במקרים קשים יותר אף לכדי מוות של המטופל.

לאור העובדה שבכל הנוגע למתן טיפול רפואי לאבחון מוקדם של מחלות ישנה חשיבות מכרעת, הרי שרשלנות רפואית באבחון היא בין העוולות היותר חמורות שאדם עשוי לחוות ולהתמודד עימן בפנותו לקבלת סיוע רפואי.

רשלנות רפואית באבחון מחלות קשות – טרגדיה כפולה

לצערנו, הגוף שלנו עלול לזמן לנו לא מעט מחלות להתמודדות – מחלות הסרטן השונות על כל גווניהן, מחלות הקשורות בראש, ברגליים, בידיים, באיברים הפנימיים השונים ועוד.

כל אחת מן המחלות האלו זקוקה לטיפול יעיל, וכאשר לא נעשה אבחון ראוי – הטיפול שמתקבל על ידי המטופל  אינו יעיל בעליל ולא פותר את הבעיה.

למרבה הצער, זה לא נגמר כאן – ברגע שלא נעשה אבחון ראוי, לא רק שהטיפול הנכון לא יכול להתקבל, אלא המחלה הולכת וצוברת תאוצה, מתעצמת לכדי מצבים גופניים חמורים יותר ומותירה, בסופו של דבר, את החולה ללא שום פתרון יעיל.

רשלנות רפואית באבחון – לא רק אצל אנשי מקצוע זוטרים בתחום הרפואה

לא פעם רשלנות רפואית באבחון מיוחסת אך ורק לרופאים בכירים מאוד, אבל בפועל רשלנות רפואית באבחון עלולה בהחלט לאפיין גם את השלבים הראשונים של ההתמודדות והאבחון של המחלה.

כמו בכל הליך רפואי, הראשון לפגוש את החולה יהיה רופא המשפחה, שיצטרך להפנות את החולה לגורמים הרפואיים המתאימים בהתאם לתלונותיו. ברגע שרופא המשפחה מתעלם או מקטין את תלונותיו של החולה המתלונן, או שולח אותו לגורמים שאינם יכולים לתת לו מענה ראוי – הוא חוטא ברשלנות רפואית באבחון.

כמו כן, כמובן שגם רופאים בכירים ומומחים שמקבלים חולה מסוים עלולים להתנהל תוך רשלנות רפואית באבחון, על ידי אי הענקת הטיפול הראוי, או על ידי אי הענקת טיפול כלל.

האם לנפגעי רשלנות רפואית באבחון יש מה לעשות?

ברגע שמתרחש מצב של רשלנות רפואית באבחון, שהתגלה בתור רשלנות, ניתן לפנות לעורך דין רשלנות רפואית לכדי התקדמות עם העניין.

בסופו של דבר, נוצרת כאן עוגמת נפש גדולה שעלולה להביא איתה מחיר יקר ולעלות בחיי אדם, ולכן כמובן שלצד האבחון המחודש והמדויק ומתן הטיפול הראוי, ניתן וצריך לפעול גם במישור המשפטי אל מול הגורמים המעורבים בעניין.

באיזו דרך מטופל שנפגע מרשלנות רפואית באבחון יכול לקבל פיצוי?

ברגע שחולה מסוים פונה לעורך דין רשלנות רפואית על מנת לפתוח בהליך משפטי כנגד הגורמים שהתנהלו תוך רשלנות רפואית באבחון, הוא צריך לדעת לאן הוא נכנס.

מדובר כאן על הליך מורכב שיכול לקחת לא מעט זמן, כאשר בחלק מהמקרים הטיפול בנושא עשוי לארוך כמה חודשים, ואילו במקרים אחרים הוא מתפרש על פני כמה שנים טובות.

אם כך, הדבר הראשון שחשוב להכיר בנושא הזה הוא הסבלנות הגדולה שבה צריך להצטייד לקראת הליך רפואי מהסגנון הזה, ולא לצפות לקיצורי דרך – פשוט כי הם בלתי אפשריים.

על חשיבות הסיוע המשפטי המקצועי בתביעות בגין רשלנות רפואית באבחון

במידה והחולה מחליט שהוא אכן מעוניין לגשת להליך משפטי בנושא רשלנות רפואית באבחון, הוא יצטרך לפנות לעורך דין רשלנות רפואית.

על מנת לבחור את עורך הדין בתבונה, יש לקחת בחשבון מרכיבים שונים כמו מקצועיות, וותק, ניסיון והמלצות. ברגע שכלל המרכיבים האלו מתקיימים בצורה חיובית אצל עורך דין רשלנות רפואית, ניתן לצאת איתו לדרך המורכבת של ההליך המשפטי המדובר.

כמובן שגם הצעת המחיר היא חשובה, אולם בחלק מהמקרים יהיה עדיף להשקיע סכומים גבוהים יותר על מנת להיעזר בעורך דין רשלנות רפואית, שידוע בשל התוצאות המעולות שאליהן הוא מוביל בהליכים המשפטיים שבהם הוא לוקח חלק.

עורך דין רשלנות רפואית באבחון מסייע בבניית תיק הראיות בתביעה

הדבר הראשון שעורך דין רשלנות רפואית יצטרך לעשות, בדרך להליך משפטי בנושא רשלנות רפואית באבחון, הוא לאסוף את כל הראיות וההוכחות הרלוונטיות להליך המשפטי.

בין אם מדובר על מסמכים רפואיים שונים שהחולה קיבל לאורך הדרך, על תוצאות בדיקות שהתקבלו, על פניות לרופא שהתבצעו בצורה מקוונת, על מענה מקוון על הפניות שנשלחו, על הפניות שונות או על תאריכי פגישות עם הרופאים – כל מסמך מהסוג הזה יכול להיות רלוונטי ויעיל להליך המשפטי.

עם נקודת פתיחה כזו, שמאגדת הוכחות וראיות מוצקות, ניתן לצאת להליך המשפטי בראש שקט ועם תביעה שבנויה היטב.

שלב אחרי שלב בהליך המשפטי עם עורך דין רשלנות רפואית

לאחר איסוף המסמכים הרלוונטיים להליך משפטי בנושא רשלנות רפואית באבחון, ניתן יהיה לגשת להליך המשפטי עצמו. הגורם הרפואי שאותו תובע החולה יצטרך להגן על עצמו, באמצעות לא מעט דרכים.

היות וסביר להניח שגם הגורם הרפואי יעזר בעורך דין רשלנות רפואית, יש להגיע להליך מוכנים ובידיעה שההליך המשפטי יגבה מהחולה לא מעט כוחות נפשיים ואנרגיות.

השאלות שיש לתת עליהן את הדעת לפני שמגישים תביעת רשלנות רפואית באבחון

לפני שמגישים תביעת רשלנות רפואית באבחון חשוב לנסות ולענות על מספר שאלות חשובות, כדלהלן:

  • האם ההתנהגות של הרופא אותו אנו מאשימים ברשלנות רפואית באבחון, היתה סבירה ובהתאם לסטנדרט הטיפול המקובל של רופאים בתחום המומחיות שלו?
  • האם הרופא האמור פעל לפי נוהל האבחון והתשאול המקובל, במקרה של מטופל שמדווח על כאב או אי נוחות מסוג כזה או אחר?

ככל שהתשובה לאחת מהשאלות הללו היא שלילית, ייתכן בהחלט כי יש לכם עילה להגשת תביעת פיצויים על רשלנות רפואית באבחון.

את מי אפשר לתבוע בגין רשלנות רפואית באבחון?

תביעה בגין רשלנות רפואית באבחון מוגשת במרבית המקרים כנגד הרופא המומחה או כנגד רופא המשפחה של המטופל, אליהם הוא פנה בתלונה על תסמינים ראשוניים של מחלתו.

בתי המשפט במדינת ישראל הכירו לא זה מכבר בחובתם של הרופאים להתמקצע בתחומן ולדאוג להיות מעודכנים בשוטף בספרות הרפואית העדכנית ביותר, להקפיד על הפניית מטופליהם להתייעצות עם רופאים מומחים ובדיקות רפואיות על פי הצורך, ולהפגין רמה נאותה של מומחיות רפואית.

עילות שונות להגשת תביעת רשלנות רפואית באבחון

היה והרופא אליו פניתם לא שם לב לפרטים שונים במסגרת בדיקתכם, לא דאג להפנות אתכם לרופא מומחה בנסיבות שמצריכות זאת, לא טרח לבצע בדיקות כלל, התעלם ממגוון תסמינים שהתלוננתם עליהם – ניתן לטעון כי אותו רופא לא פעל על פי סטנדרט הטיפול המקובל ולכן הוא חשוף לתביעת רשלנות רפואית באבחון.

החשיבות של הצגת קשר סיבתי בין רשלנות רפואית באבחון להחמרה במצבו של המטופל

על מנת שמטופל שנפגע מרשלנות רפואית באבחון יוכל לקבל פיצוי הולם על פגיעתו, יהיה עליו להציג לבית המשפט המטפל בתיקו הוכחות לכך שהרופא שכנגדו מוגשת התביעה אכן נמנע מלפעול כראוי במסגרת ביצוע תפקידו. לשם כך עולה הצורך להוכיח את קיומו של קשר סיבתי חד משמעי בין הנזקים שספג המטופל ובין התרשלות מצד הרופא שלו במילוי תפקידו.

השאלה המרכזית אליה נדרש בית המשפט בתיקי רשלנות רפואית באבחון הינה האם ניתן היה למנוע את ההחמרה במצבו הרפואי של המטופל בעזרת אבחון תקין של בעייתו במועד הנכון. אם התשובה לשאלה זו היא חיובית, אזי סביר שבית המשפט יפסוק פיצויים לטובת התובע אותם ידרש הרופא לשלם מכיסו או באמצעות חברת הביטוח שלו.

במקרים של רשלנות רפואית באבחון מחלות קשות כמו מחלת הסרטן אשר בהם אי אבחון של המחלה במועד הנכון או בדיוק הנדרש, עשויה להוביל לא רק לנזק פיסי אלא גם לפגיעה נפשית למטופל, נוהגים בתי המשפט בישראל לפסוק פיצויים בסכומים הגבוהים ביותר.

מהם סיכויי ההצלחה של תביעת רשלנות רפואית באבחון?

כאשר מוגשת תביעה בגין רשלנות רפואית באבחון לבתי המשפט בישראל, ובמסגרתה מוכח כי אי אבחון המחלה של המטופל במועד או אבחון לקוי הובילו לפגיעה בסיכוייו של המטופל להחלים ממחלתו, בית המשפט לרוב מזכה את התובע בסכומי פיצויים נאים אשר משקפים את חומרת הנזק   שנגרם לו ואת מידת הפגיעה באיכות החיים שלו ובתוחלת חייו. אף שתביעת הפיצויים אין בה כדי להשיב למטופלים את בריאותם, במקרים שונים סכום הפיצוי מאפשר למטופל לקבל טיפול רפואי משופר ולהפחית מסבלו.

נפגעתם מרשלנות רפואית באבחון? פנו בהקדם לקבלת סיוע משפטי מקצועי של עורך דין רשלנות רפואית

עבור נפגעי רשלנות רפואית באבחון, ההליך המשפטי עלול לגרום להצפה של רגשות קשים. עורך דין רשלנות רפואית הוא הגורם המקצועי שיוכל לשכך ולו במעט את הקושי עבור הנפגע, לייצג אותו בכבוד בתביעה, ולמצות את האינטרסים שלו מול המערכת הרפואית והמשפטית. פנו לעורך דין רשלנות רפואית, ותוכלו להבטיח הליך משפטי שקט ובטוח בדרך לתוצאות. בריאות שלמה!

כדי לדעת האם אכן התקיימה רשלנות רפואית באבחון, צריך לגשת לעורך דין שמתמחה בענייני רשלנות רפואית. יש למסור לו את כל הפרטים ואת המסמכים הרפואיים אם אלו קיימים. עורך הדין יבחן את המסמכים והטענות ויוכל למסור לכם האם ישנה עילה לרשלנות.
רשלנות רפואית יכולה לבוא לידי ביטוי במקרים הבאים:
  • כאשר המטופל מקבל אבחון מרופא שאינו מקצועי מספיק
  • כאשר נעשה שימוש באמצעים שגויים במהלך האבחון
  • כאשר הצוות הרפואי מבצע את הבדיקה במהירות
  • כאשר נמסר למטופל אבחון שגוי של מחלה
בהחלט, מצב של רשלנות רפואית באבחון עלול לגרום למטופל לקשיים בריאותיים שונים. אם למשל המטופל אובחן כחולה במחלה X ובסופו של דבר התגלה שהוא חולה במחלה Y, הוא עשוי לגלות כי הוא לא קיבל את הטיפול ההולם ושהמחלה שלו התדרדרה בעקבות כך.
בהחלט. עורך דין יודע מה צריך לעשות בדיוק כדי להגיש תביעה בתחום זה. בנוסף, אם מדובר בעורך דין בעל וותק רב בתחום, ייתכן שהוא יוכל לסייע לכם לקבל סכום גבוה יותר בסיום התביעה מאשר אם תגישו אותה בעצמכם.
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
רשלנות רפואית באבחון לופוס

אף שלמחלת הלופוס אין תרופה, האבחון המוקדם שלה הינו קריטי למתן טיפול רפואי שיכול להקל על החולה במחלה במידה משמעותית. מסיבה זו, במקרים בהם קיים

רשלנות רפואית באבחון מחלה

רשלנות רפואית באבחון מחלה עלולה להוביל להשלכות חמורות ומרחיקות לכת עבור נפגעיה. במקרים כאלו הפנייה לקבלת סיוע מעורך דין המתמחה במקרי רשלנות רפואית באבחון מחלות,

רשלנות רפואית באבחון מחלת וגנר

מחלת וגנר הינה מחלה דלקתית הפוגעת במערכת הנשימה באופן חמור וקטלני. לכן חשוב ביותר לאבחן את המחלה בשלביה המוקדמים, לפני שהיא הופכת למסכנת חיים. למרבה

רשלנות רפואית באבחון סיסטיק פיברוזיס

סיסטיק פיברוזיס (באנגלית: Cystic Fibrosis) זו מחלה חמורה שללא אבחון מוקדם וטיפול הולם, עלולה להוביל למוות. אף שהרפואה המודרנית מאפשרת לחולים בסיסטיק פיברוזיס הקלה מסוימת

רשלנות רפואית באבחון וטיפול במלנומה

מלנומה הינה סרטן העור השכיח ביותר, בעולם המערבי. כדי לאבחן מלנומה יש צורך במודעות של המטופל לנגעים חדשים המופיעים בגופו ולמודעות של הרופא המטפל למעקב

רשלנות רפואית באבחון שיזור אשך

רשלנות רפואית באבחון שיזור אשך עלולה להיות בעלת השלכות ומשמעויות קריטיות עבור המטופל. שיזור אשך, הנקרא גם תסביך אשך, הוא תופעה אשר בה האשך מסתובב

רשלנות רפואית באבחון מחלת צהבת

מחלת הצהבת נגרמת עקב סוגים שונים של בעיות בכבד. בעקבות תפקודו הלקוי של הכבד, חלה עליה ברמות הבילירובין בגוף החולה, כאשר הפיגמנט בחומר גורם לכך

רשלנות רפואית באבחון מחלת לימפומה

לימפומה, או בשמה הנוסף – "סרטן בלוטות הלימפה", היא מחלה ממארת המתבטאת בהתרבות בלתי מבוקרת של תאי הדם הלבנים (הלימפוציטים) בגוף החולה. בלוטות הלימפה מהוות

רשלנות רפואית באבחון ספינה ביפידה

הפחד הגדול ביותר של כל אם ואב לעתיד, הוא לידה זה תינוק הסובל מליקויים בריאותיים או מומים. ספינה ביפידה היא בין התסמונות החמורות ביותר שעלולות

רשלנות רפואית באבחון סרטן הפה

סרטן הפה הוא מחלה שכיחה יחסית שמהווה חלק מקבוצה של מחלות ממאירות של חלל הפה והלוע. סרטן הפה יכול להתפתח בכל אזור בחלל הפה, אך

רשלנות רפואית באבחון סרטן מח העצם

רשלנות רפואית באבחון סרטן מח העצם עשויה להוביל לפגיעה חמורה בסיכויי החלמתו של החולה במחלה, ואף למותו. סרטן מח העצם הוא למעשה קבוצת מחלות המטולוגיות,

רשלנות רפואית באבחון סרטן העור

האבחון במחלת סרטן העור חייב להתבצע בשלב מוקדם ככל הניתן ובצורה מקצועית וממוקדת, על מנת להקנות לחולים במחלה סיכויי החלמה אופטימליים. עם זאת, למרות המודעות

רשלנות רפואית באבחון סרטן האשכים

רשלנות רפואית באבחון סרטן האשכים עלולה להיות בעלת השלכות הרות אסון עבור אדם החולה במחלה. אבחון של סרטן האשך חייב להתבצע בהקדם האפשרי ובאופן מדויק,

רשלנות רפואית באבחון סרטן המעי הגס

רשלנות רפואית באבחון סרטן המעי הגס הינה מחדל רפואי שמתרחש מפעם לפעם בשלבי האבחון של המחלה במטופלים. כשגורם רפואי שאמור להיות בעל הכלים לאבחן את

רשלנות רפואית באבחון סרטן המעי הדק

המעי הדק הוא האיבר העיקרי בגוף האחראי לפירוק וספיגת המזון שאנו צורכים. מכאן שפעולתו התקינה משמעותית מאוד לתפקוד בריא של הגוף בכללותו. גידולים סרטניים במעי

רשלנות רפואית באבחון סרטן הריאות

מחלת הסרטן היא בין המחלות היותר קטלניות שידועות למין האנושי. למרבה הצער, רבים ממקרי המוות ניתנים היו למניעה באמצעות אבחון מוקדם של המחלה, אך מפאת

רשלנות רפואית באבחון שבר ביד

שבר ביד עלול להתגלות כשבר מורכב באופן מיוחד ולכן על האבחון להיות מהיר ולחייב טיפול מידי כדי למנוע נזקים בלתי הפיכים. רשלנות רפואית אשר תפגע

רשלנות רפואית באבחון ובטיפול בשבר

שברים בגפיים או בכל מקום אחר בגוף עלולים להיגרם מטראומה כלשהי, תאונה, מחלות שונות כמו אוסטאופורוזיס או מאמץ יתר. תהיה הסיבה אשר תהיה, כאשר מגיע

רשלנות רפואית באבחון תסמונת זנב סוס

רשלנות רפואית באבחון תסמונת זנב סוס עלולה להיות בעלת השלכות משמעותיות וקריטיות עבור המטופל. תסמונת זנב סוס (Cauda equina syndrome) היא תסמונת נוירולוגית אשר מתבטאת

רשלנות רפואית באבחון שבר ברגל

שבר ברגל הינה תופעה שכיחה באופן יחסי, אשר יכולה לפגוע בכל גיל ובכל חתך באוכלוסיה. הגורמים לשברים עלולים להיות עקב תאונה, פגיעה טראומטית כלשהי, מחלות

רשלנות רפואית באבחון טרם לידה

תקופת ההריון והלידה הינן תקופות משמחות ומרגשות בחיי ההורים הטריים. עם זאת, כיום, בעידן הבדיקות הרבות הנעשות טרם הלידה, עלולה תקופה זו להיות מלחיצה ואינטנסיבית

רשלנות רפואית באבחון לוקמיה

רשלנות רפואית באבחון לוקמיה עלולה להעלות בחייו של המטופל. בלוקמיה, בדומה לסוגי סרטן אחרים, מהירות האבחון הינה קריטית להצלחת הריפוי מהמחלה. על הרופא המטפל, אשר

רשלנות רפואית באבחון סרטן רירית הרחם

סרטן רירית הרחם הוא סרטן במערכת הרבייה הנשית שנחשב שכיח למדי בקרב נשים. במרבית המקרים מדובר בסרטן מסוג אדנוקרצינומה, שמקורו בתאי האפיתל ברירית הרחם. בדומה

רשלנות רפואית באבחון סרטן הרחם

סרטן הרחם או בשמו הנוסף – סרטן רירית הרחם, הינו סוג שכיח למדי של סרטן גניקולוגי. המחלה שכיחה למדי בקרב נשים, כשבמרבית המקרים מקורו של

רשלנות רפואית באבחון סרטן השחלות

סרטן השחלות הינו סרטן מסוכן וקטלני מאין כמוהו, הפוגע פגיעה רב מערכתית בגוף האישה, ולכן חשוב ביותר לאבחן את המחלה במהירות האפשרית. האבחון של סרטן

רשלנות רפואית באבחון מחלת קרוהן

מחלת קרוהן היא ליקוי בריאותי כרוני, שמלווה אנשים למשך רוב חייהם הבוגרים (ולא רק). מחלת קרוהן באה לידי ביטוי בהתקפים חזרתיים בדרכי העיכול, ובתקופות רגיעה

רשלנות רפואית באבחון מחלת קוליטיס

מחלקת קוליטיס היא מחלה כרונית, אשר מאופיינת בהתקפים חזרתיים עם תקופות של רמיסיה בין התקף אחד לבא אחריו. מדובר על מחלה הפוגעת בדופן המעי, וגורמת

רשלנות רפואית באבחון סרטן צוואר הרחם

רשלנות רפואית באבחון סרטן צוואר הרחם עלולה להפחית במידה חמורה את סיכויי ההחלמה של החולה ומכאן חומרתה הרבה. סיכויי הריפוי מסרטן צוואר הרחם הולכים ומשתפרים

רשלנות רפואית באבחון התייבשות תינוקות

רשלנות רפואית באבחון התייבשות תינוקות הינה בעלת משמעויות קריטיות אשר השלכותיה עלולות להיות קטלניות. התייבשות תינוקות עלולה להיות קריטית יותר בהשוואה להתייבשות מבוגרים, הן מעצם

רשלנות רפואית באבחון גידול במוח

המוח הוא האיבר הראשי במערכת העצבים אצל בני אדם. לכן כאשר מתגלה גידול במוח, חשוב לטפל בו במהירות ובנחישות. אחרת, בתוך זמן קצר ישפיע הגידול

רשלנות רפואית באבחון גידול בריאה

מחלת הסרטן על כל מאפייניה, היא אחת המחלות הקטלניות ביותר. למרבה הצער, חלק משמעותי ממקרי המוות היה יכול להימנע, לו התגלתה המחלה בשלב שעדיין ניתן

רשלנות רפואית באבחון סרטן הוושט

רשלנות רפואית בטיפול טיפול או אבחון רפואי אשר גרמו לנזק אצל המטופל כתוצאה מקלות דעת או אי זהירות מספקת שנקט הרופא מוגדרים כרשלנות רפואית. מקרים

רשלנות רפואית באבחון סרטן הכבד

הכירו את הכבד הכבד הוא איבר פנימי בגוף אשר תפקידו לאגור שומנים ופחמימות לצורך שימושם העתידי כמקור אנרגיה לגוף. כמו כן, מייצר חלבונים השומרים על

רשלנות רפואית בניתוח להסרת שקדים

ניתוח להסרת שקדים שכיח מאד בקרב ילדים, אולם יש לזכור כי בדומה לכל ניתוח גם לניתוח שקדים ישנם סיבוכים וסיכונים פוטנציאליים, גם אם מינימליים. במרבית

רשלנות רפואית באבחון סרטן הלבלב

מה היא רשלנות רפואית? רשלנות באופן כללי היא ביצוע מעשה מסוים ללא זהירות מספקת אשר גורמת לנזק. כאשר מדובר ברשלנות רפואית הפוקוס הוא על מקרה

רשלנות רפואית באבחון סרטן כליות

סרטן כליות סרטן כליות הוא סוג של מחלת הסרטן אשר לרוב תוקפת רק אחת מהכליות ונגרמת מכל מיני מצבים רפואיים ופעולות שהזיקו לכליה. זאת יכול

רשלנות רפואית באבחון סוכרת

במדינת ישראל לבדה, ישנם כחצי מיליון חולי סוכרת מאובחנים ולפי ההערכות, קרוב לרבע מיליון ישראלים שאינם מאובחנים ואינם מודעים לכך שהם סוכרתיים. מדובר אם כן

רשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית

מחלת הסרטן נותנת את אותותיה אצל אחוז גבוה מהאוכלוסיה. לצערנו, מחלת הסרטן מביאה איתה אין ספור מוקדים גופניים שאותם היא תוקפת, והיא אף עלולה להתפתח

רשלנות רפואית באבחון גניקולוגיה

תביעות רשלנות רפואית באבחון גניקולוגיה, הן לרוע המזל, לא מראה חריג במיוחד במדינת ישראל. נשים רבות וילדיהם, נפגעים מדי שנה ממחדלים רפואיים שבעטיים לא מאובחנים

רשלנות רפואית באבחון פצעי לחץ

פצעי לחץ הינם נגעים פתוחים שמופיעים על פני העור. פצעי לחץ נוצרים במקרים רבים עקב לחץ המופעל על אזור מסוים בגוף כשאדם שוכב או יושב

רשלנות רפואית באבחון מחלות לב

תביעות פיצויים בגין רשלנות רפואית באבחון מחלות לב, אינן עניין נדיר כפי שניתן היה לצפות. תביעות רשלנות בעקבות כשל באבחון של מחלות לב וכלי דם,

רשלנות רפואית באבחון סרטן שד מתקדם

מחלת סרטן השד היא אחת המחלות הנוראיות ביותר שיש, הן לאוכלוסיית הנשים והן לאוכלוסיית הגברים. זה נכון שאוכלוסיית הנשים סובלת מהמחלה הזו יותר, אבל היא

רשלנות רפואית באבחון סרטן השד

יש לא מעט מחלות ארורות בעולם, אבל אין ספק שסרטן השד היא אחת הבולטות בהן. מחלת הסרטן בכללותה, היא מחלה שהאנושות עדיין לא הצליחה למצוא